Turkiyedeki universiteler neden iyi degil?

Turkiyedeki universiteler neden avrupada gecerli degil. Neden Bogaz universitenden bile mevzun olan bir ogrenci avrupada kaliteli bir is bulamuyor ve mesleginin altinda calisiyor? Avrupa bizim unversitelerimizi neden galiye almiyor?

0|0
68

En İyi Erkek Görüşü

• bakın şöyle diyim :) sevgilim almanya'da yaşıyor ve üniversite öncesi egitimini tamamlıyor dikkat ettiyseniz (üniversite öncesi) dedim.. ve öyle okullarda okuyor öyle egitimler alıyorki.. aklınız durur hiç bir farklı okula gitmiyor lise+2 abitür +1 bildigi diller türkce,almanca,ingilizce,ispanyolca bunların hepsini lisede ögrendi. türkce haric bizim hangi lisede bu dilleri ögretiyorlar? otturuboktan dersleri okutup mezun yapıyorlar 5-6 zayıflı ögrenci elini kolunu sallıyarak mezun oluyor okuldan gidiyor yerleşiyor bir üniversite'ye kafadan uyduruk derslerle 2 veya 4 yılını tamamlayıp mezun oluyor sonra niye iş bulamıyorlar.. türkiyedeki üniversiteler cok ucuz. ucuz dediysem maddiyat anlamında degil.. önüne gelene üniversitenin herhangibi bir bölümünün diplomasını veriyorlar hadi bizimle işimiz bitti.. milletimizde o kadar uyanıkki üniversite mezunu adam asgari ücrete calısırmı tabiki hayır en az 1.5 milyar.. e adam diyor ben buna 1.5 milyar vericegime lise mezunu adam alırım asgari ücretle 2-3 ay işi ögretirim onu calıştırırım.. gercekci olalım türkiyede üniversitenin ilkokuldan hiçbir farkı yok .

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• Çünkü bütün kitaplarımız ingilizceden çevrilmiş . Eğitim dili ingilizce diye saçma bir sistemimiz var

orjinal kitaplarımız çok az. üniversite sanayi işbirliğimiz istenen düzeyde değil

0|0
    0|0
  • çünkü bizim üniversitelerimiz eğitim yapıyor die kendini avutuyor :)

çünkü hiç bişiyi takmadan eğitim veriyorlar bir kere ingilizce değil eğitim adamlar üniversite biliyor ama 0 ingilizce sen olsan bu kalitedeki birini işe alır mısın...

üniversitelerin imkanı mı yok yapmak m istemiyor bilmiorm ama sürekli güncel bilgiler yok hep bir yere bağımlılar..üniversitelerde bilim yapılmıyor sadece olan bilgiyi öğrenciye sunuyorlar daha çok sebebim var ama uzun tutup canınızı sıkmak istemiyorum teşekkürler sorun için 5* :)

0|0
    0|0
    • ben öyle düşünmüyorum avrupa yaşlanan kıta olmaya devam ediyor :) onlar değil miydi geçtiğimiz yıllarda krizde olan şuan büyük ülkeler bir ekonomik dalga yaratsa direk iflasın eşiğine giderler

• ben türkiyedeki eğitim sisteminin zaten ne içler acısı halde olduğunu yukarda anlattım..benim kabul etmediğim bana avrupayı savunma arkadaşım

• savunmuyorum onlarin nerede oldugu ve bizim nerelerde oldugumuz belli nasil bu hala geldi turkiye anlamiyorum

• bende şöyle diyim yökün devlet üniversiteleri üzerinde kazandığı paralar rektörlerin Audi A8 lerine gidiyorsa ösym şakirtler bu üniversitelere yerleşsin diye özenle şifre mifre hazırlanıyosa ve devletin içinde bu adamların olması isteniyosa ve buna baş kaldıran gençler terörist ilan ediliyosa kimse bana ilk okul 5. sınıfdan liseden bahsetmesin kendi içimizdeki sorunu halletmeden yurtdışındaki bir okulla kıyaslamakda saçmalık (propaganda değil gerçekler) badem bıyıklılar eksilesin

0|0
    0|0
  • Eğitim sistemi berbat Türkiyede üniversite öğrencisiyim hiç bir halt öğrenemiyorum iş ile ilgili niye okudum bunca sene hocalar bile rahat maaşı aldıkları için bizde oda yok anca burs olursa elin biraz para görüyo

0|0
    1|0
  • galiye ne demek

0|0
    0|0
  • Uydurmussun. Boğaziçi, Odtü, İtü'den mezun olan basarılı ögreciler avrupa'da veya amerika'da gayet de çalısabiliyor.

Verdigin örnege bakarak zeka seviyen anlasııyor zaten ;

''Bogaz universitenden bile mevzun olan bir ogrenci avrupada kaliteli bir is bulamuyor ve mesleginin altinda calisiyor?''

Arkadasın Türkçesi epey kıt o yüzden tercümesini yapayım :)

Diyor ki ;

Bogaz üniversitesi (yani demek istiyor ki BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ) mevzun (yani mezun) ... ve mesleginin altında çalısıyor. (Yani yapması gereken mesleki niteliklerden başka bir iş yapıyor)

Kim yapıyor, nerede yapıyor, kaynak gösterebilir misin, sen arastırmacı gazetece misin nesin ?

0|0
    0|0
    • Benim Turkcem sizin topunuzdan iyi , ben Turkceyle beraber 4 dil daha konusuyorum. Kisaltmak ve hizli yazabilmek icin oyle yazdim ama senin bunu anlayacak zekan yoksa, kusura bakma kendimi seviyene dusuremeyecem, okadar alcalmadim daha. Uyduruyormuyum , ben kendim avrupanin gobeginde yasiyorum ve kendi gozlerimle goruyorum. Senin gibi hayal urunleriyle yasamiyorum. Cahil ne olacak. Zekaya gelince ben avrupanin en onde gelen universitesinde okuyorum, biz ayni sinifin insani degiliz.hadi iyi geclr

• O dedigin sensin ben laflarima kullanma biraz creatif ol ve kendine has birseyler soyle. Benim soylediklerimi degil. Ozetliyorum senden sunu anladim: sen acayip kiskancsin ve beni kiskaniyorsun. Burayada asla gelemeyeceksin. Gelsen bile 2-3 ay sonra yol alip gdeksin. Hepiniz oyle oluyorsunuz cunku hahahahha HAYALLER VARDI KESKELER KALDI.

• Savunmaya sira gelince evet elbette Hollandayi savunurum onlar bana hicbir ulkenin sunamayacagi secenekler sundular. Cenneti ayaklarima serdiler. Hanki ulke yapabilirdi bunlari baska?

• ne avrupası ya benim kuzenım 4 yıllık mühendislik bölümünü bitirdi markette reyon görevlisi bırak avrupayı türkiyede bile iş bulamazken avrupayı saymıyorum bile... türkiyede yaşanmaz .. vatanamı cok seviyorum ama türkiye bitmiş..

0|0
    0|0
    • ne muhendisi kuzenin ayrice 4 yila bakarsak master yapmamis keske yapsaydi kesinlikle bir ise yarardi

• ama avrupayıda bu kadar abartmamak gerekir şunu herkes biliyor ki 1970 li yıllardan sonra avrupa çöküşe geçti dünyada bilimin geliştiği ve uzlaştığı daha güzel yerler var..

• avrupa heryerde onderlik yapiyor malesef shell bile avrupanin. bir cok elektronik alet avrupanin.

Kızlar Ne Diyor 6

• ülkemizde ünv.yi geç temel eğitim yok ya.ingilizce bilmeyen ingilizce öğretmenleri, matematik bilmeyen matematik öğretmenleri yüzünden çok eğitim zaviyatı verdik.bence temel sorun eğitim fakültelerinde.öğrencilere değil artık eğitim fakültelerine ve öğretmenlere yatırım yapılmalı.anlatmak istediğim bu işler öğrenciye tablet dağıtmakla çözülmez.öğretmen olmak bu kadar kolay olmamalı.F16 uçağına pilot olabilmek için kaç sınavdan kaç mülakattan geçiolar ama öğretmen olmak için sadece lys yeterli.uçağın öğrenciden daha mı kıymetli diye soran yok.öğretmenler değişirse, eğitim değişir, öğrenci değişir, bilim değişir, sanat değişir, kalite değişir..iddia ediorum ülkemde ne eğitim sistemi var nede öğretmen!okullarda toplu katliamlar yapılıyor nesiller yok oluyor.okullarda çocuklar gerizekalılaştırılıyor, tek tip insan yetiştiriliyor.sürekli eğitim sistemi değiştiriliyor başak hangi ülkede var böyle bşy?bu yüzden ilkokulumuz, lisemiz üniversitemiz kalitesiz anladınız mı?

0|0
    0|0
  • hepsi değil bazıları sadece ..

0|0
    0|0
  • Çok yanlış bir düşünce. Türk üniversitelerinin hepsi iyi değil tabii ki. Ayrıca öğrencinin bu 4 sene içinde ne yaptığı çok önemli. Ben Sabancı'da okuyorum mesela burada mezun olmadan kapılıyorlar gerek yurt dışı gerek yurt içi. He Boğaziçi'ne dandik bir bölüme gir, 4 sene yat, kimse takmaz zaten onu.

0|0
    0|0
  • Bir sürü sebebi var bunun en basitinden bkz: eğitim sitemi.

0|0
    0|0
  • yanılıyorsun...

0|0
    0|0
    • yaniliyormuyum hersey ortada

• hangi universitede olduguna baglı?

• Bogaz icinden mevzun olanlar bile burada surunuyor.

• sadece turkiye degil rusyada okuyan yengemn diplomasida amerikada gecerli degil dediler tekrar okuyo

0|0
    0|0
Yükleniyor...