Kan grubumuz neden farklı. acaba böyle bişey normalmi.

arkadaşlar benim kan grubum B rh + ama babamın kan grubu 0 rh + . Anneminki A rh + imiş galba. anneminkini tam bilmiyorum . AB ya da A gibi bişeydi sanki. benim kan grubumun babamla aynı olması gerekmiyormu ? neden böyle farklı ki.. annemle teyzem şakasına karışmış falan filan dediler iyice sinirlerim bozuldu. Kan grubu farklılığı normalmi acaba ? olabilen bişeymi?

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• babayla aynı olmak zorunda niye olsun :D ortak yapımsın sonuçta.anneninki de kesinlikle AB dir.sen de üvey değilsin.hadi kalk biraz ders çalış.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Babanın kanından olamazsın çünkü 0 grubu homozigot ve çekinik bir kan grubudur. AB, A veya B baskın grup olduğundan öyle olmak zorundasın. Zaten 0 grubu olsaydın senin annenin farklı biri olması gerekirdi. Yani 0 kan grubu taşıyan birisi olması gerekirdi:)))

0|0
    0|0
  • dna testı yap sen bi

0|0
    2|0

• derhal annenin gırtlağına sarıl veya dna testi yaptır

0|0
    2|1
  • normal tabiki

0|0
    0|0
  • Tribe girme hemen hassas insan:D Benim de farklı olabilir yani böyle seyler

0|0
    0|0
    • yani annemle veya babamla aynı kanı taşımak zorunda değilim dimi.

• Hayır.Diyorum ya benim de farklı.Çogu kisinin de farklıdır

• Baban 0 ise onun kan grubu 00 olduğu kesindir.

sen B isen ve babandan 0 dan başka bişe gelmeyecekse B0 sındır

yani annenden 1 tane B gelmesi lazım. annenin kan grubu 0 veya A olamaz. eğer öyleyse bu durumun içinde bir terslik vardır :)

0|0
    0|0
    • ama öyle. ben B0 falan değilim. B Rh + im. daha dün test yaptırdım.

• ay bir an çok moralim bozulmuştu :DDD saol uzun uzun açıklama için :DD

• rica ederim. umarım kafandaki sorular cevap bulmuştur :)

• mendel caprazlaması seker

0|0
    0|0
    • nasıl yani.

• mendel varya genetikçi su rahip peder olan bezelyelerde deney falan yapıyodu o adam buluyodu mesela annen a0 baban b0 ya yan yana yazıp caprazlıyosun 4 ihtimal oluyo ab 00 b0 a0 diye bukadar .D

Kızlar Ne Diyor 6

• bak basit biyyolojide kan grubu olasılığı şöyledir: fenotipi(dışta görünen) A ise bireyin genotipi(gendeki görünüşü) AA veya AO olabilir. O ise OOdır, B ise BO veya BB, AB ise sadece ABdir. şimdi baban: OO annen: AO veya AA olursa B kan grubu gelmez. Annene AB dersek çaprazlamadan BO gelir ki bu da senin kan grubun zaten. tabi bu işin en basit hali. annen AO veya AA olsa bile B fenotipi gelebilir belki çünkü bunlar genle belirleniyor. hatta doğmadan önce mutasyon bile geçirmiş olabilirsin. ondan dolayı da küçük bir değişiklik olmuş olabilir. Rahat ol yani:))

0|0
    0|0
  • Cıksss aynı olmak zorunda değil...Annen ya B dir ya da AB ama sen AB olabilir dediğin için AB diyorum...00 ile AB yi çaprazlarsan %50 A0 ve %B0 olabilme ihtimali var çocuklarının sende B0 yani B olmuşsun..

1|0
    0|0
  • Çocuklar sadece anne babaya çekmiyo, büyük anne, babadan da miras alıyolar. Benim kuzenimin anne babası kahverengi gözlü, ama kendisi sarışın ve masmavi gözlü, erkek çocuğu babaannesinin tıpkısının aynısı.

0|0
    0|0
  • Annenin kan grubu AB dir. Babanla aynı olmak zorunda değil. Babandan 0 almışsın, annenden B, seninkide B0 yani B olmuş, normal.

0|0
    0|0
  • yanlış bakılmış olabilir kan grubunuza:d annene ve babana benziyo musun?

0|0
    0|0
  • anneninki ab ise gayet normal bu ama a ise onların çocuğu olamazsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...