Hele iki dakka bakın?

Eskiden askerdim şerefli TSK nın yüz başısı... dım. Şimdi ise Suriyede türkmen bölgesinde üst düzey kamutan oldum. Kilis sınırında Suriye iç savasının en hararetli zamanında Kilis Suriye sınır kapısı olan Öncü pınarda görev yapıyordum. Aslında görevde denemez buna esaret denir. Kendi vatanını savaş zamanında bırakıp kaçan şerefsizle ugraşıyorum. Şerefsiz diyorum çünkü vatanını zor gününde terk eden bu ülkeye sefalet acıdan başka birsey getirebilir mi?
Ayrıca güvenilir oldukları bile belirsiz Ankara bombacısının surıyeli olması gibi.
Kurtuluş savaşında Atatürk ve dedelerimiz bu ülkeyi savunmasaydı?
Kendi canlarını düşünseydi?
Bugün ne halde olurduk daha dogrusu Türkiye olurmuydu?

Görevim esnasında muhalif tarafından yaralı halde biri getirilmişti. Muhaliflere yardım ettigimizi bilmiyordum bu resmen savas sucu sayılırdı. Ama komutanların pek umursadıgınıda sanmıyorum.

Ne vurdum duymazlık ! Bu kişinin kim oldugunu merak etmiştim. Daha önceleri mültecileri kurtarmıstık ama bu adam resmen devlete karsı ayaklanan biriydi. Sebebi ne olursa olsun onunda suçu vardı insanların ölümünde!
Ayrıca hangi savaş masumdu ki?

Komutanım tedavisi bitip parmak izi ve kaydını yapmam için beni görevlendirmişti. Çok sinir oluştum ve nedenini anlayamamıştım, çünkü bunu yapabilecek birsürü uzman çavuş ve erbaş vardı. Zaten yaraları pekte abartılacak kadar degildi neden buraya getirmişlerdi ki?

Bir kursun kolunu sıyırmış diger kursunda ayak kasındaydı yani tedavisi oradada yapıla bilirdi. Doktorlarımı yoktu komik. Ayrıca tercumanda yoktu türkçe biliyormuydu ki?
Ben bunları düşünürken hemşire tedavinin bittigini söylediginde görecegiz deyip içeri girdim ‘’merhaba’’ deyip gülümsemişti.
O an uzaya cıkıp türkçe konusan birini bulsam bu kadar şaşırırdım herhalde.

NASIL?

  • olmuş
    A seç
  • olmamış
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
02

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...