Kızların babalarına olan bağlılığı biter mi , kızım olmadığından bunu bilemiyorum?

BİTİYORSUN SEN BABA

Kollarının içinde yumuk yumuk uyumak,

Omuzunda yüzümün buruş buruş olması,

Sonra da ter içinde uyanmak,

Akide şekerlerini avucundan emmek,

Ne büyük mutluluktu.

Ne güzel günlerdi yolunu gözlemek,

Ne büyük mutluluktu yaz ayları omuzlarından atlamak denize,

Kocaman avuçlarının elimi sıkı sıkı tutması,

Saçlarımı okşayarak göğsüne yatırmaların,

Bebeğim, balım, pamuk kızım demelerin,

Ne büyük mutluluktu.

Senle yıllara meydan okumak, büyümek, serpilmek,

Arkamda kocaman dağım var demek,

Güvenle, huzurla, sevgiyle,

Ne güzeldi.

Neden sanki, neden gittin,

Özlemiyor musun buruş buruş yüzümü ha,

Özlemiyor musun pamuk kızını,

Gelin oluşumu, yemekler yapışımı,

Özlemiyor musun?

Bir bilsen o kocaman dağsızlığın korkusunu,

Bir bilsen yüreğimdeki nefrete dönen sevginin eksilişini,

Nefret de sevgiymiş meğer,

Bir bilsen böylece içimde bitemeyişini.

Gözlerim yaşla doluyor baba,

Oturduğum kucağını hissedemiyorum artık,

Hasretim artıyor sana,

Damlayan her damla yaşımla düşüyorsun,

Gittikçe azalıyor damlalar,

Bitmiyorlar,

Ama sen bitiyorsun.

Y. K 01 Kasım 2014

0|0
12|1

En İyi Kız Görüşü

• Biten bir babam olmadı. Yavaş yavaş yitiren kardeşlerim oldu ama. Hiç babamın kucağında oturduğumu uyduğumu bilmem. Saçlarımı oksasin beraber oyun oynayalım.. hani baba kız ilişkisi farklı olur derler ya asla tadamayacagim ben onu. Anneler çocuklarına kiyamaz çok severler falan ya onu biraz biliyorum. Annem hep soğuktur mesafeli. Duyguları yok mu bu kadının derim hep. Küçük kız kardeşimi uyurken öpmesi göz göze geldiğimiz halde onu beklediğim halde beni defalarca es geçmesi sabaha kadar aglayacagimi bildiği halde geri dönmemesi. O küçük tesellisi hiç bir zaman avutmadi malesef. Diğer kardeşlerim gibi girip sirnasamadim hiç. Öyleydim çünkü ama çocuktum ya. Bir çocuğun gururuyla savasmasina izin verdiler senelerce. Hep melankolik kalan zamanlarda da hırçın bir çocuk sonra ergen şimdi de genç bir kadın oldum. Sebebini senelerce düşündüm kendimde kabahat buldum yaradilisimda bu var dedim kendime kızdım. Varlık içinde yokluk çektim. Aptal bir kadın olmasam dahi sevildigimi hissettiğim herseyin herkesin peşinden gidebiliyorum. Bile bile aynı hataları yineleyebiliyorum. Çok bir şey değildi istediğim. Senin gibi anne baba sevgisini yazabilmek bunun içinde tatmış olabilmeyi dilerdim. Çok sanslisiniz.

1|2
    0|0
    • Baban sağ değil herhalde, annenden de sevgi görmemişsin. Ben bu şiiri bir kadının babasını göremeyip de ağlamasından etkilenerek yazdım. Ben de babayım, ama kızım yok. Oğullarımı da çok severim, ama kızım olsa hiç biten bir baba olmazdım onun için. Sana üzüldüm, ama sen gene de sevgi dolu olmaya devam et, fakat asla ve asla saf olma.

• Benim kızım yok, olsaydı bir baba kızını nasıl sever dünya görecekti ya, ama olmadı kızım işte.

• Hayırlısı yahu.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Senelerin emegidir
    Benim mesela babama olan sevgimi bagliligimi hic birsey engel olamadi ve ayri da yasadim ama her zaman babama karsi farkli bir baglantim vardi
    Babam arkadasim gibidir ama her zaman babamdir benim icin o yüzden kolay kolay bitmiyecegini düsünüyorum
    Biraz da kendine bagli birsey sen istedikten sonra bugün den yarina araniza mesafe koyabilirsin istege bagli birsey saygi anlayis gösterirsen iki taraf birbirine daha fazla baglanir

0|1
    0|0
  • Bitmez kesinlikle. Babamla aramdaki bağ çok farklı.

0|1
    0|0
    • Kutlarım sizi, daim olsun sevginiz.

• Teşekkür ederim. Kusuruma da bakmayın ama diyemeden edemeyeceğim. Keşke sizde tatsaymışsınız o duyguyu. Bir insana koşulsuz güvenebilmek çok farklı bir duygu. Üzsem de, kırsam da, sırtımı dönsem de onun bana sırtını dönmeyeceğini biliyorum. Aşık olduğun kişiyle yaşadığın güven/sevgi ilişkisi değil bu çok farklı.

• Sağol, teşekkür ederim. manevi kızlarım var, ama yanlış anlaşılır diye öz kızım gibi sevemem onları. Keşke olsaydı kızım. Fakat torunlarım olacak inşanlah, hele de kız olursa o benim özlemlerimi giderecektir.

• bitmez

0|1
    0|0
  • Babalar kızlarını kızlarda babalarını çok sever

0|1
    0|0
  • Baba olmayı hak etmeyenler var be... Onlar böyle olunca bitiyolar iste.

0|1
    0|0
  • Babam en sevdiğim insandır ona olan sevgim ve bağlılığım asla bitmez

0|1
    0|0
  • Hayır bitmez babam benim canım. Cigerimin köşesi

0|1
    0|0
  • bir , tmez evet.. bunu senmi yazdın

0|0
    0|0
  • Hic baglanmadigimdan bilemicem. Uyuzun onde bayrak sallayanidir da kendisi

0|0
    0|0
  • Söyle özet gecim: Kizlarin ilk aski Babalaridir...

0|0
    0|0
  • Üstümde emeği olmasından, her şekilde ihtiyaçlarımı karşıladığı için saygı duyarım ona. Ama geçmişte yaşattığı, anneme verdiği ruhsal yaralar yüzünden affedemiyorum. Onu sevemiyorum. Çocuklar geceleri babalarını sevdiklerini söylerlerdi belki, ama ben her gece ölmesini diledim. Kardeşim olalı onun için sadece yaşasın istiyorum...

0|0
    0|0
    • Offf. Ben de babadan yana çok sıkıntılar çekerek büyüdüm, ama şimdi ben babayım ve tadını çıkartıyorum baba olmanın. Seni o kadar iyi anlıyorum ki, hele de bir kızın babasından yana böyle sıkıntılı olması çok ama çok kötü. Hayatın kötü bir baba uğruna bomboş ve dertler içinde geçmez inşanlah, ben çok yoruldum ama onun verdiği sıkıntıları yok etmesini becerdim, fakat sen kadınsın nihayetinde, zorlukları yaşatanlar babalarımız olmamalıydı değil mi?

• Evet haklısın kesinlikle, ama nebilim abi... İnsan çekiniyor korkuyor işte.

• Dertler insanı olgunlaştırıyor, yorduğu kadar. İnşanlah daha fazla yorulmazsın diliyorum.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...