Nasıl çifte vatandaş olunur ?

Türkiyede doğdum. Türk vatandaşıyım. Ama çifte vatandaş olmak istiyorum. mesela alman veya amerikan vatandaşı olabilirim. Nasıl olunabilir peki ? vede çifte vatandaş olmak bana ne gibi avantajlar veya dezavantajlar sağlar ?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Almanyada çift vatandaşlık yok

Sadece annesi veya babası alman olanlar çifte vatandaş olabiliyor

Nerden biliyorsun dersen , Almanyada yaşıyorum

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim bilgi için..

• Bişey değil canım ;))

• peki şöyle sorsam benim doğum yerim almanya ama türk vatandaşıyım annem babam alman değil sadece benim yerim almanya benim alma şansım var mı çifte vatandaşlığımı?

Erkekler Ne Diyor 6

• her ülke çifte vatandaşlığı kabul etmez. mesela almanya. almanya çifte vatandaşlığı kabul etmiyor. ya alman vatandaşı olacaksın ya da olmayacaksın diyor öyle hem bilmemnere hem almanya olmuyor kısaca. abd, kanada, avustralya çifte vatandaşlığı uygulamakta. vatandaşlık almak için en basit yöntem formalite evliliği. oranın vatandaşıyla 5 yıl evli kalıp aynı zamanda o ülkede ikamet etmen gerekiyor. onun dışında göçmenlik hakkı var vatandaşlıktan tek farkı size kendi ülkesinin pasaportunu ve oy verme hakkını vermiyor geri kalan bütün haklara sahipsin. japonya ise hiçbir şekilde vatandaşlık vermiyor.

1|0
    0|0
  • bende usa vatandaşıyım evlenmen lazım usa vatandaşıyla bende bekarım habrin olsun:)

0|0
    0|0
  • konsolosluğa git öğren

0|0
    1|0
  • o iş öyle kolay değil önce gidip orda 5 yıl yaşaman lazım hiçbir suça karışmaman lazım falan...

0|0
    0|0
  • Ordan biriyle evlenmen lazım...

0|0
    0|0
  • ülkeden ülkeye değişir,ingiltere ise çok zor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ne için istediğine bağlı. öğrenci olarak gidersen okul bitince çok kolay kalabilirsin tabi çalıştığın sürece ya da evlenirsin, salak amerikan çok bas birine nikahı.

1|0
    1|0
    • haha kahkaha attim son cumlene :))

Yükleniyor...