Beynimiz Bizi Nasıl #Kandırıyor?

Bir Markete Gittiğiniz Zaman Örneğin Bir Diş Macunu Alırken, Değişik Markaların Karşısında Dakikalarınızı Harcadığınızı Fark Etmişsinizdir.

Peki Ama Bu Gerçekten Üzerinde Dakikalarca Düşünülmesi Gereken Bir Karar mı?

İşte İki Bilim İnsanı Aner Sela ve Jonah Berger, Bu Konuyu Araştırdılar ve İlginç Bir Cevap Buldular.

Araştırmaya Göre; İnsanlar Verdikleri Kararların Zorluklarını Harcadıkları Zamanla Bağdaştırıyor.

Önemli Kararları da Zorluklarla İlişkilendiren Beynimiz Sonuç Olarak, Bir Karar Verirken Ne Kadar Zaman Harcarsak Kararın O Kadar da Önemli Olduğunu Düşünüyor.

Üreticinin Bilgisi Dahilindeki Bu Konu Süper Market Gibi Yerlerde de Çok İyi Şekilde Kullanılıyor.

Araştırmayı Deneye Dökmek İsteyen Bilim İnsanları, Katılımcılara Okunması Daha Zor Bir Kağıt Verdiklerinde Katılımcıların Verecekleri Kararın Daha Önemli Olduğunu Düşündüklerini Görmüşler.

Bu Konu Hakkında Elinizden Belki Bir Şey Gelmez Ancak Bir Daha İki Marka Arasında Dakikalarca Düşündüğünüzü Fark Edersiniz Kendinize Sorun, Bu Gerçekten O Kadar Önemli Bir Karar mı?

#SerKan1923

@HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @NeOlsun55insonu @_Öcüü_ @Sonra_danGurme @TheKerim54 @UntilTheGrave

@adıyook @AsetonAşkına @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @ismiyook @Kızılcıkk @vuslat_vakti @чαğмυяeятešı

1|1
6|7

En İyi Kız Görüşü

• Beyin çok değişik bir organ ya cidden.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Serkan dostum böyle faydalı sorular paylaşırsan kimse yoruma gelmez. Gereksiz +18 içerikli şeyler paylaşmalısın :)

0|1
    0|0
    • Merhaba Kardeşim 4 Yıldır Üyeyim Simdiye Kadar Şahsıma Ait 3 Soru Sordum (2'si Motosiktler 1'i Araba) Onlarda Bilgi İçerikli Geri Kalan Hepsi Bilgi İçerikli Sorulardır İşten Arta Kalan Vakitte Soruyorum Sorularımı Kendi Sosyal Medya Hesaplarımada Kaydediyorum :) Oralarda Bayağı İlgi Görüyor Ama Burada Öyle Değil Haklısın Aslında Ama Bana Uymaz.. :)

• devam böyle zaten benimkide görüş gelmemesine sitemdi.

• Anlıyorum Kardeşim Teşekkür Ederim Sorun Değil Kardeş Emin Ol İstesem Öyle Sorular Sorarım Hani Gizli Kullanıcıya İzin Vermesem Görüş Rekoru Kırar Bilmelisinki O Bahsettiğin Sorularda Fantezi Dünyasını Dışa Vuran Gizlilerin %90'ı Burada Fırsatını Bulduğunda Kendi Kullanıcı Adlarıyla AÇIKTAN Ahlak Dersi Veren Kişiler.

Kızlar Ne Diyor 5

• O kadar önemli bir karar değil fakat ben seçim yaparken vakit kaybediyorum. 😊

0|2
    0|0
  • Beyin çok farklı biseu cidden çok garip psikoloji de öyle

0|1
    0|0
  • İnsan psikolojisi gerçekten çok garip..

0|1
    0|0
  • çakkal çukkal işler

0|1
    0|0
  • Kararsız bir yapım var. Utanmasam saatlerce düşünebilirim reyonun önünde /=

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben onu yönetiyorum 😎

1|1
    0|0
  • Buzdolabını açıp öylece uzun uzun bakmak gibi :) İnsan beyi daha ne hünerlerle donatılmış. Bir görüntüyü görüp onun beyne aktarılma esnası hele. Allah'ın eşsiz yaratışına bir örnek.

0|1
    0|0
  • Birsey alırken pek vakit harcamam

0|1
    0|0
  • önce düşünmek iyidir diyorlar sonra bak ne aptallık etmişiz sonucu çıkıyor
    iyide kardeşim iki diş macunu arasında 7 lira fark çıkınca nasıl hızlı karar vereceksin

şu yeni nesil macunlar çıkmamışken bize ne kullandırıyorlardı Allah bilir :O

0|1
    0|0
  • Tilkilerden kandırmasına fırsat kalmıyor

0|1
    0|0
  • Çok kararsız kalırsam para atıyorum yormaya gerek yok :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...