Anlamadığı Halde Yabancı Müzik Dinleyenler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Anlamadığı Halde Yabancı Müzik Dinleyenler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Kişinin Anladığı Her Şarkı Sözünün Acıtması, İçine Attığı Duyguları Gün Yüzüne Çıkarmasından Mütevellit Şarkıları Anlamadığı Dillerden Seçme Durumudur.

Sırf Bu Yüzden, Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ve İtalyanca Müzik Piyasasını Ezbere Bilenler Vardır.

Bilmediği Dildeki Şarkıların Sözlerini Sadece Müziğin Ritmine Bakarak Anlayan İnsanlardır.

İnsan Sesinin Müzik Enstürmanı Gibi Kullanıldığını Bilen Birileridir.

Nitekim Opera da Böyledir Kendi Dilinde Olanlar Dahi Zor Anlar Erkek ve Kadınların Ne Dediğini.

Zira Klasik Operaların Çoğunun Bestecisinin Dilinde Olmasına Rağmen Hepsi Dünyanın Her Yerinde Çalınır ve Söylenir.

Liseliler Bilmez, En Az 15 Sene Önceye Gidildiğinde Hemen Herkesin Yapmış Olduğu Nitekim Şuanda Ağabey ve Ablalarının Yolunda Aynı Eylemi Sürdüren Kişilerdir.

#Bkz. Yabancı Mp3, Televole, Vol.2 Cd'leri.

Netice İtibariyle,

İngilizce Bilip İngilizce Şarkı Dinlemekten Farksız, Olağan Bir Durumdur.

Armoni Bilmeyip, Klasik Batı Müziği Dinlemek, Kompozisyon Bilmeyip Tablolara Bakmak, Olay Örgüsünden Anlamayıp Roman Okuyan Kişilerdir.

#SerKan1923

@HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @NeOlsun55insonu @Sonra_danGurme @TheKerim54

@adıyook @AsetonAşkına @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @ismiyook @Kızılcıkk @чαğмυяeятešı

2|2
13|10

En İyi Kız Görüşü

• Ritme kapıldıklarını düşünüyorum. Sözleri de uyduruyorlar eşlik etmek isteyince.

0|1
    0|0
    • Lütfen Teşekkür ETMEYİN!

• Şahsınıza Alınmayın Günde Yüzlerce Bildirim Geliyor Toplu Halde EİG Seçtiğim İçin Birde Bunlardan Gelmesin. İyi Geceler. Dikkat Ederseniz Herkese Yazdım Size Özel Değil.

• Farkındayım. Merakıma yenik düştüğüm için sordum. Daha fazla bildirim sebebi olmadan kaçayım..😊

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• Sürekli yabancı müzik dinleyenler bana özenti geliyor, sorunca Türk müzikleri kötü falan diyorlar. Halbuki o dinledikleri müziklerin sözleri çoğu zaman saçma sapan şeyler oluyor, bir Türk sanat müziğinin sözlerinin verdiği derinliği hissettiremiyor bence.

0|1
    0|0
  • O zmn klasik muzigin sozu bile yok. Hic dinlemeyelim ;) dinliyoruz cunku turkler boylesini yapmadi daha
    https://m.youtube.com/watch?v=uLhDsTUB-VQ

1|1
    0|0
  • ingilizce bilmeyip full ingilizce şarkı dinleyenlere çok gülüyordum ama ben de fransızca bilmediğim halde fransızca şarkı dinliyorum müzikleri falan daha cok hosuma gidiyor, anlamasam da hissettiriyor bazı duyguları.

0|1
    0|0
  • Anlamını bilmediğim daha doğrusu bilmek istemediğim bazı şarkılar var. Her defasında farklı hissettiriyorlar bana. Ben bu hissi sevdiğim için, bu hissin kaybolmaması için öğrenmiyorum anlamlarını. Belki orada ümitsizlikten bahsediyor ama o an benim için mutluluk oluyor şarkı. Ertesi gün başka bir şey.
    Not:toplasan iki elin parmağı kadar bu şarkılar. Genelde Türkçe dinlerim.

0|1
    0|0
  • Biri tavsiye etmezse dinlemem.. Dinlerken de ezgisine dikkat ederim.. Ama anlamasan da duyguyu hissedebiliyorsun bazı şarkılarda

0|1
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/v5ZX1R.jpg müziği ilgimi çekerse bir kereye mahsus Türkçe çevirisine bakarım internetten..

0|1
    0|0
  • müziği hoşuna gidiyor olabilir ya çok da şey yapmamak lazım

0|1
    0|0
  • E arada oluyor tabi :)

0|1
    0|0
  • Dili bilmesem bile mutlaka hoşuma giden şarkının sözlerine bakıp öyle dinlerim.

0|1
    0|0
  • ritim hoşlarına gitmiş olabilir bence yargılamamak gerek ama bence en güzeli yerli müzik özellikle orhan ölmez

0|1
    0|0
  • Özenti geliyor bana göre bu nedir biliyor musun? Askerin polisin kurtardığı ülkeyi biz batıralım.

0|1
    0|0
  • Zevk meselesi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Çoğu yabancı müziklerin Türkçe sözleri saçma oluyor. Veya dili çok iyi bilmediğimiz bize öyle geliyor :)

0|1
    0|0
  • Müzik evrenseldir, sadece sözler değil müzikler ve hareketlerde çok şey anlatır 😉

0|1
    0|0
  • Müzik dinlenmez hissedilir.

"Bu şarkıya ağlamak için Kürtçe bilmek gerekmiyor."

http://m.youtube.com/watch?v=5taE7R38gz4

1|0
    0|0
  • anlamıyom ama dinliyom dalga geçebilirsiniz :D

0|1
    0|0
  • ritim, brutal uyumu, ve sololar olduktan sonra
    anlamını çevirenlerden olduktan sonra neyleyim

0|1
    0|0
  • Olabilir bazen melodi hoşa gidebiliyo ve şarkının atmosferi vs

0|1
    0|0
  • Komikler :D

0|1
    0|0
  • Anlamadığım halde dinlerim. asıl saçma olan anlamıyorum diye yabancı müzik dinlememek :D

0|1
    0|0
  • Daha az acı veriyor o yüzden

0|1
    0|0
Yükleniyor...