Bilim Kurgu ve Fantastik Kitap Arasında ki Fark Nedir ve Bunların Okunması Keyif Verici mi?

Bilim Kurgu ve Fantastik Kitap Arasında ki Fark Nedir ve Bunların Okunması Keyif Verici mi?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• kitaplarını bilmemde yani türlerin aralarında bariz fark var :D df

bilimkurgu bilimin gelecekte tahmin edilebilir şekillerde geliştiği ve getirdiği teknoloji ile olabilecek şeylerden bahseder
    fantastik ise sınırı olmayan hayal dünyasında en olmayacak şeyleri bile olduğunu gösterir

1|0
    0|0
    • Bir soru sormuştum kitap öneirr misiniz diye bir bayan bana 'fantastik kitap okumanı öneririm'
      ben de ben gerçekçi şeyleri seviyorum dedim.
      - Oda bana bilimkurgu demedim ki ' dedi o yüzden bu soruyu sorma gereği duydum bu durumda hatalı olan o oluyor herhalde :D

• Aynen bende o yüzden sordum yanlış mı biliyorum acaba yoksa fantastik gerçekçi birşey mi diye :D

• yok ne gerçekçisi kandırmasın seni boşver :D dfd

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Bilimkurgu, adı üzerinde bilime dayalı fantastik hikayeler üretir.

Fantastik olanın konu alanı çok daha geniş ve abartılı.

1|0
    0|0
  • Fantastik de sonu yok, uçabilirsin, Yaratıklar, ejderhalar vs ütopikdir.
    Bilim-Kurgu temel olarak bir çıkış noktası vardır, gerçekte olan bir şeydir ya da değildir ama imkansız değildir.
    Okuması keyif verici mi? Kişisel görüşüm evet keyif verici. Hayal dünyanı geliştirir, daha geniş düşünmene sağlar. Ben çocukluğumdan beri seviyorum, mesleğimle de alakalı olan konular. O yüzden kat kat keyif alıyorum. İlham veriyor. Hiç okumadıysan bile bir kez okumayı dene, zevk meselesi keyif almazsan bırakırsın.

0|0
    0|0
    • Ben fantastiği sevmiyorum zaten uçuk olması imkansız şeyleri ama ileri görüşlü olabilmesi mümkün olacak şeyleri seviyorum önerebileceğiniz bilim kurgu kitapları var mı acaba.

• bence polisiye kitapları okumalısın hoşuna gidecektir

1|0
    0|0
    • Var mı önereceğin kitaplar böyle illa ki ben çok değişik bir konusu olsun istemiyorum ama sıradan bir konuyu bile çok etkliyeci bir şekilde kaleme alınan kitapları seviyorum.

• ne demek ii gecelr

• Bilim kurgu ve dram filimleri severim

0|0
    0|0
  • Bana gore iki tür arasında temel ve belirleyici bir fark vardır. Bu fark, fantezide sihrin, bilimkurgudaysa bilimin ön planda oluşudur. Baska bir sekilde nasil aciklanir bilemiyorum. Ama polisiye romanlari tavsiye ederim. 😊

0|0
    0|0
    • Anladım farkını biri ileri görüşlük diğeri hayalcilik, Önereceğiniz polisiye roman var mı kitabı elimden bırakmak istemeyeceğim akıcı kitaplar.

• mario mazzanti den sahmat.. John verdon dan aklindan bir sayi tut ve dan brown'un tum kitaplari. Daha cok var

• Çok teşekkür ederim.

• Fantastik biraz daha uçuk. ama bilim kurgu bir şeye dayalı yoldan çıkmış

0|0
    0|0
  • fantastik daha Mükemmeliyetçi ya da fazla hayalini
    bilim kurgu daha gerçekçi bilim ile kurgulanmış ve mükemmel olmak zorunda değildir
    tam anlatamadım ama yapbozun bir parçası bende

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bilim kurguda kurguyla birlikte mantık da olmak zorunda
    fantastik biraz daha kafasına göre takılan

0|0
    0|0
Yükleniyor...