Aranızda hiç Risale-i Nur okuyan varmı.?

Merak eden.? İlgilenen.? Okuyan.? Bilgisi olan.?Okuyanlar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir,etrafınızda var mıböyle birileri..?

0|0
8|16

En İyi Kız Görüşü

• okudum.hiç bir cemaatede tabi değilim.kesinlikle güzel eseler.hayata bakış açınızı deiştiriyor.kuran tefsirleridir.allah'ın emirlerini misallerle somutlaştırıyor ve içselleştirmemizi sağlıyor.inanan ya da inanmayan herkese tavsiye ederim düşünmediğiniz bir çok şeyi keşfedeksiniz.her tür kitabı okuyun düşünce dünyanıza çerçeve çizmeyin ve risalelere önyargıyla yaklaşmayın.o düşünceye katılmayabilirsiniz, tanrıya inanmayabilirsiniz ama bir kere bile olsa okuyun.dili ağır ama sözlük kullanabilirsiniz ya da altında kelimelerin anlamı olan ya da sadeleştirilmiş olan risaleleri okuyabilirsiniz.ve ayrıca bir eseri anlamadığınızda kitabı ya da yazarı suçlamak yerine, değersiz gereksiz saçma diye yaftalamak yerine bir kendinize bakın.acaba siz o kitabı anlayacak yetkinlikte misiniz bunu sorgulayın;)

3|3
    2|1
    • Ayakta alkışlıyorum seni...

• değerlendiririm ben profilimde ne yazıyor?

• ne yazıo?

Erkekler Ne Diyor 16

• o külliyatı arapça ve osmanlıca kelime haznesi iyi olmayan anlayamaz. ha iyi olsa bile vermek istediği mesajı anlayamaz. bizim insanlarımızın da genel huyudur anlayamadığı şeyi kötüler. ha bende anlayamıyorum orası ayrı ama videolarla öğreniyorum birşeyler

1|1
    1|0
  • külliyati bitirdim.okudum.ama merak ettiğimden.bilginin sınırı yoktur.farklı fikirleri öğrenmiş olursun.benimsemene gerek yok.kadınlar risalesini oku çok ilginç bulacaksın.

3|0
    0|1
  • Okudum, çok güzel kitaplar

Kur'anı-ı Kerim tefsiridir

1|0
    0|0
  • Evet bütün kitaplarını bitirdim.Küçüklüğüm bazı yurtlarda onları okumakla anlamakla geçti.

Okuyan insanın kişiliği muhteşem olur. Bunu bilir bunu söylerim

2|0
    0|0
    • resimlerden belli derinden etkilemiş seni...

• aynen katılıorum.insanı sadece dış görünüşüyle değerlendirmemek lazım.hepsini okuduysan eminimki her açıdan çoğu insandan bir adım öndesin;)

• Hayır resimle alakası nedir. Görünüş olarak başımda takke olmayabilir ama düşüncelerim böyle çar çapulculardan dahada iyi ona eminim

• Ben okudum. Güzel eserler olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca şunuda belirteyim malum cemaatten değilim ve kendilerinden haz duymam lakin risale-i nuru severim

3|0
    1|2
  • Max. 30 sayfa falan okumuşumdur. Kağıt ziyanı.

1|3
    3|1
  • iman hem nurdur hem kuvvettir. evet hakiki imanı elde eden adam kainata meydan okuyabilir

1|2
    1|1
  • önce Kur'an-ı Kerim i Türkçe oku, hatta 1 kaynaktan değil, daha sonra hadislerle ilgili kitapları oku, ilmihal kitapları oku; hikayeler okuma derim:) ben okumadım ama dinledim içeriğini biliyorum..

1|1
    0|1
  • bir kez okunduğu ortamda bulundum çok saçma çok gereksiz bir kitap. adam arapça farsça osmanlıca harmanlamış itelemiş

0|2
    5|0
    • anlamaman saçma olduğunu göstermez cahilliğini gösterir.goethe'nin eserlerini aç oku onuda anlamazsın.o zamanda goethe'nin eserlerini saçma ve gerksiz olarak değerlendirceksin öyle mi?ilginçsin..

• dinimle bir problemim yok inancım yerinde

• saygı duyarım

• Okudum.Tavsiye etmem boşa zaman kaybı.Abartılmış kitaplardan biridir.

1|2
    1|1
  • Yazık çok yazık...Okumadan ölme derim...

1|0
    0|0
  • 16-17 yaşlarımdayken matematik öğretmenim beni abilere götürmüştü orda okutmuşlardı hiç birşey anlamamıştım bir kaç yıl önce yine elim geçti yine anlamadım,görüyorum ki bu kişiler o kitapları kuran yerine koymaya çalışıyorlar bence boş ve gereksiz

0|2
    5|0
  • okudum çok ağır okuyanlar Allah rızası için yapıyo onun rızasını yapmaya çalışana ne denirki ama ben onu herhangi bir ilahiyatçı kitabından daha fazla bişey görmüyorum

0|0
    0|0
  • Okumayı denedim ama Türkçe'yi bilmediğim için anlayamadım.:( Bu kitaplar 19.yy positivizmine ve materyalizmine karşı o günün şartlarında ilaç olark yazılmış. Şimdiki tehlike daha çetin: Protestan islam.

0|0
    0|0
  • ezop masalları gibi

1|0
    1|0
  • deli saçması...akılla bilimle alakası yok...dinle de alakası yok...

1|4
    4|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Öncelikle Said Nursi'nin kim olduğu bilinmeli :

link

1|0
    0|0
  • Risale-i Nur ile İslam bağdaşmıyor bana göre..

0|1
    2|0
  • Bir kaç serisini okudum anlamsı zor ama sözlüklerden yararlanabilirsin.

0|1
    0|0
  • Boyle seylerle harcayacak zamanim yok. Zira oldukca kiymetlidir. Cop copelek icin degil.

0|1
    2|3
  • okudumm . anlayacak seviyede kelimelere de hakimim . ayrıca bir soru sorup fikrimizi almak istiyorsun ama belli kesim !sözüm ona herkes biliyor bu kesimi . bu eseri okuyup beğenmeyenleri anlamamakla suçluyor . çok şükür ki o kadar aklımız fikrimiz ve bilgimiz var . herşeyi okuyup beğenmek zorunda değiliz .beğenmeyince illa anlamamak olmamalı. içerik bakımından aynı olup ismi değişik olan bir çok eser var tercih ettiğim.samimiyetine inanmadığım bir grubun desteklediği hiç bir eseri değerli görmüyorum . maksat O' na ulaşmak olduktan sonra yol da çok ona götürecek görüşte çok . zaten bu herşeyi bilen kibirli kesim yüzünden hocaya da cephe aldım . böyle insanları başımıza bela ettiği için

0|0
    3|1
  • altında sözlüğü olanlardan okudum anlamıyorum diyenlerede tavsiyemdir çok güzel bir örnek kuran-ı kerimin güzelliklerini anlatan külliyattır.

3|1
    0|0
  • okumadım o neykine

0|0
    0|0
Yükleniyor...