Evcil hayvan besleyen var mı?

Ne gibi zorlukları var? Bu zorluklara nasıl çözüm getirdiniz?

• Besliyorum.
    48% (37)56% (40)52% (77)Oy Ver
  • Beslemiyorum.
    52% (40)44% (32)48% (72)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar zorluğu var veya yok derken hangi hayvanı beslediğinizi belirtirseniz sevinirim.Teşekkürler.
Ben de bugüne kadar balık ve muhabbet kuşu, hatta bir ara civciv beslemiştim.Ama civcivlerim çabuk öldü :( Kuşum uçtu gitti, balıklarım da öldü :(

0|0
29|61

En İyi Erkek Görüşü

• tek dikkat etmen gereken şey, muhtaç bir hayvan almak. Petshopların ticaret zincirine destek olmamak...

4|5
    0|0
    • katılıyorum petshoplar yerine barınaklara gidilse o kadar sahipsiz hayvanlara sahip olalım, ne yazıkki ordaki hayvanların bir kısmı da petshoplardan alınıp terkedilenler :(

Erkekler Ne Diyor 60

• Akvaryum hastalığı var yıllardır. Hobi diyemiycem gerçekten hastalık. Geçen yıl 200 Lt akvaryum patladı evin halini tahmin edersiniz, 1 ay sonra 300 LT yeni akvaryum kurdum siz anlayın ne derece olduğunu :) Akvaryum zor bir hobi... Düzenli olarak temizliği, bakımı, yemlemesi ama alınan yavruların tatlılığı, balıkların size alışması gerçekten insanı mutlu ediyor.. Bu arada sadece balık değil karides, salyangoz (bitkili akvaryumda) Kerevit (ıstakozgillerden) yengeç falanda beslemişliğim de var. Denizden babam çıksa beslerim ! :)

2|0
    0|0
    • Harika ama cok zor ugrasmasi

• Zor olsa da evimde öyle bir şey olması çok dekoratif olabilir.Hem de su altını severim ben.Dalgıçlık eğitimi falan da almak istiyorum.Böyle olunca bana güzel bir fikir vermiş oldun :)

• Önemli olan aşılamak :) İnsanın psikolojisini düzeltmesi yönünde kanıtlanmış araştırmalar var :) Ama başlamadan önce lütfen çevrenizde bu hobiyle ilgilenen HOBİCİLER (satıcılara inanmayın)' den destek alın. Her ne kadar eğlenceli olsa da sonuçta CAN beslediğinizi unutmayın.

• balık besliyodum her gün 2 kere yem atıyodum sabah ve akşam. bide 3-4 günde bir suyunu değiştiriyodum. güzeldi baktıkça insanı dinlendiriyodu. papağan ve muhabbet kuşuda besledim papağan akrabamındı muhabbette komşumundu bana getirdik baktım. kafesin içindeydi suyunu yemini değiştiriyodum yaklaşık 3-4 günde bir güzeldi.özelliklede papağan müthişti hep bişeyler öğretiyodum kerataya bol bol konuşuyodu.

1|0
    0|0
    • Ben de küçükken babaannemin muhabbet kuşuna sayıları, basit kelimeleri falan öğretmiştim.Örneğin; amcamın adı Ercan, amcam eve gelince, "Ercan gel, çay iç." diyordu :D

• Olm 10 gün bıraktık hemen gsli yaptınız kuşü dedi 1 ay bıraksam ilk 11 i sayar heralde dedi :D

• çogu zaman kendimi beslemeye üşeniyorum. hayvana yazık etmek istemedigimden beslemiyorum...

1|0
    0|0
  • sen hayvan besleme:) evde rahatça dolaşan 2 muhabbet kuşu ve asosyal yem zamanına kadar oturan bir balığım var tek sorun akvaryum çabuk kirleniyor temizlemek düzenlemek ısısını ayarlamak 1saati buluyor.

1|0
    0|0
  • Besliyorum Kaplumbağam var :D

1|0
    0|0
  • Hayvanları severim ancak evde beslenmesinden pek hoşlanmıyorum. Özellikle tüy döken hayvanların beslendiği evde duramam uzun süre. Hayvan besleyen arkadaşlarımın evine gidemiyorum bu yüzden gitsem de bir şey yiyemiyorum, içemiyorum. Belki psikolojik bir şeydir ama yine de evcil hayvan alacağın zaman bunları düşün.

1|0
    0|0
  • Köpek,kuş,balık,su kaplumbağası,tavuk,ördek,atmaca,yaz atmacası,delice ve şahin beslemiş biri olarak söyliyim herbirine evlat gibi bakmak gerekiyo hepsinin zorluğu ayrı tabiki.yırtıcıların evcilleşmesi zor bir süreç,köpeğin eğitimi laf dinlemesi ayrıca temizliği aşısı vs çok meşakatli işler...

1|0
    0|0
  • evde 27 adet tavşan besliyorum akvaryum balığı ve muhabbet kuşu besliyorum sabırlıysanız sıkıntı yok gerçi tavşanların yem problemi var onu çözdük yakınımızda bır super market var manav artıklarını alıyoruz tavşanlar için aksi halde masraflı hayvanlardır

1|0
    0|0
  • Besliyom bea :) link

0|0
    1|0
  • Su kaplumbağası besledim hayvan intihar etti ya,artık beslemem

1|0
    0|0
  • Ailem hayvan beslememe izin vermiyor kendi evime çıkarsam ya kangal ya da dalmaçyalı köpek alıp beslemeyi düşünüyorum adını da şimdiden koydum RÜZGAR

1|0
    0|0
  • Balık beslıyorum hıc bı zorluguda yok balıklar dönüp duruyo akvaryumun ıcınde izlemekte ayrı bı keyıf verıyo :))

1|0
    0|0
  • A: Besliyorum.

balık

1|0
    0|0
  • kızlarım bazen kavga ediyor ve beni erkenden uyandırıyor :(((

0|0
    1|0
  • Cennet Papağanı beslemiştim her gün intihar etmesin diye dua ederdim sonra abazaya bağladı bu bizde başkasına verdik .

1|0
    0|0
  • Ben Balık Besliyorum.[Lepistes,Japon]

Zorluğu bence yok en azından balık için huzur veriyor bana.İnsanların veremediği huzuru veriyor.

1|0
    0|0

• evde küverçin

papağan

kedi

ve insan besledim.

arkadaşın balığınada yem atmışlığım var

ilk önce kendini beslicen arkadaş asldkmalfkafalksmf

0|0
    1|0
  • Akvaryumum var ama köpek, muhabbet kuşu, kaplumbağa, tavşan v.s. birsürü hayvanı besledim. sevdikten sonra zorluğu olmaz ama bakacağın yere bağlı bazı aksaklıklar olabilir.

1|0
    0|0
  • 1 balık

2 tane hint bülbülü vardı şimdi 4 oldular. 2 bebe dünyaya geldi :)

1|0
    0|0
  • beni besleyen biri var <3

0|0
    1|0
  • muhabbet kuşu besliyorum çok tüy döküyor eve gelenlerıde hiç rahat bırkamıyor

1|0
    0|0
  • bi kuş almışım oda ömüyordu

1|0
    0|0
  • 3 tane muhabbet kuşum ,1 tane golden köpeğim , 14 tanede balığım var ( Gurami , Lepistes,japon vb... :)

1|0
    0|0
  • beslemiyorum.. kendi evim olursa alabilirim... ama tuvalet eğitimi falan o konularda evi pisler falan yani ne bilim evi kirletir diye düşünüyorum bir yandan da..

1|0
    0|0
  • iran kedisi candır can :)

1|1
    0|0
  • Balık beslemek çok güzel malavi ya da tanganyika gölü balıklarını tavsiye ederim.zor gibi görrünebilir ama sevdikten sonra kolay gelecektir.birde besledğiniz balıklardan yavru almaya başladığınızda daha güzel)))

1|0
    0|0
  • Alman kurdu beslemekteyim çift olarak. aylık kafadan 2 sinin gideri 1.500 TL yi buluyor. Apartmanda beslicekseniz golden retriever tarzı bir köpek alın derim.

1|0
    0|0
  • Sakın eve hayvan alma senin dediklerini beslemek kolay ben kediyi acıyıp aldım çok başa bela resmen bir bebek bakıyomuşsun gibi ilgi istiyo . Ayrıca büyüyünce çiftleşmek istiyo ve evde sürekli bağırıyo çifleştirsen büssürü yavrusu olacak yapmazsanda sürekli miyavlar başa bela

1|0
    0|0
  • evcilim ama hayvan değilim :S zorluğuda biraz var tabiki çamaşır bulaşık filan zor oluyor :))

0|0
    2|1
  • balkonda güvercinlerim var..

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30

Kızlar Ne Diyor 29

• Köpeğim var.Herhangi bir zorluğu yok aksine neşe kaynağım.

1|0
    0|0
  • 4 gonzales 4hamsterim varşu anevde. Cok eglenceli, komik, bir o kadar hızlı üreyebilen hayvanlar kendileri (ürememeleri için haremlik selamlık bakabilirsin). 3aydır besliyorum ölenlerle birlikte hesaplarsam 30a yakındı sayıları ve 13liralık sıkıştırılmıs talas hala bitmedi 3aydır. koku derdi yok. gürültüleri cok az. o da çark sesi yavruların sinek vızıltısına benzer sesleri sadece. 8hamstera 10liralık yem 3hafta yetebiliyor. gayet ekonomik, tuhaf ve eglenceli canlılar. hiç bir zararlarını görmedim. aksileri biraz ısırsa da centilmen olanları bir o kadar sıcakkanlı tavsiyemdir. dertsiz nefeslerden ibaretler. :)))

1|0
    0|0
    • Ya ben şuna karşıyım; madem çiftleştirmeyeceksin, neden sahipleniyorsun ki? Çiftleşmek hakkı bence.Bunu ona yasak edeceğimize doğal ortamında bırakmak daha mantıklı bence..

• Ciftlesmelerine engel olmuyorum ki ben. Aceleci olmayip yazdigimi dikkatli okursan 30a yakindi yazdigimi goreceksin. ;) yavrularin bir kismi oldugu icin de sayisi azaldi. Birde bana Ankara da hamsterlar icin dogal ortam nerde var soyler misin cok bilincli gorunuyorsun aydinlatirsan sevinirim. Ben boyle bir ortam yok diye onlara genis guzel bir ortam yarattim ama bide senin engin bilgilerini duysam bisi kaybetmem herhalde ;)

• birçok hayvan besledim şu an köpek besliyorum cocker cinsi her şeyden önce sabırlı olmak zorundasın tuvalet eğitimi komut eğitimi düzenli olarak dışarı çıkması gerek her ay parazit ilaçlarını vermek zorundasın hem onun hem de senin sağlığın açısından önemli bu bunun yanında kedi de besleyebilirsin onun köpekten farkı tuvaletini dışarı değil kuma yapması aşı ve tüy dökme problemleri aynı kuş veya balık beslemek istersen onların hiçbir zorluğu yok sadece kafes ve akvaryumunu temizlemen yeterli

1|0
    0|0
  • hasmterın hiçbir zorlugu yok kendi basına takılıyor

tavşanda da yataga çis yaptırmamayı ögretememiştim ama onun degil benim hatam disiplin sıfır bende:D baktım kızamıyorum o da kızmadıgım için anlamıyor ben de yataga cıkmasını engelledim artık sadece kafesini kullanıyor

1|0
    0|0
  • çok uzun seneler kedi baktım aşı zamanları veterinere götürmek çile oluyo onun dışında pek bir sorunu yok bence.. bide tüy döküyolar fena şekilde alışıyosun onada :D

2|0
    0|0
  • muhabbet kuşu besliyorum önemli olan sevmek sevdikten sonra evde dana bile beslesen hiçbişeyi zor gelmio.

1|0
    0|0
  • 2 tane şapşik tavşanım var biri 5yıl diğeri 9 ay falan oldu. Tuvalet eğitimi oldukları için zorlanmıyorm. Ki ben ne yersem onlarda yiyor sıkıntı pek olmuyor

1|0
    0|0
  • 8 tane var sevince hiç zor gelmiyor

2|0
    0|0
  • 2 çift papağan besliyorum.Biraz tüy oluyor.Ama onlar benim yavrularım sevdiğim için hiç zor gelmiyor ; )

1|0
    0|0
  • benim 2 tane köpegim , 3 tane hamsterim , hic zor degil :) benim o 2 köpegim yasam kaynagim :)

1|0
    0|0
  • Kedim var, küçük bir sorumluluk gerektiriyor ama çok zor değil. Mamasını ve suyunu eksik etme, ve onu sev. Bu kadarı yeterli

1|0
    0|0
  • 2 kediyle paylaşıyorum evimi. Pek zorluğu yok kedilerin. Dışarıda yiyecek,giysi filan bırakamıyorum sadece. Ya yiyorlar,içiyorlar ya da giysilerin üstüne yatıyorlar hep tüy oluyor. Onların sayesinde düzenli yaşamayı öğreniyorum.

1|0
    0|0
  • balık sayılır mı?

1|0
    0|0
  • kedi besledim ve şimdi de bir golden cinsi köpeğim var, sadece tüy sorunu oluyor onu da hergün birkaç defa tarayarak hallediyoruz :)

1|0
    0|0
  • kedi besliyorum. eski kedim iyiydi çocuk gibi olabiliyor bazen gecenin 12sinde veterinere koşturmuşluğumubile var. şimdiki kedi dışkısını yaparken kabı tutturamıyor ama köpek de severim köpeğe göre kolay tabi. aylık aşı, mama bitmiş mi suyu var mı kumu kirlenmiş mi bu kadar zorluğu. ha uzun tüylüyse tüylerini taramak var bir de

0|0
    0|0
  • su kaplumbağam vrdı öldü yenısnı aldım.

balıklarım var.

kopegim var. onları fazlasyla seviyorum ve zorlukları hc yok.

1|0
    0|0
  • tuvalet eğitimi biraz sancılı geçti onun dışında rahatım ha bir de çok hareketli:)

1|0
    0|0
  • kuş besledim

1|0
    0|0
  • Kedi bokundaki virüs beyne yerleştiğinde intihara meyilli bir insan oluyosun.

Tüy döker bazı cinsler.

Köpeği severim, eve almam.

Besledim, beslerim, otoriteler izin verdiği ölçüde beslicem.

0|0
    0|0
  • evet var: kardesim :D

0|0
    1|0
  • iki tane baligim vardi ama kiz kardesim bakiyor simdilerde cok uzaktalar kocaman oldular büyüdüler falan :)

0|0
    0|0
  • evde bir tan türü bilinmeyen bir hayvan var. abim. isterseniz size verebilirim.

0|0
    1|0
  • pis kokar ve temizliği zor galiba

0|0
    0|0
  • beslemiyorum. ölünce üzülüyorum.

0|0
    0|0
  • Kedi al direk köpek çok güzel oluyor ama sosyal bir insansan ilgilenmesi zor.

0|0
    0|0
  • Beslemiyorum.

0|0
    0|0
  • ayy,yaazik,artik besleme yav.oldurme hayvanlari

1|0
    0|0
  • Hiç bir zorluğu yok.

1|0
    0|0
    • kedi,köpek,muhabbet kuşu.