Sanat, bir toplumun gelişmesinde ne kadar etkilidir?

Günümüzde sanatçıya, sanatlara yeteri kadar değer verilmiyor görüldüğü üzere.
Bir toplumda sanat ne kadar önemlidir sizce? Bir toplumun ilerlemesi icin sanat , ne kadar önemlidir?
Ve son bir soru : Sanatçı deyince aklınıza gelen şey nedir? Demet Akalın... vs. Türkiye'nin popüler kültür ikonların bize "sanatçı" diye yutturulmasi mi yoksa "gerçek" bir sanatçı mı?

0|1
6|12

En İyi Erkek Görüşü

• sanat insanlara farklı düşünmeyi, olaylara değişik açılardan bakmayı öğretir. tarihteki en büyük devrimlerden biri olan fransız ihtilalinin temelinde sanat ve sanatçılar vardır. sanatçı denince aklıma gelen şey nedir? dediğim gibi sanat farklı düşünmeyi öğretir eğer bir insan birçok kişinin yaptığını farklı şekilde yapıyorsa sanatçıdır. örneğin heykeltıraş vardır yorum katmaz eserlerine buna sanatçı demem ben. onun yerine bir öğretmen, mühendis, marangoz, işçi çıkar yaptığı şeyleri daha önce denenmemiş şekillerde yapmaya çalışır, kendine has yorum katar ben ona sanatçı derim.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sanat, sanatçının duygu ve düşüncelerinin yazıya, kaleme, resime... vb dökülmesidir. Sanatçıların hayata bakış açısı diğer insanlardan çok farklıdır, onların görmediklerini ya da anlamadıklarını halka göstermek-anlatmak bir toplumun gelişmesi ve bilinçlenmesinin önünü açar Günümüzde özellikle şarkı söyleyen herkesin sanatçı olarak nitelenmesi gerçek sanatçılara hakarettir. Sanatçı olabilmek için ortaya özgün eserler koymak gerekir.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bir toplumun ileriye gidebilmesi icin 3 sart vardir.
    Egitim kurumlarinin olmasi ve kaliteli egitim verilmesi
    Sanat ile ilgili kuruluslarin olmasi (muzik resim vs vs.)
    3. Yu hatirlayamadim :)

Eger 3 dalda ileri olunursa diger toplumlar uzerinde fazlasiyla soz hakki olunabilinir. Aksi halde kimse takmaz. Şu an oldugu gibi.

1|0
    0|0
  • sanatı ve sanatçıyı takip etmeniz için öncelikle merak lazım
    eğitimi yeterli olmayan dünyayı tanımayan insanların
    entellektüel merakı olmaz
    cahilliklerinde ve sevdikleri klişelerde debelenip dururlar
    yani sanat yükseltmez
    zaten iyi olan bir toplumu taçlandırır

2|0
    0|0
  • suanda gercek sanatci yok eski sanatcilar nerde bir muzeyyen senar bir adile nasit bir orhan gencebay bir munir ozkul bunlarin yaninda simdikilere sanatci demek onlara haksizlik

2|1
    0|0
    • Hele hele Kemal Sunal 😊😊😊
      Beni guldurebilen yegane insandı rahmetli...
      Şimdi ise Recep İvedik e guluyor yeni nesil ben de mallığına gülüyom ya resmen 😀😀😀

• KEMAL sunal dunyada tektir bunun arastirmasini bile yapmis yabancilar

• Katılıyorum

• Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Demiş atamız ve evet hayat damarlarımız kopmuş durumda.

1|0
    0|0
  • Sanat gelişmiş toplumun bir neticesidir bence. Devlet her ilçeye bedava tiyatro bile açsa yine o tv deki evlilik programları saçma yarışmalar izlenecek emin olun..

1|0
    0|0
    • Evet, 81 ilde tiyatro olsa da eve gidip Kismetse Olur seyredecek çok manyak var 😜😜😜
      İlk önce sanat fikri halka asilanmali ve sevdirilmeli bence... 😊😊😊

• Sevdirilmeli tabi. Sonra ekonomi ilerleyince kendiliğinden gelişir o sanat. Gençlerin meslek tercihinde izin veren destekleyen çok aile olmalı

• Sanatsız olmaz medeniyetin ulaştığı en son yerlerden müzelerde çok önemli bence kültürün yansımaları hep bunlar

1|0
    0|0
  • Sanatsız bir toplum düşünülemez ama Demet Akalın'sız bir toplum düşünülür :D

2|0
    0|0
  • Sanat eeseri koyunca onaa sanaat gözüyle değil başka bir şeyden baakıldığı için pek gelişilmiyo

2|0
    0|0
    • Evet. Mesela heykellere çıplak diye bikini , don vs. giydirenlere bakarsak rahatlıkla anlayabiliriz 😂😂😂

• Oldu 😊😊😊 Teşekkürler , zevkli bir sohbetti 😄😄😄

• Önemli değiiil istediğinde yazabilirsinn

• Sanat olmazsa olmazdır.

1|0
    0|0
  • Bence çok önemlidir sanat onemlidir

0|0
    0|0
    • Peki mesela ne denli önemlidir?

Sanatçı deyince aklına ilk gelen nedir?

Mesela neler yapılmalıdir sence?

• Harika aciklamissin. Detaylı detaylı. Teşekkür ediyorum 😊😊😊

• Birşey ifade edebildiysem sorun ne güzel. rica ederim tabiki çok incesin :)

• Çok etkilidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sanatsiz bir toplum, ölmüştür. 😊

1|0
    0|0
  • Sanat toplum icin onemli ama toplum sanatı önemsemiyor artık. Örnegın heykel yapımını putlasma olarak görüyor bazı ustun zekalılar. Akdeniz Üniversitesi gsf de heykel bölümünü kapattırıp yerine geleneksel türk sanatları bolumu acacakmıs. Tamam bu bölumü ac cok guzel bir sey ama heykelden ne istiyorsunuz. Buna benzer bir cok ornek verebilirim ama karakter yetmez. Sanat cok sacma yerlere gidiyor...

1|0
    0|0
    • Aynen çıplak adam heykellerine don tişört giydiren bir zihniyetten de bu beklenir zaten ! 😂😂😂😕😕😕😞😞😞

• bence cok etkilidir

1|0
    0|0
  • sanat dediğin nedir ki gülüm
    gel beraber yiyelim dürüm

0|0
    0|0
  • Çok etkilo

1|0
    0|0
Yükleniyor...