Kadın, erkek fark etmeden insanlardaki nostalji merakı nedendir?

Sürekli hep bir nostalji merakı vardır, gerek arabalar olsun, gerek müzik veya başka şeyler olsun. Sürekli bir nostalji anlatırlar. Günümüz teknolojisine ayak uyduramadıklarından mıdır, yoksa hatırası mı cezbeder?

Kadın, erkek fark etmeden insanlardaki nostalji merakı nedendir ?
#Coolumsu

Güncellemeler:
Güncel.

3|0
19|5

En İyi Kız Görüşü

• Şartlar gereği eskiler daha kıymetliydi bir bölümü kaçırınca izleyemiyorduk sonradan mesela sayılı kanal ve program vardı şimdi sadece çocuk kanallarını sayamam istesemde her saat çizgifilm yığınla oyun çeşit sakız şeker çikolatalar ama kıymeti yok kıymetlendiremeden sıkılıyorlar (yoruz) hatta😒

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bende abartı bir şekilde var bakıyorum eskilerde ne yapılmışsa kaliteli gerçek duygularla yapılmış herşeyde bir yaşanmışlık var şimdi insanlar makine gibi yapmacık kişilikler havuzbaşında bikiniyle şarkı söyleyen fahişe kılıklı kadınların binlerce tık alması kısacası sahte duygularla yaşayamıyorum diğer sebepleri annem 50 küsür yaşında bir edebiyat öğretmeni onun söylediği şarkıları izlettiği filmleri gördükçe herşey tadsız geliyor konular saçma aşklara değim saçma 3 ailenin çocuklarının ve evebeylerinin sevgili değişimi yapmasını konu alan filmler aşırı zengin hayata özendirme ne varsa eskilerde var bütün sanatçılara bak benim en hayran olduklarım Sadri Alışık Hulisi Kentmen ve Kemal Sunal onlar gibisi bir daha gelirmi sizce? grup vitamine bak elemanlar ne güzel anlatıyor bu durumları ya da flört grubu :)) ayrıca doğduğum ve büyüdüğüm yer hababam sınıfının çekildiği okulun bahçesinin çıkışındaki site :D keşke herşey o zaman ki gibi gerçek olsa çocukluğumu ve ergenliğimi onlara özenerek geçirdim ayrıca itiraf etmek gerekirse günümüz teklonijisine gram ayak uyduramıyorum neden insanlar yedikleri yemeğe kadar sosyal medyada paylaşıyor anlamıyorum pekde rahatsız değilim bu durumdan

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 18

• Çünkü elde iphonelar ile selfie cekinmektense mahalleye çıkıp taso oynamak daha samimi. Daha sıcak. Daha içten. Yeniler kötü, eskiler iyi! :/

0|1
    0|0
  • Eski diziler sıcacıktı. Şimdiki gibi aile kültürünü hiçe sayan, toplumumuzla uyuşmayan diziler yoktu bir kaç istisna dışında. Toplumumuzun örf ve adetleri, bu kadar çiğnenmezdi. Ailemizle rahat rahat dizi izlerdik. Çizgi filmler yüreğimizi açar, bize çocuk olduğumuzu hatırlatırdı. Şimdiki çizgi filmlerin çocuklara uygun olduğuna bin şahit ister. Eğer yaşayışımızı baz alırsak eskiyi özlemek, eski anılara duyulan hasretten ileri gelir. Şimdilerde anılarla dolmak çok zor. Her çocuğun elinde tablet, pc, telefon , annede ayrı, babada ayrı. Aile üyeleri bile birbirlerinden bihaberken ne akrabalarla görüşülür oldu, ne arkadaşlarla.

0|2
    0|0
  • Çünkü gördüğümde suratımda istemsiz bir tebessüme sebep oluyor😊 koyduğun resim şuanki teknolojide bulamadığım mutluluk resmen☺☺

0|2
    0|0
  • Çünkü insanoğlu kötü anıları silmeye , mutlu anılarıda kaydetmeye programlıdır. O yüzdendir ki çocukluğumuza ya da geçmişimize ait anıları hep hatırlamak ister ve özlem duyarız. 😊

0|1
    0|0
  • Çünkü insanlar masumiyetini özlüyor.. 😊

0|2
    0|0
  • eskilere özlem, şuanki yaşamın mutsuzluğundan ötürü bence

0|1
    0|0
  • İnsanlar bir şeyi uzun süre kullanınca alışıp seviyorlar. Anıları var çünkü. İnsan beyni de bir süre sonra gelişmeyi reddediyor. Alışkanlıklardan zor vazgeçiyor.

0|1
    0|0
  • Eskiyi özlüyorum 90lı yıllarda her şey daha güzeldi, insanlar daha samimiydi. Bu kadar asosyal değildik. Ama nostaljik şeylere merakım yoktur.

0|1
    0|0
  • Geçmiş geri gelmeyeceği için

0|1
    0|0
  • Anılar şimdi gözümde canlandılar :)

0|1
    0|0
  • Yenilikciyim 😄✌

0|1
    0|0
  • Günümüz teknolojisi o zamanların birkaç parça eşyasının verdiği mutluluğu veremiyor çünkü.

0|1
    0|0
  • Özlem duyduğumuz her şeyi ilişkilendirdiğimiz bir insan, bir duygu ya da bir olay var galiba..

0|1
    0|0
  • Hatirasi cezbeder bence

0|1
    0|0
  • Nostalji candır♥

0|0
    0|0
  • özlem..

0|0
    0|0
  • Hatiralarimiz canlanıyor

0|0
    0|0
  • Geçmişe duyulan özlem.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Eskileri ozlem işte simdi ki nesilin berbat olduğunu gorunce buyukler ah eskiler felan :D teknolojiyle birlikte eskilerde yok oluyo tabi ondan bu ozlem

0|1
    0|0
  • kadın erkek neden nostaljiyi ayırt etsin?

1|0
    0|0
  • İnsanların doğasında var, geçmişe özlem...

0|1
    0|0
  • Ah be pokemon..

0|0
    0|0
Yükleniyor...