Turk ve cok zeki insanlara ornek?

Turk ve dahi insanlara örnek verir misiniz Ataturk ve Mehmet Özü başkalari yapti ben fatih sultan mehmeti dusundum cok zeki sonucta yaptigi sey kucumsenemez soz ne dersiniz?

0|1
10|29

En İyi Erkek Görüşü

• Mimar Sinan

Hz yusuf

1|0
    0|0
    • tam biride gelip mimar sinan dememiş dicektim ki yorumu gördüm rahatladım tartışmasız en zeki adam eic olmalı bence bu yorum.

• Hz yusuf turk degil ama mimar sinan evet kesinlikle yalniz ben fatih suktann mehmeti sectim konu olarak

• ;)) iyi yaptin

En İyi Kız Görüşü

• sorun bana şunu hatırlattı. ünide çok değerli bir hocamız geçen dönem derste atatürkün hitabından örnek vererek türk milleti zekidir türk milleti çalışkandır demesini örnek verdi ve dünyadaki tüm liderler halkı coşturmak onları harekete geçirmek için aslında olmadıkları özellikleri sıralarlar dedi. bu durumda türk milleti malesef ki zeki değildir. zaten baktığımızda türk olup aradan sıyrılan iyi işler yapan sayılı insan vardır. yüzdeye vursak yüzde 1 bile etmez belki de ne yazık ki.. keşke daha fazlası olabilseydik türkler olarak...

0|0
    0|0
    • Orasi oyle bence turkler zekaisni nasil kullanmalari gerektigini bilmiyolar oysa gecmiste cok guzel ornekleri vardi Ataturk gibi fatih sultan mehmet gibi

Erkekler Ne Diyor 28

• Günümüzde de aslında çok zeki Türk insanları var. Ama ne yazık ki bu ülke o insanları kullanamıyor.

Mesela

www.sabah.com.tr/.../turk-mucidin-bulusu-nasaya-parmak-isirtti-1456471375

0|0
    0|0
  • Nasrettin hoca ince espirileriyle gönüllerde taht kurmuş

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • Biri yazmış gerçi ama o zamanın imkanlarıyla yaptıklarını görünce hayran kalmamak elde değil. Bu zat = Mimar sinan.

0|0
    0|0
  • 2. AldülHamit tek geçerim.

0|1
    0|0
  • Zeki olmak başka calisip birikimlerle tecrube edinmek baska senin dediklerin çalışıp birikimlerle tecrube edenler

0|0
    0|0
  • Celal Şengör ve İlber Ortaylı'yı unutmayalım.

1|0
    0|0
    • Aynen dogru dedin, celal hocamin üzerine prof tanimam bu ülkede

• @fleming Celal Şengör bu ülkeye fazla. Bu kadar gereksiz insanın profesör olduğu bir ülkede Celal Şengör'e profesör demek bile yakışmaz, olağanüstü bir dahi.

• Evet dogru söylüyosun

• Necmettin Erbakan

0|1
    0|0
  • ibni sina...

0|0
    0|0
  • Vladimir Putin

0|0
    0|0
  • -İlber Ortaylı
    -Celal Şengör

0|0
    0|0
  • Necmettin Erbakan

0|0
    0|0
  • görünmeyen çok insan var :) öyle söyliyim

0|0
    0|0
  • Oktay Sinanoğlu bence tarihe geçmiştir inssanlık

0|0
    0|0
  • Cengizhan

0|0
    0|0
  • Yasayan bir insan dersen caner taslaman

0|0
    0|0
  • AJDAR

0|0
    0|0
  • aziz sancar

0|0
    0|0
  • Sen?

0|0
    0|0
  • Melek hanım

0|0
    0|0
  • Zekiyim, dehami iyi islerde kullanmiyorum sorun burada basliyor

0|0
    0|0
  • İbn-i Sina

0|0
    0|0
  • Şimdi pek kıymeti bilinmiyor ama Yaşar Nuri Öztürk

0|0
    0|0
  • ben ben yine ben

0|0
    0|0
  • kesinlikle 2. abdülhamit

0|0
    0|0
  • sultan alparslan kılıçarslan yavus selim 2. abdülhamit mimar sinan ali kuşçu

0|0
    0|0
  • Recep Tayyip Erdoğan :)

0|0
    0|0
  • halil inalcık

0|1
    0|0
  • bence hiçolmadı yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• oktay sinanoğlu favorimdir. cahit arf d avar

0|0
    0|0
  • İlk sırada tabi ki Mustafa Kemal Atatürk , ondan sonra ictigi tütünsz nargiledeki suyun sesiyle cami akustigini ayarlayan Mimar Sinan ve gemileri karadan yürüten Fatih Sultan Mehmet.

0|0
    0|0
  • Oktay Sinanoğlu.

0|0
    0|0
  • Gazi Yaşargil var Türk bir beyin cerrahı yurtdisinda en iyi cerrah olarak secilmis sonra nobel kimya odulunu kazanan aziz sancar var bide dunya saglik orgutunde calisan bir biyolog vardi dsö ye gelen 36 milyarin 2 milyarini mi ne yonetiyormus o da turk ama ismi gelmedi aklima

0|0
    0|0
  • Aziz Sancar, piri reis

0|0
    0|0
  • RTE herkesi ayakta uyutuyo adamın zekasına hayranım!!!

0|0
    0|0
  • Atatürk'ün yerini dolduramadığım bir dönemde yaşıyorum isim vermek çok zor.

0|0
    0|0
  • Tayyip 😅

0|0
    0|0
  • Mevlana, recep tayyip erdogan

0|1
    0|0
Yükleniyor...