Ingilizceden anlayanlar ne olur bakınnnnnn

bir cok roman çesidi vardır.bunlar konularına göre ayrılır.tarihi roman, psikolojik roman, sosyal roman, bilimkurgu roman,tarihi roman,postmodern roman roman bunlardan bazılarıdır.ayrıca macera roman otobiyografik roman realist natüralist gibi türleri de vardır.

Güncellemeler:
bu ingilizceye cevirmekkkkkkkkk

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• there are plenty of kinds of novel.these are seperated according to their subjects such as historical novel,psychological novel,social novel,science-fiction novel,postmodern novel.İn addition,there are kinds of adventure novel,autobiographic novel.realist and naturalist novel,as well.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• neyin peşindesin?

0|0
    0|0
  • ee sorun ne şimdi anlayamadım :D

0|0
    0|0
    • ingilizce ceviri

• There are many types of novel.They leaves by subject.Historical,psychological,social,science fiction,postmodern novels are some of them.Also there are autobiographic and realist-naturalist types novels.

elimden geldiğince denedim bir bak varsa yanlış kendince düzenle

• eeee soru nedir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• çeviri mi istiyorsun

0|1
    0|0
    • there are a lot of of types of novel. they are divided into categories according to their themes. historical, psychological, sociological, science-fiction and post-modern novel are some of them. besides, there are types such as adventure, autobiographical, realist or naturalist novel.

• bu arada dogrusu type degil genre dır aslında ama o kadar edebi bir ceviri olmayacaksa göze batan bir kelime olacak

• There are many types of novel books. They are divided by subject.historical novel amd

psychological novel and social novel and science fiction novel and ay aman devamı gelmiyor üşendim. :)

0|0
    0|0
  • Evet vardir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...