İslam kadınlara önem vermiyor?

Ailem müslüman, ben ateistim. İslamı sevmiyorum. İslama karşıyım. İslam kadınlara önem vermiyor! Neden sizce?

1|1
15|31

En İyi Kız Görüşü

• Bence vermiyor kanka bende deistim. Yok Nisa 34 de dövun kariyi diyorlar. Yok 4 karı alın diyorlar. Yok iki kadın anca bir erkek şahit sayılır diyorlar. Yok kadın için önce koca hakkı, Erkek için önce anne hakkı diyorlar. Mirasta erkeğin yarısını alıyor kadın. Bana uygun bir din değil. Cennet ödülü bile bize uygun değil. Memesi olgunlaşmamis huriyi ben ne yapayım? Kocam cennette huri zikerken bende kendimi mi parmaklicam saçmalık ötesi ilgilenmiyorum. Şimdi burdan çıkıp kimse cennet analarin ayağının altında demesin. Kocamin başkalarıyla düşüp kalktığı cennet onların olsun. Erkek tahrik olmasın diye de ömrümü örtünerek geçirmek zorunda olmayı da kabul etmiyorum.

2|3
    0|0
    • Aynen👍👍👍👏👏👏

• Ben de kendi inancımı savunuyorum burda, o dine mensup olmayabilirsiniz bu da size aşağılayıcı ve saygısız yorum yapma hakkını vermez.

• Kendi inancın bu gerçekleri söyledim

Erkekler Ne Diyor 31

• İslam değer veriyor insanlar vermiyor oysaki..
    Peygamberimiz (s. a. v) eşlerine karşı özel bir ilgi gösterirdi. Onlara özel kelimelerle hitap ederdi.
    Hz. Aişe'ye özel bir sevgi sözcüğü vardı.
    ''GÖZBEBEĞİM''
    Gözbebeğiydi eşleri onun. Onları öyle severdi. Onları öyle korurdu. Öyle sakınırdı. Tüm kem gözlerden saklardı.
    O gözbebeklerini hiç kırmadı. Hiç incitmedi. Hiç üzmedi. Hiç ağlatmadı.
    Gözbebeği Hz. Aişe'ye... derdi bazen;
    "Ya Aişe konuş, gönlümüz açılsın."
    Aişe'si konuşurdu.
    Eşinin konuşmasından gönlü ferahlayan bir eşti.
    Peygamberliğin ağır yüküyle sıkıldığı zamanlarda Aişe'sinin elini tutardı.
    "Ferahlat Ya Aişe" derdi.
    Aişe'sinin eliyle ferahlardı.

4|0
    0|0
  • ''Cennet anaların ayakları altındadır''
    ''Kadın erkeğe Allah'ın emanetidir''

De ki işime gelmedi bir bahane aradım.

Bu tez tutmadı şimdi başka bişey düşün...

3|1
    0|0
    • 2 tane güzel söz söyle, maksat kadın cinsine cevap olsun ama sonrasında kadına köpek muamelesi çek. 4 - 5 tane karı almanın, ölene kadar kocasına hizmet etmek dışında başka bir halta yaramamanın, yeri geldimi kocasının karısını dövme yetkisi olmasının kadına verilen değer arasındaki yeri nedir?

• aynen laps diye huriden girdim mevzuya ben. kuran oku diyor, onu bile yapmıyorsunuz... ben mevzuya 4 - 5 kadın alan, hertürlü hizmetini yaptıran, kuran-ı kerimle de dövebileceğini tastikleyen ''Cennet anaların ayakları altındadır'', ''Kadın erkeğe Allah'ın emanetidir'' gibi sözlerle de üzerini örten -ki emanet kelimesi kadını bir malmış gibi lanse ediyor- müslüman zihniyetinden girdim; dünyayı boşver ahirete gel dedin, onda da huri diyince nuri dedin, tıkanan ben oldum öyle mi? :D dostum vakit kaybısın. ne diyeyim. Allah kabul etsin :)

• Bak şimdi vakit kaybısın dedin olmadı :) Birincisi dünyayı bırak ahirete gel demedim okuduğunu anla ama kuran-ı yanlış anladığın gibi değil doğru anla.. Biri dünyalık lekeler ahiri işlerle bulaşmasın dedim. O bir..

İkincisi bak o kadar laf ettin senin görüşün seni ilgilendirir dedim vakit kaybısın demedim. Demek ki yinede inananlar inanmayanlara nazaran daha anlayışlılar.

Ben yine bildiğimi söylerim keza sende öyle.. Adam gibi geldin görüşünü yaptın. Geldiğin gibi git ki gittiğin gibi akılda kalasın!..

• İslam dininde çok eşlilik serbesttir.
    Müslümanlar kız arkadaşları ile seks yapmak için dini nikah kıyabilir şiiler muta sünniler imam nikahı derler.
    İslam dini azgınlıgını ve sapıklıgını 4 eşlilik ve seks yapmak için dini nikah kıymak ile kapatmıştır.
    islamda 2 kadın 1 erkek şahitliğine denk ve bedeldir kadın dövmek serbesttir
    Bütün dinci teröristler müslümandır.

KUSURLU OLAN İSLAMDIR MÜSLÜMANLAR DEĞİL

2|0
    0|0
  • Şimdi çıkıp derler ki islam önem veriyor da müslümanlar yanlış anladığı için onlar vermiyor. Çünkü milyarla müslüman olayı götünden anlıyor. Ben kadın olsam şahsen bana da dokunur. Kadın Adem'in kaburgasından yaratılmış derler, cennete giden erkeğe huriler verirler , erkekler tahrik olmasın diye kadının özgürlüğünü elinden alırlar ama islam kadına özgürlük veriyor.(yersen) Bu durum tam olarak dinin o toplumun uydurması olduğunun kanıtıdır. Araplar başka nasıl dini kabul etsin ki?

1|0
    0|0
  • Önem vermiyormu? Yanlış islam o siz bayanlar insansınız biz erkekler insan oğlu.. Ayrıca peygamber efendimizin veda hutbesinde dediği gibi kadınlar sizlere allahın emanetidir.. Ayrıca hiristiyanlıkta kadın şeytandır islamiyette cennete giriş yollarından en büyüklerinden biri kadına değer vermeyen islam gerçek islam değildir..

0|0
    0|0
  • Algı oyunu yapıp kafa karıştırma inanmıyorsan inanma bizene insanlar islamiyeti bilmedigi için saçmalıyorlar islam hoşgörü dinidir bu bile yeter aslında hoş görü diniyse kadınlar gibi narin varlıklar ezilmez ama insanlar bunu nerden anlıcak yarısı cahil sende bazı konularda haklısın öyle cahil insanlar göriyorumki benimde gülesim geliyor. yinede islamiyete inanma bizi ilgilendirmiyor ama karşıtı olamazsın madem karşıt olcaksın önce diger dinlere bak karşıt olucagın en son din islamiyet olur

0|0
    0|0
  • islamı sevmeyebilirsin ama islama karşı olmak veya herhangi bir dine ideolojiye ateisme insanlık suçudur ben 100%95i ateist bir ülkede yaşasam ateismi sevmiyorum derim çünkü dini inanca sahibim ama karşıyım demem böyle bir hakkın yok bu büyük bir cahilliktir yıllarca avrupada yaşadım ateist yaşadım katolik yaşadım hiç böyle bu üslüp görmedim

0|0
    0|0
  • İslam ile şimdiki müslümanları ayırman gerek. Sen şimdiki insanlar yüzünden bir dini karalayamazsın. Bence cahilsin. Çünkü bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsun. Tepkin kesinlikle ateist olman ile alakalı değil. Çünkü islamda zorlama yoktur. İster inanır ister inanmazsın, bu sana kalmış bir şey. Allah herkese akıl vermiş.

0|0
    0|0
  • İsa as bile
    Yarabbi muhammed sav e ümmet eyle beni diye dua etmiş ve şu an 1. Kat semada yeryüzüne ineceği günü bekliyor
    Siz nelere takılmışsınız
    İmtihan dünyası arkadaşlar o yüzden her şey hoşunuza gitmeyebilir

0|0
    0|0
  • hayatımda gördüğüm en cahil insan sıralamasında bir liste yapsam ilk 3'te kesin olurdun:Ateistliğin daha ne olduğunu bilmeyen 15-16 yaşındaki ergen gelmiş "İslam önem vermiyor" diyor. Sanki bir açıpta Kuran okudun ya da hadis ezberledin.

0|0
    0|0
  • Neyine karşısın 😃😂

0|0
    0|0
  • Bir araştır oku bakalım siz ateistler okumayı seviyorsunuz. Birde kuranı islamın kadınlara yönelik ne düşündüğü bir araştır de öyle gel bakalım hadi.

0|0
    0|0
  • islam önem verir. islamı kafasına göre yaşayan yobazların uygulamalarını sevmiyosundur

0|0
    0|0
  • Bizxe deger veriyor sence vermiyo

0|0
    0|0
  • bunun niyesi mi var? 2 ruh hastasının boş zamanlarında uydurduğu bir dinden bahsediyoruz

0|0
    0|0
  • Bunuda nerden çıkardın

0|0
    0|0
  • Başka dine neden geçmedin de atesitliği seçtin peki

0|0
    0|0
  • İslamı doğru anlamamışsın demektir.. İslam da her canlı önemlidir

0|0
    0|0
  • Şimdi sana ne desem ters gelir eminim. Ama sana anlatmak isterim bildiğim kadarıyla.

0|0
    0|0
  • Değer veriyor ama yobazlar çarpıtıyor

0|0
    0|0
  • Önem vermiyor derken ne olması gerekiyor sence onu söyle. Neyini beğenmiyorsun İslamın

0|0
    0|0
  • olmayan birşeye nasıl karşı çıkıyorsun onu anlamadım, maden ateistim diyorsun

0|0
    0|0
  • Senin de medeni kanunun var

0|0
    0|0
  • Ateistsen neden merak ediyok takma kafaya asd

0|0
    0|0
  • Çünkü kadınlar o... Olmak için diretiyor buda yalnış bişey malum :D

0|0
    0|0

• "Dunya kadinlari cennete girdikten sonra kotuluklerden kiskanclik ve benzeri cirkin huylardan arinacaklar icleride dislari gibi berrak ve tertemiz olacaklar. Guzellikte hurileri geçecekler."(Muslim)

Dunyada iken iman etmiş ve salih kullat sınıfına girmis kadinlar hurilerden de daha ustundurler. cunku onlar bir yandan şeytanlariyla bir yandan nefisleriyle mucadele etmek zorundadirlar.

Yani kisacasi sizin yazmis oldugunuz " Erkek tahrik olmasin diye ömrümü ortunerek gecirmek zorunda olmayi da kabul etmiyorum." cumlesinde ki kadar basit degil anliyor musunuz ortunmenin amaci kendi nefsine ve seytanina sahip olabilmek.

Gorusunuze saygi duyarim ancak, lutfen islam dinini bilmeden ya da uydurma yanlis kulaktan duyma bilgilerle yargilamaktan vazgecin.

0|0
    0|0
  • İslami bilsen boyle demezdin

0|0
    0|0
  • İslamı bilmediğin için

0|0
    0|0
  • Senin mantığına göre sadece erkeklere önem veriyor o zaman bütün erkeklerin müslüman olması lazım. En belirgin olarak şunu söyleyebilirim siz kadınlar açık saçık giyinipte erkeklere karşı cezbedici olmayın diye kapanmanızı emrediyor tecavüze uğramayın diye size böyle güzel bir imkan vermiş.

0|0
    0|0
  • Ateistmisin?

ALLAH (c. c) yoksa şu dağları kim yarattı?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 14

• yok vermiyo

2|1
    0|0
  • Müslümanlıkta kadın sultandır. Dinimiz kadına çok değer vermiş, erkeğe de çok mesuliyet yüklemiştir. İslamiyet’te kadın ev içinde ve dışında çalışmak, para kazanmak zorunda değildir. Evli ise erkeği, evli değilse babası, babası da yoksa, en yakın akrabası çalışıp onun her ihtiyacını karşılamaya mecburdur. Kendisine bakacak hiç kimsesi bulunmayan kadına, devletin yardım sandığı bakar.

İslamiyet’te geçim yükü erkek ve kadın arasında paylaştırılmamıştır. Bir erkek, hanımını tarlada, fabrikada veya herhangi bir yerde çalışmaya zorlayamaz. Eğer kadın isterse ve erkek de razı olursa, kadın kendine uygun bir işte çalışabilir. Fakat, kadının kazancı kendisinindir.

Müslüman kadının ev işi yapması bir ihsandır, çok sevaptır. Yapmazsa, günaha girmez. Zorla yaptırılamaz. Resulullah efendimizin zamanından bugüne kadar, Müslüman kadınlar bu ihsanı yapmıştır.

Her kadın, bir erkeğin ya kızıdır, ya kardeşidir yahut hanımı veya annesidir. Kadınlara kötü şeyler reva görülmemeli, onlara layık olduğu değer verilmelidir. (R. Nasıhin)

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
    (Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin!) [Müslim]

0|0
    0|0
  • Bence sen öyle algiliyosun
    Islam değer veriyor vermiyor diyen sen gibi oluyor

1|0
    0|0
  • İslam kadınlara önem veriyor. İslamı yanlış yorumlayan muhafazakar örümcek beyinliler kadına önem vermiyor. Herkes de İslamı öyle zannediyor.

0|1
    0|0
  • cenneti annelerin ayaklarının altına koyan bir dinden bahsediyoruz. şüphelerin doğru olabilir topluma bakınca, ancak sağlam araştırmalar seni doğru sonuca götürecektir.

0|0
    0|0
  • Nedenini biz sana soralım bence. Neden böyle düşünüyorsun?

0|0
    0|0
  • Te kaç sene evvel yaşayan arap bedevilerine gidip kadın bir insandır diyemezdin. Çünkü reddederler. Alışmış kudurmuştan beterdir ya, kadın alıp satmak, kadının köle görülmesi falan alışılmıştı. Haliyle direkt alışkanlıkları kesmek yanlış olurdu. Yani en azından öyle olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Canım din konusunda sana saygı duyuyorum ama İslam kadınlara tabikide önem veriyor. İstersen hadisleri oku hz muhammed ile ilgili yazıları oku bu şekilde daha iyi öğrenirsin.
    834.[2:97, Hadîs No: 1441]
    Ebû Hüreyre (r. a.) rivayet ediyor:
    Mü'minlerin îman bakımından en olgun olanları, ahlâkı en güzel olanlarıdır. En hayırlılarınız kadınlarına en hayırlı olanınızdır

1|0
    0|0
  • yav he he yürek yedin de mi geldin ne önem vermiyor!!
    hiç kur'an-ı kerim'in türkçe mealini okumadın heralde

0|0
    0|0
  • gerçek müslümanlık diniyle alakalı bir bilginizin olmadığını düşünüyorum... İslamı yaşamak isteyen dini araştırsın müslümanları değil... sizin cesaretiniz olsa insanları izlemekten vazgeçer gerçek islamı n nasıl birşey olduğunu araştırırdınız. benim görüşüm böyle.

0|0
    0|0
    • Kusurlu olan İSLAM dinidir MÜSLÜMANLAR değildir.

• www.facebook.com/.../1658508617743526

İslamın kusurlarından birkaçı işte

• @JesusCristos kusur dediğin şeyi senin gibi düşünenler yazmıştır ki öyle de. hristiyanlıkla karşılaştırımış düşün bir hristiyanlık da allah tarafından indirilmiş amacı islamı yaymak olan başka bir din ve bu din kusursuz olarak gördüğün insanlar tarafından dine karşı insanlar tarafından değiştirilmiş... ne güzel. insanlar kusursuzdu değilmi. o yüzden doğanın en vahşi canlıları insanlar... devam et böyle.

• Sevmek zorunda değilsin

0|0
    0|0
  • Bu subjektif bir yorum ve sen böyle dediğin için objektif olmayacak arkadaşım

0|0
    0|0
  • veriyor. git az araştır sonra gel

0|0
    0|0
  • Aynen öyle apaçık ayet var diyolar yok öyle demek istemiyo tefsir oku ulan hüdhüt tefsiri insanlar yorumluyor bende kafama göre yorumlıyım birde apaçıktır diyo kitap şifresi hala çözülememiş güya ve diğer dinlarin kopyası resmen deistim bende anlamıyor insanlar sorgulayamayınca inanmak için ayet gösteriyorlar komik inanmaaak için o kadar sebep varken ayrıca merhamet sahibi bir yaratıcı neden sorguluyan kullarını cehenneme atsın dandirik bir kitaba inanmadığı içinmi ayrıca şimdiki örtülüler yeni moda yapmış dindar gözüyle bile bakmıyorum onlara yazık

1|0
    0|0
    • Yaağa girmeyen eşinizi dövebilirsiniz diyor hangi kut. al kitap böyle bir saçmalıktan söz eder ayrıca bunu nasıl açıklayacaksınız hafiften dövmek falanmı şiddete her türlü karşıyım

Yükleniyor...