Enstruman Bilgisi Olan var mııı??

Arkadaşlar çok çok uzun zamandır keman çalışıyorum ve geçen elime bir keman geçti baktım sesi falan hoş yani güzel bir keman ama gövdesini hiç begenmedim yani o cilal ıolan kısmını falan..ben aynı zamanda resim ile de ugraşıyorum arkadaşlar sizce gövdeye resim yapsam akrilik ile falan kemanın sesini soğurur mu?kaybeder mi o güzel tınısını?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• önemli olan ağaç ve o ağacın damarları.Sonuçta içini boyamayacaksın dışını boyayacağın için birşey olmaz.Kaldıki normalde kemanın üstünde boya ve polyester var.Sesi etkilese onlar etkilerdi.Yine de çok fazla kalın bir boya kullanma.

nasıl boyayacaksın merak ettim :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Sesi değişir profesyonel kemancılar kemanın rezonansı etkilenmesin diye ince akort ettiğimiz fixleri bile çıkarıyorlar ayrıca kemanın yapılma aşamasında kaç kat olduğunu iyi hatırlayamıyorum fakat 40 kat gibi bir vernik atıldığını duymuştum okuldayken.

0|0
    0|0
  • Paino çalıyorum kemanla pek bir alakam yok ama izlenimlerime göre; boyarsan illaki çok küçük bile olsa tını farkı olur.

0|0
    0|0
  • gitar (elektro ve klasik), bağlama ve kemençe çalmaya çalıştığım ensturumanlar

0|0
    0|0
  • Fark eder müzik aletlerinde kullanılan tahta türü bile sesi değiştirebiliyormuş.

0|0
    0|0
  • burada ki milletin yarısı saksafon konusunda usta uzman

kemanı kim ne bilsin

0|0
    0|0
  • Valla bilgim yok o konud ama ben de keman çalmayı çok istiyorum bir ara kursa gitcem ama ne zaman bilmiyorum. Keman çok ayrı bir enstruman ruhunu okşuyor insanın duygularını dışarıya atabiliyor insan. Sen nerden öğrendin ne derece biliyorsun ?

0|0
    0|0
    • ömercan la çaldım yani o derece :) ya 6-7 yaşında anne baba gazı ile başladım gitti :D

• ananen baban mı öğrenmeni istedi ? ne güzel aile ya ben kursa gidiyorum desem delirdi bu derler :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Boya ile herhangi bir şey olmaz merak etme sadece tellerine sakın denk getirme.

0|0
    0|0
  • Çellomu boyattım sesi değişmedi birşey olurmu bilmem bende olmadı

0|0
    0|0
Yükleniyor...