Yazar-şair olsanız kim olurdunuz?

Selaam arkadaşlar
yerli ve yabancı olmak suretiyle bir yazar-şair olmak isteseniz kim olurdunuz?
sebeb belirtmeniz onemle rica olunur (:
(Sabahattin Ali - Franz Kafka)

0|0
10|13

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Mehmet Akif onun gibi imanlı şiirler yazmak isterdim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• mecit ünal derim

1961 sivas doğumlu şair
    1980'de tutuklandı, 1988'de idama mahkum edildi, 1990'da özgürlüğüne kavuştu..
    1989 yunus nadi röportaj ödülü'nü kazandı..
    pen klubü onur üyesi oldu..
    röportajları belge yayınlarından zamanı durdurabilmek adıyla yayınlandı..
    sokak ve demokrat dergisinde lali berte ye mektuplar adlı yazıları yayınlandı..
    sesini sesimin yanına koy adlı şiir kitabı almancaya çevrildi..
    requiem zaman dışı sessizlik saati isimli şiir kitabı belge yayınları tarafından basıldı..
    kitaplarındaki içtenlik ve gerçekçiliği büyüleyici derecededir. sözgelimi bir lali berte'ye mektuplar'ı okurken kendinizi satırların içinde esir alınmış hissedersiniz. hapishanede yazdığı yazılarıyla türkiye'nin o en karanlık dönemlerini aydınlatmaya çalışmıştır. aydınlatmıştır da.. arayışlarına lali berte adını vermiş ve aramıştır yıllar boyu. kitaplarında, bazen umudunu yitirmiş izlenimi verirken aslında en umutsuz anında bile içinde ne denli büyük umutlar beslediğini göstermiştir her seferinde. yılgınlık veren işkenceler, insan onurunu inciten hakaret ve davranışlar. o tüm bunları anlatırken bile umuduna sarılmıştır. çünkü umut uzakta değildir...

kimi zaman yaşamın küçücük bir ayrıntısını devleştirip yaymıştır tüm ruhuna. bazense yaşamın en büyük vurgununu küçümseyip yoka indirgemiştir. o hayata dair pek çok şeyi işleyip ölümsüzleştirdi. yazılmasının üstünden onca yıl geçmesine rağmen hala kitapları acı verir insana. dilerim ki onun kitapları bundan 20 yıl sonra yakılıp atılsın. ya da 'insanın onur mücadelesi süreci' konulu bir kompozisyon eşliğinde müzelere kaldırılsın. insanlar okurken "vay be insanlık ne yaman acılardan geçmiş böyle" desinler sadece ve eklesinler "iyi ki bunlar tarih oldu"...

0|0
    0|0
  • hiç kimsenin eline su dökemeyiz

1|0
    0|0
  • can yücel :D

1|0
    0|0
  • lan ben franz kafanın reankarnasyonuyum sen neyin kafasındasın :D

1|0
    0|0
  • Ozdemir asaf

1|0
    0|0
  • Stephan King.
    Sebebi bana hitap eden konularda yazması. Hayal dünyalarımız birbirine gerçekten benziyor adamla. Kitaplarını okurken, görsel efekt olarak zengin bir filmi izlediğimden fazlasını görebiliyorum

0|0
    0|0
    • Maalesef raflarda çok sık karsılassamda bir turlu kendisiyle hasbihal edemedik ama yorumunuz ben de ilgi uyandırmadı değil. En kısa zamanda bu konuya el atıcam.

• Şair olsam bir Nazım Hikmet olamk isterdim... Onun gönül bir defa aşık oldu pirayesine, oysa dünyada sevecek milyonlarca kadın var...

0|0
    0|0
    • Yazar olsam bir Ayşe Kulin olmak isterdim, Adı Aylin olmasada bir çok farklı yaşam hikayesi vardır uzaklarda...

• Turgut uyar olurdum heralde :)

Ama ben kendim olarak bir şairim zaten

www.edebiyatdefteri.com/.../eksiliyorsun.html

0|0
    0|0
  • tamda onu yazacakdım varya bugun :) gördüm bende onu sevmem şiir ama onunla biraz bugun araştırdım :)

0|0
    0|0
  • Yaşar Kemal - Nazım Hikmet... Dahası yokkk

0|0
    0|0
  • Atilla İlhan yazar ise Dan brown tabiki

0|0
    0|0
  • Kendim olurdum çünki bende yapmak istesem yazarlıkta şairlikte mevcut bende nie başkası oluyumki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• ikinci yeniciler iyidir. cemal süreya, turgut uyar, aynı doğum gününü paylaştığım edip cansever.. yerlerinde olmayı isteyeceğim şairler.

0|0
    0|0
  • Nilgün marmara olurdum hayat hikayesi ve şiirleri hoşuma gidiyor kendimi görüyorum onda

0|0
    0|0
  • ırvın d yalom.

0|0
    0|0
  • Dsotoyevski - Cenap Şehabettin.

0|0
    0|0
  • Şiir yazıyorum zaten. Kendimden memnunum. Pis egoistler gibi konuştum yine.

0|0
    0|0
  • Nazım hikmet

0|0
    0|0
  • Sezai Karakoç olurdum
    yabancı olarak Sylvia Plath

0|0
    0|0
  • Dostoyevski - Reşat Nuri Güntekin

0|0
    0|0