En çok hangi toplumların kültürlerinden etkilendiniz? Ve sizi etkileyen bu kültürün içindeki başlıca sebep ne?

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Toplumların kültürleri başlı başına kendini kendilerini en iyi yansıttıkları en değerli korudukları ve geleneklerine bağlı topları yaşatmak ben şahsen bizim kültürümüz kadar bizim örf adetlerine bu kadar bağlı bir toplum görmedim görmekte istemezdım her zaman tek olmak ayrıcalıktır:)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kötülük nedir bilmediğinden kolomp ve sömürgecilerin katliamına maruz kalan eski amerikan yerlilerinin yaşantıları. İnsanların yaşadığı bir kıta olan amerikanin keşfi. Üzerinde insan yaşayan bir yer nasıl oluyorda keşfediliyorsa. ?
    Orada yaşanan katliam hitlerin yaptiğından çok daha büyüktü. Çünkü o sırada Amerika da yaşayan halkın nüfusu 140 milyondu. Dünya nüfusu 500/600 milyondu. Şimdi dünya nüfusu 8 milyara yaklaştığı şu dönemde nüfusları sadece 40/50 milyon arası.

bartolome de las casas tarafından 1542'de ispanya prensi ii. philip'e ithafen yazılan kızılderili katliamı, amerika kıtasının nasıl ele geçirildiğini eski dünya'nın gözlerinin önüne sermiş ve birçok dile tercüme edilmiş çarpıcı bir tarihî eserdir.

'sırf eğlence olsun diye, kadın erkek demeden yerli halkın ellerini, burunlarını ve kulaklarını kesip kopardıklarını ve bunun bölgenin değişik yerlerinde defalarca tekrarlandığını kendi gözlerimle gördüm. bazen de insanların üzerine köpek saldıklarına, yerlilerin bu şekilde paramparça edildiğine, çok sayıda ev ve yerleşim merkezini yaktıklarına şahit oldum. memeden kesilmemiş bebekleri annelerinin göğsünden alarak onları en uzağa fırlatma konusunda birbirleriyle yarıştılar...'

0|0
    0|0
  • Japonların aşırı gururlu ve fedakar toplum yapısı beni hep çok etkilemiştir. Ancak onlarda da ciddi bir tecavüz kültürü var o yüzden bütün olarak beğenmiyorum Japon kültürünü. Yine de Japon kültürü ve inanılmaz mütevazı insanları ile Taylandlıların sahip olduğu değerler en çok beğendiklerim. Bizim değerlerimiz falan demeyin. Bizim değerlerimizin ne olduğunu Şener Şen ''Namuslu'' filminde mükemmel işlemiştir.

0|0
    0|0
  • şöyle bir şaman sevgilim olsun.

gece gündüz kıl kopuz çaldırırım ona.

öyle kişnettiririm onu.

1|0
    0|0
  • Hiçbir kültürden etkilenmedim.

1|0
    0|0
  • Sen Rusya galiba

1|0
    0|0
  • Çerkez ve arnavut kültürü beni etkiliyor..
    Türk olmasam çerkez olmayı isterdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Singapur ve taylanta gittim En cok uzakdoğu kültüründen etkilendim farklı oldukları için beni vezbetti

1|0
    0|0
  • tabiki türk çünkü türküm ve burda yaşıyorum ama japonların ve amerikalıların kültürü de ilgimi çekio

0|0
    0|0
  • Bulgarlar seviyorum bilmiyorum kanım ısınıyor eğlenceliler ve müzikleri güzel :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...