Satranca saatler harcamak akıl işi mi?

Bana saçma geliyor bir oyunda bu kadar çok düşünüp saatlerini harcamak , birde satranç çalışanlar buna yıllar yıllar veriyor grandmaster olmak için

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• Saçmalık işte dünyayı kurtarıyor pezevek 😂😂

1|0
    0|0
    • Keşke o çabayı dünyayı kurtarmaya harcasalar

• Satranç oynayan herkese mal mı dedin sen? Şu zekayla %100 haklısın kardeşim. Üzülme, ahkam kesmeye devam et, millete söv. Sonra da eig seçsinler. Nolur cevap yaz küfür et sonra da engelle hiç şaşırmam, ben bunu hak ettim. Özür dilerim doğruları söylemeliyim

• @KürşattTarıkk satrancı dünya meselesi haline getirenlere lafım 2 saat düşünüp dünyayı kurtaracak ya

Erkekler Ne Diyor 13

• niye vakit harcamak olsun hocam stress atmak beyin geliştirmek vakit kaybı mı? insanların ihtiyacı olan bir şey gelişmiş ülkelere bak her ama herkesin istisnasız her bireyin alkolikleri felan saymıyorum hepsinin bir hobisi var boş vakit demek salaklık bence bu soruyu sorarken benim bunu söylemeye hakkım var mı demek lazım saygısızlık sonuçta bu iş bilgisayar oynamak gibi değil beynini öldürmüyorsun geliştiriyorsun ve bir işle meşgul olmak insana çok farklı bakış açıları katar bir sürü dost ve insan tanırsın özgüven katar insana bir sürü öss birincisi olup düşük maaşlarda çalışan elamanlar var boşa değil yani bunlar hepimiz iş evmi olalım

1|1
    0|0
  • Yok artık satrançla kafanda yüzlerce kombinasyon kuruyorsun. Satranç bir nevi zeka geliştirme tekniğidir.

0|1
    0|0
  • Değil..

0|0
    0|0
  • Genelde bu saatte uyumuş olurdunuz ama...

Akıl işi olduğu için saatler harcanıyor zaten. Strateji, bunu gerektirir. Yoksa herkes 10 dakikada bitiriridi. Farkımız olmazdı.

1|1
    0|0
    • Vakti boşa harcamak akıl işi mi bunu diyorum yoksa düşündürme gerektiren ama boş olan çok eylem bar

• Büyük geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

• Rakibin hamlesini tahmin ediyorsun kendi hamlelerini düşünüyorsun. O gereksiz gördüğün oyun sayesinde zeka acayip gelişitor.

• Anlamıyorsan oynama.

0|2
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • Eee işte cevabı soruda zaten o kadar saat vermek akıl işi, aklı olmayanın işi değil

0|0
    0|0
    • Vakti boşa harcamak akıl işi mi bunu diyorum yoksa düşündürme gerektiren ama boş olan çok eylem var

• Kime göre boşa harcamak satranç zaman ister seven kişi sevdiği şeye zaman verdiği zaman boşa giden zaman mı olur.

• Satrançta ince bir zeka vardır onu her insan anlayamaz

1|1
    0|0
  • valla beni sıkar ya geçen biriyle konuşmuştum senelerce sürsün istiyorum dedi ben şok ben iptal :D

0|0
    0|0
  • Bayılıyorum böyle zeki karılara <3

Cayırt

0|0
    0|0
  • :) senin hayattaki amacın ne neyde grandmaster olmak icin yillarini neye veriyon boş insan?

0|1
    0|0
  • Tutku gibi bisey, zorla saatlerini vermiyorlar

0|0
    0|0
  • Sen burda saatlerce takilirsin oda onu oynar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Aklını kullanmaya harcanan vakit hiç boşa gider mi? Günlül zaten yeterince lüzumsuz şeylerle vakit kaybediyoruz. Aklımız içinde harcamayacağımız vakti neye harcayalım artık

1|0
    0|0
  • Yıllarını verenlerdenim ve pişman değilim. Başkaları gibi televizyonun önünde veya zeka geliştirmeyen boş şeyler ile uğraşmaktansa daha iyidir.

0|0
    0|0
  • Satranç zeka düzeyini kullanarak oynanılan bir oyundur böyle düşünüyorsan senin bunlarla alakan yok. peki sen oynamayarqk dunyayi kurtara biliyor musun

0|1
    0|0
  • sanki senin burada takılman bunları yazman vakit kaybı değil o adamlar beyinleriyle seni katlar torpidoya koyar

0|0
    0|0
  • Bu soruyu soran gizli'nin yerinde (emin olun) hiç biriniz olmak istemezsiniz.

0|1
    0|0
    • Vakti boşa harcamak akıl işi mi bunu diyorum ne var bunda?

• @Toprakkk98 ufak bir ayrıntı... egziste etmeyen bir şey geliştirilemez 😹

• Haklısın 😂😂😂

Yükleniyor...