Sevdiğiniz yazarlar ve beğendiğiniz kitapları?

Kendi adıma Elif Şafak, Kafka, Fyodor Dostoyevski , Amin Maalouf, Bokowski, Cengiz Aytmatov

Ayrıca polisiye sever biri olarak. Agatha, Tess, Dan Brown ve Ahmet Ümit beğendiğim yazarlar.

Sizinde beğendiğiniz tavsiye ettiğiniz yazarlar kitapları varsa paylaşın efem, faydalanalım:)

Güncellemeler:
Nerde var şekil yapacam tribinde bir barzo var yırtık dondan çıkar gibi bana vurur. Neymiş Kafka'yı beğenip Elif'i nasıl beğenirmişim ? Recep ivedik, Şafak Sezer filmi izleyip Kubric eleştirisi yapan sözlükten copy pasta yaşayan çok davar var. :) Saldım çayıra mevlam kayra :P
Nerde var şekil yapacam tribinde bir barzo var yırtık dondan çıkar gibi bana vurur. Neymiş Kafka'yı beğenip Elif'i nasıl beğenirmişim ? Recep ivedik, Şafak Sezer filmi izleyip Kubric eleştirisi yapan sözlükten copy pasta yaşayan çok davar var. :)

0|0
19|7

En İyi Kız Görüşü

• virginia woolf kendine ait bir odayı her kadın okumalı önce

ernest heminway çanlar kimin için çalıyor favorimdir

jack london martin eden aynı şekilde

james joyce ulysses bilinçakışı tekniginin allahı

sylvia plath bell jar depresif bir roman olmakla birlikte şiirsel bir dili vardır

oğuz atay tutunamayanlar türkiyenin james joyce u gibi görülür

sait faik abasıyanık durum öykücülüğünü sevmişimdir

inci aral ölü erkek kuşlar en sevdigim romanlardandır. yoruldum yahu böyle sorular sormayın :D

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Cengiz Aytmatov , Dan brown , Agatha christie , Stephen king , Adam fawer , Stephenie Meyer , John Steinbeck aklıma gelenler..

0|2
    0|0
  • PHİLİPPA GREGORY'nin ::::

Boleyn Kızı

Kraliçenin Soytarısı

Bakirenin Aşığı

Mahkum Prenses

Boleyn Mirası

Öteki Kraliçe

Beyaz Kraliçe

Kızıl Kraliçe

Nehirlerin Kadını

Beatrice

0|1
    0|0
  • elif şafak a güncelleme gelmiş iskender e kadar iskender dahil tüm kitaplarını okudum baba ve piç le araf iyiydi

0|1
    0|1
  • O listede Elif Şafak olmamış bence... Buraya upuzun bir liste yazardım Oğuz Atay ile başlayıp rus edebiyatıyla devam eden uçları kırgız edebiyatına iran edebiyatına uzanan geniş bir liste yazardım ama Elif Şafak aralarına yakışmaz, ustalara saygısızlık olmasın.

0|3
    0|0
    • Ahmet Ümit olmuş mu:)))

• @kayra35 polisiye kısmına girmedim farkındaysanız girsem oradaki hiçbir yazarı beğenmezdim, edebiliğe göre konuşurum ben.

• soran beğenmediğim iki yazar derken? beğenmediğim yazar Elif Şafak o üstteki listede. Dünya ustalarının yanında çok sönük kalmış. Sönüklüğü bıraktım, piyasa olmasından da ziyade edebiyatı bu kadar iktidarın ya da rtenin emellerine alet eden insanları sevmiyorum, edebiyatın adını lekeliyor. Ve emin ol, onu seven tek bir edebiyatçı bulamazsın çünkü edebi olarak yazdıklarının hiçbir değeri yok. Türkiyeden Oğuz Ataylar Yusuf Atılganlar geçti Adalet Ağaoğlu, A.H. Tanpınar,P.Safa geçti.Elif de kimmiş?

• Oğuz Atay

0|2
    0|0
  • YABANCI YAZARLARDAN;

Khaled Hosseini - uçurtma avcısı-bin muhteşem güneş

John Verdon - aklından bir sayı tut

Keith Ablow-psikopat

Jeff Abbott-panic

SERİ KİTAPLARDAN;

yasmine galenorn-cadı serisi

sara shaperd-sevimli küçük yalancılar

TÜRK YAZARLARDAN;

Ayşe Kulin-gizli anların yolcusu-boranın kitabı

Cezmi Ersöz-şizofren aşka mektup

2|0
    0|0
  • bu tarz profil resimleriyle bu tarz sorulara cevap verdiğim zamanlar kendimden utanıyorum ya, neyse.. Bob Shaw- Stephen King diyorum. kitapları isimlerini daha sonra konuşuruz.

0|1
    0|0
  • Stephen King <3 Bu yazar bambaşka.

0|1
    1|0
  • Jules Verne, Victor Hugo, Nikolai Gogol, Robert Stevenson

0|2
    0|0
  • Sabahattin Ali, Kafka, Ali çimen

0|1
    0|0
  • tess gerritsen benimde favorim seviyorum o kadını :)

0|1
    0|0
    • Dizisini bile izliyorum yahu :))

• Tess yazmıyor, sadece Tess'in romanlarında karakterlere hayat verilmiş işte. Rizzoli ve İsles'ı hatırlarsın kitaptan :)

• güzel bilgi o zaman teşekkürler :)

• limon ağacı kitabı

0|1
    0|0
  • kristin hannah yı çok severim.genelde kitaplarını kızkardeşleriyle ilgili yazar sürükleyicidir...

0|1
    0|0
  • olasılıksız Adam FAWER ;)

1|0
    0|1
  • bunların dışında nazan bekiroğlu - "La (Sonsuluk Hecesi)"

0|0
    0|0
  • Canan Tan - Yüreğim Seni Çok Sevdi

0|0
    0|0
  • nermin bezmen sır

nermin bezmen auranın incileri

0|0
    0|0
  • William Shakespeare

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Robert Jordan - Wheel of Time

George R.R. Martin - A Song of Ice and Fire

3|1
    0|0
  • Sen kitaptan ve yazardan anlamıyorsun dostum. Hem kafka hem de Elif Şafak okuyan birisi, muhtemelen kafkayı anlamıyordur:) Birisi esnaf öbürü filozof. Hem Dan Brown ve Ahmet Ümit gibi yazarlığın en sefil esnaf boyutunda paçavralar yazan biri ile Edebiyatın ve sanatın dibine vurmuş Dosto'yu birisi aynı anda okuyorum derse, ona derim ki, ya yalancısın ya da sen bu işten anlamıyorsun.

1|0
    0|1
    • Bu nasıl bir yargıdır, ne kadar dayanaksız ucuz bir eleştiridir. Kafka başka bir boyuttur Elif Şafak ise daha başka. Seviyesizliğin yazı dilinde oldukça belli sana cevap vermek zul olsa da benim için yine de kendimi ifade etmeye çalışayım. Bak arkadaşım sende içi boş çakma Türk entellektüel gibi piyasa olan bok atarak kültüvist, total entellektüel triplerine girenlerdensina anladım kadarıyla. Elif Şafak'ı eleştiren sen 4 cümle kur desem hepsini bir birinden bok edip bırakırsın.

• Hadi canım hadi.

• Artıladım. İşte benim de düşüncem buydu. Arkadaşın kitaptan anlamaması ya da konuşma adabı dediği şeyden kendisinin yoksun olması bizim çok da sorunumuz değil sanırım. Bu arkadaş da Elif Şafak gibi mantarların edebiyatımızda türeyip onu mahvetmelerine sebep olanlardan birisi sadece de kabul etmiyor. Eğitimsizlik kötü bir şey...

• Stieg Larsson - Millenium serisi

Dan Brown - Tüm kitapları :)

Siyasi seviyorsan Soner Yalçın'ın kitapları da güzeldir...

0|1
    0|0
  • Bu arada Halim Bahadır - Tutunuş ! Aldatılan erkeğin dünyası aşırı etkilendim...

0|1
    0|0
  • bu aralar j.fante, bir ara j.london vardı rahmetli.genel olarak h.hesse.

1|0
    0|0
  • Erdal Demirkıran ın tüm kitapları tavsiye ederım

0|0
    0|0
  • Charles Bukowski, Nikos Kazancakis, Marque de Sade, Dostoyevski, John Fante şu an aklıma gelenler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...