Bunu biliyor muydunuz? larınızdan varsa azcık verir misiniz?

gerekli gereksiz bilgiler... öğrenince bir işime yaramaz ama beni çok mutlu eder... varsa sizde de aşağıdaki gibi bir şeyler paylaşır mısınız ?

* Ayak baş parmağınız olmazsa ( koparsa ya da kesilirse) yürüyemeyeceğinizi , bunun için yıllarca sürecek fizik tedaviye ihtiyanız olduğunu biliyor muydunuz ?

* Çin Seddinin ( ve hiç bir insan yapımının ) uzaydan gözükemeyeceğini biliyor muydunuz ?

* Domates ve Patatesin Amerikanın keşfinden önce bilinmediğini, İspanyollar tarafından Osmanlıya ticareti yapılan Domatesin Yeşil tüketildiğini ve kızarınca bozulduğu düşünülüp atıldığını biliyor muydunuz ?

* Panama Kanalının Suveyş kanalını açan Ferdinand de Lesseps tarafından yapılmaya çalışıldığını, bölgedeki doğal koşullar, sıtma ve sarı humma gibi hastalıklar nedeniyle 27.500 işçinin hayatını kaybettiğini.. Ferdinandın ısrarla bölgede hastalık olmadığını kanıtlamak için tüm ailesini bölgeye getirdiğini ve tüm ailenin hayatını kaybettiğini, projenin başarısız olduğunu ve Ferdinandın iflas ettiğini biliyor muydunuz ?

* Bir Gökdelen inşaatı onayı almak için projede Yıkım projesinin olması gerektiğini biliyor muydunuz ?

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Çakmak kibritten önce icaat edilmiş biliyor muydun? Twiternevin twiter e üye olmadan önce k.soruyor a üye olmuş yalan mı? :D

1|0
    0|0
    • :) burdaki twiter o twiter değil ama

• hımm yaşın tutmaz diyecektim ama neredeyse yaşıtızmış

biz twiter ı burdan biliriz kardeş :) link

• Ben mayıs 27 de 27 yaşımda olucam abla sen 27 sinya :D sen o mana da twiter diyodun oke ;) şimdi anladım :) kaptanmagara adamı susam sokağı Ninja kaplumbağalar hep onlar ile buyuduk ;) 90 ların çocuğuyuz anlıyacan 86 lıyım...

Erkekler Ne Diyor 7

• Çelikten 5 kat sağlam olan kendi uzunluğundan 4 kat fazla esneyebilen örümcek ağının 320 gramı ile dünyayanın çevresinin sarılabileceği...

1|0
    0|0
    • oooooooo

tekrar tekrar DÜNYA NE KADAR KÜÇÜKMÜŞ :)

• Şu dünyanın içindeki bütün toz zerreciklerini bir yere topla.Onların içindeki 1 tanesi kadar evrende yer kaplamıyoruz..

• Bir amazon sülüğünün 32 beyni olduğunu biliyor muydunuz?

İskocya'da tuveletinizi kullanmak isteyen birini içeri almanın hukuki bir zorunluluk olduğunu biliyor muydunuz?

Su içerken nefes alamayan tek canlının insan olduğunu biliyor muydunuz?

Sabah sabah aklıma bu kadar geldi :D

1|0
    0|0
  • ilk ikisini ve patatesin amerikanın keşfinden önce bilinmediğini biliyordum:)) diğerlerini yeni öğrendim:)

1|0
    0|0
  • insandaki damarların üst üste konup toplanması dünyayı 3 kere dönecek kadar uzun olduğunu biliyor muydunuz?

1|0
    0|0
  • ee tabi nasıl yaptıysan öyle yıkacaksın

1|0
    0|0
  • hamburgerin de mö 300 den

bulunduğunu biliyor muydunuz :))

0|0
    0|0
  • öğrendik allah razı olsun

0|0
    0|0