Recep İvedik karakterini komik buluyor musunuz?

Az önce televizyonda son filmini gördüm, aklıma geldi..

Sizce o karakter komik mi?İnsanlar onda gülecek ne bluluyor anlamıyorum.Bana hiç komik gelmiyor.Çok saçma hareketler yapıyor ve o hareketler nedense insanlara komik geliyor.

Sizce eğlenceli buluyor musunuz o karakteri?

0|0
19|23

En İyi Kız Görüşü

• Hayır bulmuyorum.

Çok küfürlü özelliklede bel altı esprilerden hoşlanmam zaten.

Ama o karakter gerçek. Ülkemizde çok var onun gibiler.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Sevdigim bir yazar "Beni X programinin uretilmesinden daha mutsuz eden birsey varsa o da insanlarinin bunu izleme istegidir" demisti bir program hakkinda.

Ben de Recep İvedik icin ayni seyi dusunuyorum. Bu karakterin uretilmesi ayri bir mutsuzluk sebebi, bir de buna gulebilen, izleyebilen, sevebilen insanlarin olmasi apayri bir mutsuzluk sebebi.

0|1
    0|0
  • İçim kıyılıyor izlerken :/

0|1
    0|0
  • eğlenceli ve komik bulmadığım için arkadaşlarım tarafından dışlanıyorum :) hiç gülecek espri bulamıyorum ben zekice bişi yok ortada ki ben zaten şahan gökbakarı sevmiyorum..internette gözümüze gözümüze sokulan videolar haricinde başından sonuna izlemişliğim yoktur.

0|1
    0|0
  • Şimdi kabul çok seviyesiz ama illa ki güldürüyor .

0|1
    0|0
  • ben beğeniyorum ya, uzun süre bende karşı durdum ama bir ara denk geldim hele bugün oynayan filmi, o kızla falan çok komik bence :):)

kötü örnekte olduğunu düşünmüyorum. evet bazı insanlar eğlenmek için taklidini yapıyor ama gerçekten Recep karakterine yakın kişilerinde izleyip aman bu hareketler demek ki alay edilecek, beğenilmeyen hareketler deyip kendilerini değiştirme yoluna gittiklerini düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • yetişmeke olan gençlerimiz için kötü bir örnek olduğunu düşünüyorum. güldürüyor mu? evet güldürüyor :D (küfürler beni oldukça rahatsız ediyor.) mesajı var mı diyeceksin? o da doğru düzgün değil. olsa olsa bu kadar kabalığın altında iyi bir insan var olabileceğinin mesajı veriliyor bence. ama filmin devam ettirilmemesi daha mantıklı bence.

Şahan'ın '' Dikkat Şahan Çıkabilir'' programı daha iyiydi

0|1
    0|0
  • Ya ne komiği böyle adama gülen insanın espri anlayışına..

Adam osuruyor, geğiriyor, küfrediyor bir s.çmadığı kalıyor millet buna gülüyor.

İğrenç.

0|1
    0|2
  • Seviyorum da izliyorumda

0|1
    0|0
  • komik değil bel altına vurarak komedi filmi sadece türkiye de tutuyor sanırım

0|1
    0|0
  • Kalitesiz buluyorum.

0|1
    0|0
  • bence cmylmazin turk insanini asagilayarak espri yapmaya calismasindansa bu adam bin kat daha komik.

0|1
    0|0
  • Bel altı şakalarla komik olduğunu zannediyor.

0|1
    0|0
  • iğrenç, üstüne basılasıcası, hatta bir de dönüp tuvaletini yapılasıcası buluyorum

0|1
    0|0
  • salakligina gülüyoruz yahu:)

0|1
    0|0
  • en iğrenç komedi anlayışı birde seriye bağlamış adam

0|1
    0|0
  • Çok basit.sevmiyorum

0|1
    0|0
  • Yüzü çirkin,filmi komik

0|1
    0|0
  • Recep İvedik'i hiç samami bulmuyorum ve hiç iyi değil. Sevmiyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Evet.. Soruya tüm bayanlar ağız birliği etmişcesine "hayır" demiş.

Araştırsan en az yarısının erkek arkadaşında Recep İvedik hareketleri vardır fazlasıyla.

Ama bu arkadaşlara erkek arkadaşın nasıl olsun diye sorulduğunda yine hepsi ağız birliği etmişcesine "dürüst, karakterli, iyi, kibar, yalan söylemeyen, nazik, yakışıklı vs..." derler...

Bu yüzden bizim kızların ağzından çıkanın tam tersi doğrudur. İstedikleri kadar sevmediklerini falan iddia etsinler. Yalan. Palavra. Görünen köy, klavuz istemez...

---

Gelelim komik mi sorusuna... Recep İvediğe komik değil diyen, mizah ne demek onu bilmiyordur en başta. Mizah "kötü/yanlış" olan hareketleri/davranışları/söylemleri/gidişleri karikatürize ederek, satürasyona taşıyarak insanların gözüne sokmaktır. Bu yüzden güllük gülistanlık ülkelerde mizah gelişmez ama Türkiye gibi ülkelerde neye elini atsan bir mizah konusu çıkar...

Recep ivedik karakterinde, bu soruya "hayır" diyen bayanların sevgililerinde olan "kötü" özellikler tek bir bedende birleştirilerek karikatürize ediliyor. "Komik değil, iğrenç vs..." deniliyor ama sinemaya insanlar akın akın gidiyor, TV kanallarında bu film hala iyi reyting topluyor. Demek ki insanlar bunu komik buluyor. İzliyor.

Bence de, Recep İvedik komik bir karakterdir.

Ha gözlemledim. Son zamanlarda Recep İvedik şakalarına katıla katıla güldüğü halde konusu açıldığında sırf ona buna böyle havalı gözükmek için "ben komik bulmuyorum, ıyk o da neymiş, çok kötü, bööğğğh" diye burun kıvıran kişiler de türedi. Böyle diyince sanki çok yüksek kültürlü falan gözükeceklerini mi sanıyorlar nedir anlamadım. Neyin özentisisiniz siz arkadaş demek istiyorum. Madem sevmiyorsun, hadi tamam 1. filme de kazara, oldu bir kere, gittin, 2. ve 3. filme niye gidiyorsun?

0|1
    0|0
  • Sevmiyorum, tiksiniyorum. Hele komik olmak için onun taklitlerini yapanları gördükçe ayrı bir ayar oluyorum. Komik bulanlar için; kültür, zeka seviyesi meselesi.

0|1
    0|0
  • Bu sitede kimse recep ivedik izlemez.. Argo kullanmaz.. Yemek yer z*çmaz.. Su içer işemez.. Sevişir ama ahh ohh repliği çıkarmaz.. Takım elbise ile masaya oturur..

Bunları öğrenin artık..

1|2
    0|0
  • Bu karakteri yaratan insanların neyi yansıtmaya çalıştıklarının farkında olmadan sizce bu komik mi diyebiliyorsunuz ya daha ne diyeyim yani bu adamlar seviyesiz kültürsüz ve bilinçsiz üstüne film yapmaya çalışıyorlar öyle mi yani :D ? o adamın bir sürü tiplemesi var bilindiğiniz gibi en çok bu ülkeyi yansıtan tiplemesi recep ivediktir bu yüzden bu kadar üzerinde duruldu aslında trajikomik bir gerçeği vuruyor insanların yüzüne

0|1
    0|0
  • Gülerdik küçükken ..

0|1
    0|0
  • Hayatta izlemem yEni nesilin saçma komedi anlayışı Cem Yılmaz dan başkası hikaye

0|1
    0|0
  • kişiye göre değişir komiklik bence komedi adına fena değilde bunu izleyenlerin özenmesi kötü bişey bence

0|1
    0|0
  • Kimse komik bulmuyoruz diyor sosyetik tavırlar içinde, iyi güzel de adamın filmleri gişe rekoru kırıyor. Sen gitmiyorsan, ben gitmiyorsam kim gidiyor o zaman diye sorarlar adama. Benim fikrimi sorarsan ben zaen film falan seyretmem ve gülmeyi sevmem.

0|1
    0|0
  • bence komık cunku halk dılıyle anlatıyor ve basarılı da bence

0|1
    0|0
  • Recep ivediği sevmem komikte bulmam ama bazı arkadaşlar bel altı vs çok yapıyor demiş dünyanın her yerinde bir çok üst düzey komedyen bunu yapar ve yapmakta .

0|1
    0|0
  • Magandalık bi' adama bu kadar mı yakışır yahu, bi' başkasına asla bu karakterin yakışmayacağını düşünenlerdenim..

0|1
    1|0
  • medyanın pohpohladıgı boş film bence

0|1
    0|0
  • Sadece zeka seviyesi son sınıflarda olan insanları güldürebilecek bir karakter sadece.

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • seviyesiz.gunlu khayat ama güldürüyor

0|1
    0|0
  • Hayır bulmuyorum zaten en fazla gişe yapan filmlerin başında gelmesi bizim için utanç verici bir şeydi Allah'dan 1453'ü yaptılar da onun yerine geçti.

0|1
    0|0
  • c m y l m z da bazen aynı tarz espiriler yapıyor

0|1
    0|0
  • Küfürle vs. komediyi sevmem.

0|1
    0|0
  • Komik değil malesef iyi reklam yapıyor insanlar gülmek için gidiyor ve gülüyor :(

0|1
    0|0
  • hayır ... Aptal bir karakter

0|1
    0|0
  • ben gülüyorum valla :D

nerede saçma iş var o adam orada :)

0|1
    0|0
  • iyice suyunu çıkardılar.

0|1
    0|0
  • Herkes taşlıyor adamı evet beğeniyorum çok da gülüyorum komedide küfür olmasın kıroluk olmasın ne olsun da güleli ?

0|1
    0|0
Yükleniyor...