Ingilizce öğrenebilmenin en kolay yolu hangisidir?

ingilizce öğrenebilmenin en kolay yolu hangisidir? ve farklı öğrenim metotları arasında deneyim yaşayanlar var mıdır. en etkili yöntem nedir sizce? nelere dikkat etmek gerekir? Hipnoz, NLP, uyurken ingilizce, Malta da ingilizce vs vs...

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Sizin için önemli olan nedir? Konuşmak mı okuduğunu anlamak mı, yoksa her ikisi de mi?

Okuduğunu anlamak için, daha çok akademik kariyer yapmak istiyorsanız, okuma,yazma becerilerini kendi başınıza da öğrenebilirsiniz. Konuşma içinse, en önemli unsur pratikliktir. Sizin o dile maruz kalma süreniz ne kadar uzun olursa, o kadar kalıcı olur.

Bunun dışında NLP işe yarar, Oğuz Saygın'ın, Melik Safi Duyar'ın kitaplarına bakabilirsiniz.

0|1
    0|0
    • okuyabiliyorum, konuşulanı da %60-65 anlayabiliyorum. tek sorun konuşmakta...deniycem...

• teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir ingilizce öğretmeni adayı olarak sana tavsiyem, eğer imkanın varsa İngilizcenin ana dil olarak konuşulduğu ülkelerde 3 ay gibi bir süre kalmam. Mümkün olduğunda target language ( ingilizce ) Konuşmaya kendini zorlamam. Pratik yapmam ( native speaker ) yani ingilizcesi ana dili olan insanlarla close contact halinde olmam. Eğer Türkiye'de ne yapabilirim diyorsan. İngilizce dizileri hangi aksanı istiyorsan British ya da American accent olabilir. İndirmem ve önce bir episode ( bölümü ) türkçe altyazı ile daha sonra english subtitle ( ingilizce altyazı ) ile izlemen sana çok şey katabilir. Ne yazık ki ülkemizde dil eğitime yeterince önem verilmediği için ingilizce öğrenebilmek daha çok kişisel gayreti de öne çıkarıyor.

0|2
    0|0
    • söylediklerinize katılıyorum ayrıcada ekleyecek olursa ingilizce forumlarda tartışılan konulara katılmak veya okumaya çalışmakta yararlı oluyor. Oyun oynarkende ingilizceni geliştirmek mümkün.. Bir de soru sormak istiyorum size ingilizce öğretmenliği okuyorsunuz kelime haznenizi nasıl geliştiriyorsunuz bunun pratik bir yöntemi var mı?

• Kelime hazinemi büyük oranda lisede sınav döneminde Reading Passage ( okuma metni ve metinde geçen kelimelerin eş anlamlılarını, zıt anlamlılarını bulma için yaptığım alıştırmalar borçluyum. Bunun yanı sıra filmlerde ya da yabancı arkadaşlarımla Skypte birebir ingilizce konuşurken öğrendiğim onların bana açıkladığı yeni yeni bir çok kelime öğrendim. Youtube 'da çok yararlı. Her gün dailyvlog izliyorum. :) Kelime bilgisi ve unutmamak için kelimeleri belirli şekilde hafızanda kodlayabilirsin :)

• Benim için en kolayı konuşulan yerde yaşamaktır ...

0|1
    0|0
    • birçok kişi malta diyor ne derece etkili bilemiyorum...

Erkekler Ne Diyor 5

• intermediate seviyesine kadar türkiyede bir kursa git daha sonra malta'ya git (en ucuzu orası çünkü ) mümkünse tek başına git ve orda türkçe konuşma bunu deneyip kendini geliştiren arkadaşlarım var.

0|1
    0|0
    • türkiyede intermediate seviyesine gelebilirsek :)

• az biraz ingilizcen varsa hızlandırılmış kurslarla 4-5 ay arasında gelirsin,ingilizce öğrenmek zaten uzun bir süreç.

• Orta vadeli yoğun kurs+ pratik süreci (yurtdışı). Bir de amacına bağlı. Ne kadar İngilizce'ye ihtiyacın var?

0|0
    0|0
  • profil resmin iyimisss !

0|1
    0|0
  • ingilizce öğrenmenin en kısa yolu kesinlikle infolang dil okullarıdır.tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • İngilterede yaşamak en kolay yolu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...