Bedelli askerlikte 30 bin sanatçılar için az bir miktar değil mi?

bedelli askerlikte 30 bin bence sanatçılar için çok az bir para olduğunu düşünüyorum hadi doktor memur vs için tamamda sanatçılar oynadıkları dizide tek bölümde alıyor bu parayı

Güncellemeler:
nefes filmindeki mete horozlunun bu haberi ilk söyledıklerındeki mutlulugu...artık miktarada çığlıklar atmıştır

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• aynennn yaa :))

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ya bu olay zengine ve iş, gücü olmayan yaradı. birisin 20sinde 2 sene tecil ettirsen 4 yıllıkaöf okusa calışırken ee sonra? 27lere kadar geliyor 1 sene de ttecil ettisen 28 ne anladın ben bu işten simdi?

30 a kadar kim sabredecek sizce?

Avuntu bunlar sadece avuntu

0|0
    0|0
  • tabi ki olmamalıydı bedelli ondan sonra neden şehitler hep fakir fukaradan çıkıyor diyolar..

bu adamlar kalbur üstü yılda devlete 300-500 binden aşagı vergi vermiyo almıyorum bunlardan bedel de diyebilirlerdi neyseki bi bedel biçiyolar...

burası türkiye kanunlar,vekiller,hakimler zenginin yanında hep..

0|0
    0|0
  • Bedelli askerlik zaten basli basina saka gibi bir sey. Ben 2 ay önce görevimi yaptim geldim aslanlar gibi, ahmet mehmet hasan hüseyinin benden ne farki vardi ? Asıl soruya dönersek, madem bedel konacakti, bu bedel vergi gibi bir sey olmaliydi, gelirine bagli bir bedel. Milyar dolarlik ailelerin cocuklarının kellesinin bedeli 30bin lira olmamali, veya 30 yasini doldurmus gariban bir ailenin oglu da illaki 30bin lira degil de 5 bin lira ile bedelli askerlik yapabilmeli. Bedelli ne kadar adil olmasa da bu sekilde belki biraz daha adil olurdu bence...

0|0
    0|0
    • katılıyorum vergi gibi olması gerekirdi en azından altlarındaki araba bu bedelden daha pahalı

• bence böyle bir şey olmuycaktı böyle şey oluryorsa o zaman askerligide düşürsünler 12 ay olsun 9 ay olsun madem her şey oluyor.memlekettte artık her şey cocuk oyuncagına döndü hiç bir şey ciddiye alınmıyor kimse sesini cıkarmıyor nereye kadar böyle gidicek bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • bu işte sevinende çok sevinemeyende bazılarınada yanlış bazılarınada yanlış tabiki herkes kendi fikirleri farklı olacak orta yok nedir arada kişinin menfaaatı da var

0|0
    0|0
  • boşver

0|0
    0|0
  • Bence herkese az en az 50 bin tl olmalıydı bu 30 tl yi bankalardan herkes çeker çokta zorlanmadan öderler. Birazda birikmisi varsa oh ne güzel şimdi isteyen gerçekten askere gitmez.

0|0
    0|0
  • Bedel kısmı araya girince ne kadar verilse de yeterli değil.

Sanatçılarla sınırlı değil...Genç yaşlarında çok büyük para kazananlar da var..

0|0
    0|0
  • ya zaten eğer para verip şarkıcı adam askerlik yapacaksa büyük bir vatan sever bence istese yurt dışına çıkar hiç yapmaz askerlik

0|0
    0|0
    • ne askerliği ya senin lügatında o askerlik

• sana dokunmayan yılan bin yaşasın o halde

• bu olay bana dokanıyor*a her türlü

Kızlar Ne Diyor 4

• bedelli askerlik taraftarı mıyım? hayır. ama burda bir zihniyet hatası olduğunu düşünüyorum.bedelli askerliği vergiyle karıştırmayalım. vergide adalet ilkesi vardır. herkes gelirine göre vergi verir. ama bedelli askerlik böyle bişey değil. şöyle düşün çok beğendiğin bir elbise var fiyatı da 5000 tl. bu elbiseyi sen 5000 tl ye alıyorken sanatçılar fazla kazanıyor diye onlara daha mı pahalıya satacaklar? Hayır. bu konunun alışverişle hiçbir farkı yok. devlet para karşılığında askerlik yaparak harcayacakları zamanı ve eforu kişilere para karşılığında satıyor arkadaşım. doğruluğu tabi ki tartışılır. bunu tek yönden düşünmemek gerekir. bu devletin bir fiyaskosu. tecil için de yaş sınırı koyması gerekir. 30 yaşından sonra bu adamlar askere gidip nasıl emir komuta zincirine uyacaklar?o tıfıllaşmış vücutlarla nasıl dağ bayır yürüyüp koşacaklar?

0|0
    0|0
    • 5000 tl lık elbıseyı zaten o kadar bütcesı olan alır sanatcılar zengınler vs memur gıdıp 5000 tl lık elbıse almaz...vergide adalet ilkesı olur ama burda olmaz dıye bı kanun mu var hayır..tabiki de vergi gibi gelirine göre olmalı..o senın zihnıyetıne göre bunu hata olarak genelleyemezsın bu benım düşüncem

• bedelli konusuna bağlamak gerekirse olayı parası olanla parası olmayan aynı kefeye konuyor bu nasıl bir adalettir, parası olan ohh ne rahat ödeyecek kurtulacak ama parası olmayan bilmem ay kredi alıp o borcu ödeyecek. he parası yoksa zaten gene askere gidecek aslanlar gibi. olan gene garibanlara olacak. kısaca özetlemem gerekirse herşey göründüğü gibi değil, herkes herşeyi aynı şartlarda ve aynı miktarda alamıyor maalesef bu ülkede...

• benim anlamadığım nokta askerliğe bedel olabilecek paranın azlığı ya da çokluğu değil askerliğin bedeli fakir için de zengin için de 30000 tl gibi küçük bir meblağ olamaz da bu ülkede yaşayan sağlıklı bir erkek nasıl oluyor da 30 yaşına gelene kadar askere gitmiyor?neden gitmiyor? hangi mantık açıklar ki bunu?bırak işini gücünü kaç aysa adam gibi yap gel kardeşim ne yani?bu vatan sadece sınırlarda teröristle çatışan askerimizin değil hepimizin.

• sanatcıyı sunu bunu ne yapcan fakıre fukara bu para cok degıl mı yıne parası olan ense olmayan sılah altında dagda taşta gun sayacak

0|0
    0|0
    • zaten herkesın verebılecegı mıktar kadar olmazdı o zamanda kredı ceker kımse gıtmez..sonucta bu iş kesınleştıgıne göre ve sanatcılar zaten gıtmıcene göre en azndan adam akıllı para alınsınkı devlete faydası dokunsun

• bılmıyorum ama ıyı olmadı sankı bu bedellı

• Az onlar 3 günde 30 milyar harcıyordur.

0|0
    0|0
  • cok az miktar sanatcılar için ve hemen bedellınıde ödemısler zaten

0|0
    0|0
Yükleniyor...