Sizce Üniversite Eğitimi Gerekli Mi Değil mi?

Soru yukarıda sizce gerekli mi değil mi? Fikir farklılıkları nedeniyle biri iyi yapıyorsun derken diğeri napcan üniversiteyi karın mı doyuruyor diyor. Sizce?

0|0
8|11

En İyi Kız Görüşü

• Diploma önemli. Kim diyorsa önemsiz diye hasetliğinden ya da ulaşma imkanı kalmayanlar ya da ulaşmaya niyeti olmayanlar diyordur. O diplomasızlık bir gün döner dolaşır başını yakar bu zamanda. Üniversite eğitimi gerekli. Tabi büyük adam olmak isteyene. İmza yetkisi olmasını isteyene. Diploması olmazsa hep başkalarının insafına adaletine kalır ama diploması olursa işi kendisi de ele alabilir...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Üniversitedeki tak amac hayatta nasıl başarılı olunabileceği değil nasıl iyi not alınabileceğinin öğretildiği kanaatindeyim

0|1
    0|0
  • Benim için gerekli. Ben ufkumu açmak istiyorum :) Burada sadece ders görmüyoruz, iş hayatına etraflıca bir hazırlık yapıyoruz ki benim istediğim meslek için lisans-lisans üstü şart zaten. Bazısı sadece bir an önce para kazanmaya bakar. Diplomaya gerek duymadan da bunu yapabilir. Tabii zeka ve mümkünse aileden yardım gerekli. Onlar için vakit kaybıdır doğal olarak üniversite.

0|1
    0|0
  • Gerekli tabiiki

0|1
    0|0
  • Türkiye'de pek de gerekli olduğu söylenemez..

0|1
    0|0
  • üniversite tabiki önemli eğer kariyer yapmak istiyorsan, bu değişmez bir gerçek kim ne derse desin!

0|1
    0|0
  • tabi ki gerekli, üniversite zihin açar

0|1
    0|0
  • gerekli değil arkadaşım , mesela ben kendi diplomamlaz başka bir iş yapıyorum. diplomam başka ben şirket açtım onun başındayım güya. hep boştayım canım sıkılıyor keşke üniversite için harcayacağım o 4 yılı buişe verseydim şimdi bmw kullanırdım

0|1
    0|0
    • üst yoruma bak :)

• Şirket ne üstüne :)

• sigorta

Erkekler Ne Diyor 11

• ben pdr okuyorum gerekliki okulum çok iyi olmasına ragmen daha iyi bir sonuçla mezun olmak için ilerde iş imkanı maddi imkanım rahat olsun diye daha iyi bir okula geçmek için uğrasıyorum. Yüksek lisans yapmayı bıle düşünüyorum. Şuanki imkanlarına fılan da bağlı tabiki sermayem olsa su okula harcadıgım okumam ıcın harcadıgım parayıda bırıktirir kendıme bir işletme cafe bar tarzı yer açarım ticari zekamıda kullanarak ama nereye kadar ne kadar iş yapar ne kadar gelırım olur güvencem olmaz bu şekilde ilerde elime meslegımıde alacagım için rahatım yanı

0|1
    0|0
    • pdr ne ? Düşüncelerine birebir katılıyorum.

• matematık 36 net garanti geo dan 2 boş emin olamadıgım 3 soru :) türkce geçen senelere göre paragraflar daha kısaydı cografyadada cok az bı sıkıntı yaşadım risk alıp tahmınen ıs yaptım sonuç doğru cıktı ama pısman olmuştum. Lys ile finaller aynı zamana denk geliyor hemen hemen sımdıden tekrar lys ye hazırlanıyorum bakalım.

• bi dk ya MATEMATİKten "36 NET" mi :) bana sınavın doğru cevap anahtarını verseler anca yaparım onu :D

• şğu an aklım olsa gitmem

0|1
    0|0
  • O alanı okumayacak olsan bile en azından üniversite diploması almış olman gerekir bence. Hiç okumamaktan iyidir, okumaktan zarar gelmez :)

0|1
    0|0

• Gerekli

0|1
    0|0
  • Sadece iş için gerekli başka insana kattığı hiçbir şey yok .

0|1
    0|0
  • Üniversite eğitiminden ziyade hayat eğitimi alması gerekir bence insanlarımızın. Ama eğer ki okuma ihtimaliniz varsa bunu değerlendirip okuyun derim. Ama okumuş olmak için de okumayın.

0|1
    0|0
  • bence gereklii

0|1
    0|0
  • Eğitim şart...

0|1
    0|0
  • yok degil... simdi git yat panpa..

0|1
    0|0
  • eğitim şart..