Batman niye bu kadar çok seviliyor?

Hiç şüphesiz en popüler 3 süper kahraman (Superman, Batman, Spiderman) içinde en sevilen Batman'dir. Peki Batman niye bu kadar seviliyor, olayı ne?

Batman niye bu kadar çok seviliyor?

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• Christopher nolandan dolayı kara şovalyeden önce çok seven oldugunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
    • Christian Bale'den ötürü olmasın o?

• 3ay

Yanlış bir gözlem. Batman 80'lerden itibaren çok büyük popülaritesi olan ve her daim en önemli süper kahraman figürü olan bir şahıstır.

Kendisinin popülaritesi Nolan'dan çok eskiye dayanır. Lütfen sinema sektörüne çıkan filmlerle Batman'e aşina olan ergenleri saymayın.

Bunun en büyük sebebi, Batman'in Superman gibi balon bir kahraman olmaması.

Çok derin bir altyapısı var, düzenin, sistemin muazzam koruyucusu, birgün kendisine ihtiyaç duyulmaması için çabalıyor.

Lakin diğer süperkahramanların aksine, aslında arıza, içten içe kafayı sıyırmış, birgün hedefine ulaşıp da Gotham'ı suç dalgasından temizlese hayata dair hiçbir umudu olmayacak, anne babasının gözünün önünde öldürülmesinden sonra ihtiyaç duyduğu mücadele ve suçluyu altetme durumu olmadan yaşayamayacak bir adam.

Ayrıca en karizmatik düşmanlar hep onda. Başta kendisinin antitezi Joker, Clayface, Scarecrow vesaire.

• 3ay

Ki Christopher Nolan'ın filmlerinde Batman genelde tam önplanda değil. Ve ayrıca Batman'in asıl doğasını yansıtmıyorlar.

Ben Affleck'in Batman'i karanlık, arıza ve haşin Batman yapısına çok daha fazla uyuyor.

En İyi Erkek Görüşü

• 1- Süper güçleri yok.
    2- Saçma renklerle bezeli bir kıyafeti yok.
    3- Asil bir duruşu var.
    4- Karizmatik.
    5- Geçmişinde yaşadığı bir dram var.
    6- Bileğinden fışkıran ağları veya gözlerinden çıkan ışınları yok. Dövüş teknikleri ve insani sağlamlığı var.
    7- Ne mermi gibi uçuyor ne de daldan dala kuş gibi atlıyor. Bir hayli karizmatik ve modifiye aracı ile şehrin gri caddelerinde tozu dumana katıyor.
    8- İnsanüstü yetenekleri yerine kıvrak zekasını kullanıyor.
    9- Görmüş geçirmiş asil bir ailenin çocuğu...
    10- Siyah giymesi bile başlı başına beğeni kaynağı!

0|2
    0|0
    • 3ay

1. Para ve nüfuzunu kazanma ihtimalinin olmadığı bir mücadeleye yatırıyor.

2. Gecenin ve karanlığın savaşçısı.

3. Son derece karizma.

4. Arıza, içten içe ağır psikopat ve en az mücadele içinde olduğu manyaklar sürüsü kadar sorunlu.

5. O azılı düşmanlara ihtiyacı var, geçmişindeki dramın etkisinden ancak suçlulara karşı savaşarak gelebiliyor.

6. Öbürlerinin aksine, özünde bir dedektif.

7. Çok ciddi sosyolojik ve psikolojik altyapısı ve bunu destekleyen düşmanları var. Düzenin koruyucusu, süperego, en azılı düşmanı Joker kendisinin antitezi.

8. Gerçek anlamda çift kişilikli, Bruce Wayne ile Batman birbirinden farklı kişiler. Animated Series'de Scarecrow'un gazı yüzünden babasının 'Sen yüz karasısın, beni hayal kırıklığına uğrattın' tarzı halisünasyonlarını 'Ben bir yüz karası değilim, sen de benim babam değilsin, ben geceyim, ben intikamım, ben Batman'im' diyerek altetmişti.

9. Batman olma amacı Bruce Wayne kimliğinden kaçmak.

Kızlar Ne Diyor 8

• Zengin sanırım ondan😂😂

0|0
    0|0
  • Sevilmez mi, karizması yeter.

0|0
    0|0
  • Şehir olan batman sandım

0|0
    0|0
  • En zeki süper kahraman
    Özel güçleri olmamasına rağmen güçlü
    Cool ve karanlık duruşu

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum

0|0
    0|0
  • bence joker seviliyor

0|0
    0|0
    • Kötülerde de o başı çekiyor tabi.

• 3ay

Killing Joke sayısından. 'Meramını' anlatmak için Jim Gordon'un evine gitmiş, kapıyı açan kızı Barbara'yı karın boşluğundan vurmuş ve omurgasını zedeleyerek felçli bırakmış, Gordon'u kaçırıp fiziksel ve psikolojik işkence yapmış ve, felçli Barbara'nın çırılçıplak, kanlar içinde fotoğraflarını Gordon'a falan göstermişti. Ama gene de adamı delirtememişti tabii.

• 3ay

@Ragnar_Lodbrok tüm bunlar biraz canice görünüyor olabilir yinede ''meramı'' kayda değer

• gerçek bir kahraman çünkü özel gücü olmadan insanlara yardım edıyor :)

0|0
    0|0
  • Tayt giymiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• taytın üzerine kilot giymediği için bence

0|0
    0|0
  • Yoo benim adamım deadpool

0|0
    0|0