Özel üniversitede verilen eğitim devlet üniversitesine göre daha mı iyi ?

Öze ve devlet üniversitesi arasındaki tek fark para mı gerçkten . başka farkları yokmu. mesela eğitim açısından ?

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• Eğitimin başarısında %60 öğrenci %40 Okul - Öğretmen - Teknoloji, müfredar ve diğer şartlar etkili imiş.. (İkinci sırada da %20 ile öğretmen var.. okul ve fiziksel şartların aslında eğitimde etkisi düşük)

Anlayacağın özel ve devlet ün. arasındaki en büyük fark öğrenci kalitesi. Sınavlarda iyi öğrencileri seçen okullar daha başarılı oluyorlar haliyle. Biz de işe alırken özel üniversitelerden öğrenci almıyoruz, en azında %100 burslu okumasını istiyoruz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• bina yerleşke imkanlar biraz daha iyi olabilir. eğitim açısından iyi universiteler belli zaten. İTÜ, ODTÜ Boğaziçi gibi..

0|0
    0|0
  • İş öğrencide biter bence. Ama arkadaş çevresi, üniversite ortamı da önemli. Özel üniversiteler öğrenci niteliği ve ortam açısından daha sorunlu olabiliyor. Ben devlet üniversitesinde okudum. İlerde çocuğum olursa da özel üniversitede okumasını istemem açıkçası.

0|0
    0|0
  • Merak etme 2 sindede eğitim yok. Hocalar kapıyı aralar içeri sen girersin kendini geliştirirsin yetişririrsin . Hoca Leb diyor devamı senin iş sende bitiyor

0|0
    0|0
  • aslında fark yok.. ama özel unıversıte para verıp okuduqun ıcın daha fazla ılqı olabılır..

0|0
    0|0
  • Devlet okulları kadar kalabalık değil, yani hoca başına düşen öğrenci sayısı daha az böylelikle daha ilgili olabiliyor hocalar. ve en nihayetinde bir müşteri olduğun için seninle ilgilenmek istemeseler bile zorundalar.

0|0
    0|0
  • Bence devlet üniversitesi daha iyi.

0|0
    0|0
  • İş bence hoca da ve tabi ki öğrencinin kendisinde bitiyor.

0|0
    0|0
  • iş kendinde bitiyor kızım bunu unutma

0|0
    0|0
  • biraz daha iyi tabi ki

0|0
    0|0
  • en güzeli meslek lisesi para bile veriyolar o derece :D

0|0
    0|0
  • Devlet üniversitelerine bakarsan hep eski yapı boğucu bir ortam içinde ders görüyorlar özeller öyle değil daha temiz güzel ortamları var. Eğitim konusunu bilemiyorumşu var en iyileri devlette çalışıyordur diye tahmin ediyorum ist, marmara, boğaziçi, itü,odtü buradaki eğitimciler ile özeller bir değildir bence. ama diğer ünilere göre özeller daha iyidir elbet.

0|0
    1|0
  • işin içinde para olunca daha iyidir tabi.

0|0
    0|0
  • ee haliyle daha iyi tabi ki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• özelde okuyorum eğitimi gayette iyi kötü olan ne?

aynı eğitimi alıyoruz hocalrımız dandik değil hepsi doçent falan..

daha az olduğumuz için çok ilgileniyorlar bizimle

0|0
    0|0
  • Özellerdeki imkanlar ve hocalar bin basar :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...