#Hayvan Derisi Ya da Kürkünden Eşyanız Var mı?

#Hayvan Derisi Ya da Kürkünden Eşyanız Var mı?

İngiliz Daily Mail Gazetesi Lüks Ayakkabı, Çanta ve Kıyafetlerin Üretimi İçin Her Hafta Binlerce #Yılanın Katledildiği Endonezya’nın Cirebon Kasabasında Yer Alan Bir Yılan Çiftliğini Görüntüledi.

Batı’da Fiyatı 4 Bin Doları Bulan Yılan Derisi Çantaların Endonezya’da Sadece 20 Dolara Alıcı Bulduğunu Belirten Gazete, Ülkede Yılanların Oldukça Vahşi Yöntemlerle Öldürüldüğüne Dikkat Çekti.

Çiftliklerde #Yılanların Önce Kafalarına Bıçak Sapı İle Vurularak Bayıltıldığını Daha Sonra da Ağızlarına Sokulan Hortumlarla Su İle Doldurulup Şişirildiklerini Belirten Gazete, On Dakika Bu şekilde Bekletilen Yılanın “Gevşeyen” Derisinin Daha Sonra Elle Soyulduğunu Açıkladı.

Hayvanın Uzun İnce Şekli Nedeniyle Kendiliğinden Kıvrılan Derisinin Daha Sonra Tepsilere Yerleştirilerek Dev Fırınlarda Kurutulduğu da Belirtildi.

Gazete Kurutulan Derilerin Daha Sonra Uygun Renklere Boyanarak Satışa Hazırlandığını, İşlemden Sonra Hala Canlı Olan Derisiz #Yılanların İse Bir Köşeye Yığılarak Ölüme Terk Edildiğini Belirtti.

Derisi Soyulan #Yılanların Şok ve Susuzluktan Ölmesinin Kimi Zaman Günler Alabildiğine de Dikkat Çekildi.

#Referans: Daily Mail

#SerKan1923

@HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @NeOlsun55insonu @_Öcüü_ @Sonra_danGurme @TheKerim54 @UntilTheGrave

@adıyook @AsetonAşkına @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @ismiyook @Kızılcıkk @vuslat_vakti @чαğмυяeятešı

0|2
16|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Hayvan kürkünden kıyafetim yok. Zaten almam da. Ama doğru olmak gerekirse kol saatimin kordonu timsah derisinden.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• yok! ve olanları da allah kahretsin!! yapanı, satanı ve özellikle hayvanları öldürenleri!! geberin inş

1|1
    0|0
  • oha 20 dolara çanta mı endonezyadan kilolarca çanta alıp türkiyede 5bine satacam süper kar yaparım
    şaka hayvanseverim ben yapmam öyle bişey sanırım.

0|1
    0|0
  • Hayır yok. Asla kullanmam.

0|1
    0|0
  • Asla ve asla hayvan derisi kullanmam bu suça ortakliktir katil olmaktır sadece yılanlar değil birçok tür derisi soyulup ölüme terkediliyor ama birgün gelecek tam tersi olacak derisi yüzülüp ölüme terkedilen onlar olacak bir çanta bir kemer uğruna gene sinirlendim

0|0
    0|0
  • Şiddetle kınıyorum

0|1
    0|0
  • Hic olmadı 😄

0|1
    0|0
  • ayakkabılarım haricinde yok onlarda zaten sığır derisi filan sevmem ben öyle pullu veya dikkat çeken derileri

0|0
    0|0
  • Hayır, yok.

0|0
    0|0
  • Elbetteki yok! Cinayet başka da bisey degil!

0|0
    0|0
  • Hayır yok

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Kullanmıyorum, kullananları da kınıyorum.

0|0
    0|0
  • yok...

0|0
    0|0
  • Tabi ki hayır.

0|0
    0|0
  • Hayır. Asla kullanmayı da düşünmüyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Çok şükür yok. Kullanmayı da düşünmüyorum.

6|4
    0|0
  • Kullanmıyorum tavsiye etmiyorum 😑

1|1
    0|0
  • Yok sanırım..

0|1
    0|0
  • Yoktur

0|1
    0|0
  • cehennem zalimler için var
    bir hayvanın acı çekmesine göz yumanlar kendileri acı çekmeyeceklerinimi düşünüyorlar acep

0|1
    0|0
  • Yok. Gerekte yok

0|1
    0|0
  • Deri mont, cüzdan, ayakkabım var.

0|1
    0|0
  • İhtiyaç olunmaması ve yılanların canlı şekilde ölüme terkedilmesinden ötürü bende bir katliam olarak değerlendiriyorum bunu

0|0
    0|0
Yükleniyor...