Sizce günümüz yerli müziği kaliteli mi?

Şöyle bir eskilere gidiyorum. MFÖ, Ayna, Barış Manço gibi şahane isimler var. Peki günümüzde bu kalitede müzik yapan isimler var mı sizce? varsa kimler?

Genelde günümüz müziğinde aylık, senelik kısacası dönemlik şarkılar yapıyorlar ve sonrasında unutuluyorlar.. kalıcı olamıyorlar çünkü kalite yok, belki en büyük eksiğimiz bu.

1988 yılında çıkmış şarkıyı ben hala zevkle dinleyebiliyorsam, bu adamlar gerçek sanatçıdır.

1|3
13|24

En İyi Erkek Görüşü

• Günümüzde Teoman ve Tarkan' ın kaliteli müzik yaptıklarını düşünüyorum :)

1|0
    0|0
    • Bu eig'i iade etmek istiyorum. Şimdi dilekçe yazicam 😂😂

Şaka saka, teşekkürler 😘

En İyi Kız Görüşü

• Dönem dönem güzel işler yapanlar oluyor. Ama bizdeki en büyük sorun eskiye duyulan hayranlık sanırım. Her yeni şey, bir öncekini özletiyor. Eski şarkılardan aldığım tadı şu an yapılanlardan alamıyorum, mümkün değil. Kafam eski belki de ondan bilemiyorum.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Şebnem Ferah ve Duman'dan başka türk müziği dinlemiyorum :/

1|0
    0|0
  • şimdiki sanatçı dedıklerımız iki şarkı sonra fıslıyorlar

https://www.youtube.com/watch?v=4ZLpJfZH3nc

şimdi 15 şarkıyı toplasan bir tane bundan etmez

1|0
    0|0
  • kalite mi kalmış.. nerdesin aşkım burdayım aşkım
    yatcaz kalkacaz.. hadi yavrum kaldır ellerini..

2|0
    0|0
  • Gelen gideni aratır misali yeni yetmeler eskileri mumla aratıyor bize. Eskiden şarkı sözleri çok güzeldi belki müzik biraz tartışılabilir. Şimdilerde ise sözler zaten abidik gubidik şeyler. Sırf müzik hareketli diye saçma sözler bir yerlere geliyor.

1|0
    0|0
  • Üç hürel gibi adamlar biraz zor gelir :)
    Dan dan
    Mış mış
    Miş miş 😂

1|0
    0|0
  • Birkaçtane yetenekli sanatcı var

1|0
    0|0
  • Şöyle sorayım; sence yeşilçam mı, bugünün beyaz perdesi mi :)

1|0
    0|0
    • Tabii ki yeşilçam.. :)

• Cevabı sen vermiş oldun işte :) Bugünün haydi çalkala eller havaya, dan dan, bu şarkı kalbimin tek ineğine geçmişin arabeski kadar bile olamıyor gözümde. Ama insan mecburiyetten müzik dinliyor işte :)

• hiç değil söz yazan yok

1|0
    0|0
  • Var ama ünlü değiller

1|0
    0|0
  • Saçmalıyolar artık o yüzden dinlemiyorum 5-6 yıldır

1|0
    0|0
  • Yerli müziğide, dizikerdeki oyunculuğuda, çekilen filmlerin kalitesizliği de hepsi bir arada.

1|0
    0|0
  • Bence günümüz sarkilarida sarikicilarida çok kalitesiz

1|0
    0|0
  • Sırf Çene Çekmemek İçin Yorum Yapmıyorum..

0|0
    0|0
  • Değil sis

0|0
    0|0
  • kaliteli değil tabiki

1|0
    0|0
  • Zaman zaman acınası durumlar olsada genel olarak kaliteli zamana ayak uyduruyor ama yinede 20 sene geriden gelenler var

0|0
    0|0
  • Degil

0|0
    0|0
  • teknoloji iyice kaliteyi öldürdü

0|0
    0|0
  • Şacma sapan muzikler hepsi

0|0
    0|0
  • Adam 1956 da this is a mans world demis (j. brown ) hala önüne ne avrupa nede ulkemiz gecebildi ben amy winehouse dan umitliydim oda gitti.. turk muzigi pek dinlemyorum yabancda cok secerim yani zor

0|0
    0|0
  • Yani çoğunu seviyorum keyifli

0|0
    0|0
  • tabi kaliteli tümü değil ama tüm dünyada olduğu gibi

0|0
    0|0
  • bence değil şarkıların çoğu çok saçma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Eskilerin Özlem Tekin'i, Şebnem Ferah'ı bile daha iyiydi sanki. Onlar bile bırakmış gibiler. Sanki günümüzde müzik artık miladını doldurmuş gibi. Sürekli cover dinliyoruz. Hatta geçen denk geldim Emel Hovarda'yı bile 2016'ya uyarlamış. Ama ilk klibe benziyor mu? Hayır! Yani iyi müziğin oluşabilmesi için daha iyi insan ilişkilerinin olması lazım, kaybetme korkusunu bilen insanlar lazım. Artık kimse biri için ölüp bitmiyor. Değer yargılarımız çok dünyevi. Müzik de buna paralel ilerliyor diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Pek sanmıyorum. Elbette kaliteli olan şarkılar var. Ama listenin başlarında yer alan şarkıların kaliteli ojdugunu

1|0
    0|0
  • Gökhan türkmen ve yalının ilk çıktığı zamanlardakı duygusal şarkıları çok güzel hala dinlerim

1|0
    0|0
  • Mikrofonu eline alan kendini şarkıcı zannediyo bu Zamanda.

0|0
    0|0
  • Var canım :) ama nadir..
    Mesela Duman
    Grup seksendört falan kaliteli gruplar bence

0|0
    0|0
  • Avrupaya göre çok gerideyiz

1|0
    0|0
  • mfö güllerin içinden de çok hoş

1|0
    0|0
  • eskileri daha güzel buluyorum ben günümüz sanatçılarının çoğunu bilmiyorum bile o kadar ilgisizim yani

0|0
    0|0
  • Sıla kaliteli müzik yapıyor.

0|0
    0|0
  • hayir

0|0
    0|0
  • pek beğenmiyorum daha çok 90ları seviyorm :)

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...