Cumhuriyet döneminin en büyük şairi kimdir?

Elbette tüm şairlerimizi koyma fırsatı bulamadım. Cumhuriyet Döneminin en büyük şairi budur dediğiniz başka bir şairimiz varsa yazarsınız. Edebiyat Öğretmenliği son sınıf öğrencisi olarak Yahya Kemal Beyatlı diyorum ben. Aruzu bu kadar kusursuz uygulamak şüphesiz ancak bir deha işidir ve bizede önünde ancak saygıyla eğilmek düşer.

• Yahya Kemal Beyatlı
    8% (1)0% (0)5% (1)Oy Ver
  • Nazım Hikmet Ran
    62% (8)25% (2)48% (10)Oy Ver
  • Cahit Sıtkı Tarancı
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Necip Fazıl Kısakürek
    23% (3)50% (4)33% (7)Oy Ver
  • Faruk Nafiz Çamlıbel
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Attila İlhan
    0% (0)12% (1)5% (1)Oy Ver
  • Orhan Veli Kanık
    7% (1)13% (1)9% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Orhan Veli ya da Özdemir Asaf

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Mehmet Akif ERSOY...

0|0
    0|0
    • Mehmet Akif Cumhuriyet Dönemi şairi değildir. Milli Edebiyat Dönemi şairidir. Öyle olmasaydı ilk sıraya yazardım Mehmet Akif'i.

• Bu nasıl bir edebiyat bilgisidir. Mehmet Akif Milli Edebiyat şairidir. Tevfik Fikret Servet-i Fünun, Nazım Hikmet Cumhuriyet ayrım böyle yapılır. Ben Cumhuriyet derken yıllardan bahsetmiyorum bir türlü anlayamadın. Cumhuriyet adını alan edebiyattan bahsediyorum. Ve Mehmet Akif bu edebiyatın bir sanatçısı değildir.

• Sen haklisin tamam bilgisizlerle tartismiyorum benim anlatmak istedigim dönemsel. Mehmet Akif Ersoy hem milli edebiyat şairi bende Cumhuriyet şairidir. Ama tartismiyorum. Tamam sen haklisin.

Kızlar Ne Diyor 3

• Nazım Hikmet.

0|0
    0|0
  • Nazımı seçtim ama Atilla İlhanda candır..

0|0
    0|0
  • Necip fazıl kısakürek şiirleri ve sözleri çok hoşuma gidiyo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Nfk tek gecerim

0|0
    0|0
  • Ne beklersin ki, site kemalist dolu. :D Nazımcılar. :D

0|1
    0|0
  • Can Yücel ve Cemal Süreya tabiki de.

0|0
    0|0
  • Attila orhan yahya arasında kaldım

0|0
    0|0
  • Özdemir Asaf da olmalıydı bence

0|0
    0|0
    • Özdemir Asaf elbette büyük şairlerimizden. Lakin buraya koyduğum şairler genelde şiir tekniğini muhteşem uygulayan şairler. ya da önemli bir teknik geliştirenler. Şüphesiz ki Özdemir Asaf'ın şiirleri derin manalar içerir. Ancak kabul etmek gerekir ki şiir tekniği oldukça zayıftır.

Yükleniyor...