Tarihteki hangi yazarla, şairle, bilim insanıyla, ressamla ve yahutta oyuncuyla tanışmak isterdiniz? Neden o?

Bazen hayatlarımıza dokunan insanları görme şansımız olmaz. Bazen bir tek cümlesiyle yeni bir yol çizmemizi sağlayan insanlar olur, bir tabloyla farklı bir insana dönüşebiliriz. Hayatımızın mihenk taşıdır belki de onlar. Tarihin tozlu sayfalarına hapsolmuş insanlar. Hangisiyle tanışmak isterdiniz? Neden?

0|1
23|22

En İyi Erkek Görüşü

• Gabriel Garcia Marquez ile kahve eşliğinde uzun bir edebi sohbet yapmak isterdim.
    Sabahattin Ali ile de şiirleri hakkında dertleşmek isterdim.
    Bir de Van Gogh'la renklerden Gustav Klimt ile de kadınlarından bahsetmek isterdim.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hüseyin Nihal Atsız hayatıma dokunmadı ama sohbet etmek isterdim

1|0
    0|0
    • Atsız Ata ' nın değerini bilemediler o zaman ki insanlar bence

• Değer görmeleri için yobaz olmaları gerekiyor. kalpleri kötü, düşünceleri mantıksız da olabilir yeterki müslüman olsunlar. islama bu kadar bağlı kitleden başka birşey beklemem. @srkn01

• Olamayinca insan yobaz bakınız Atsız Ata'ya saygım sonsuz , onun İslamiyete inanmamasi bir seyi degistirmiyor ki Sonuçta Göktanrı ya inandığını dile getirmiş onun en sevdiğim en saygi duyduğum özelliğide asimile olmamasi araplasmakdan ziyade Türkleşmesi ve bunu her kitabinda yansıtir zaten, onun yaninda o zamanda ayni insanlar simdi de ayni insanlar her zaman derim insanlari yonetmek istiyorsan dini ele geçer zaten ondan sonrasi geliyor. İslamiuet bizi ilerletmedi kaldi ki geriletti. Kendisi yani araplar pek ileride sayilmaz her neyse konular çok uzar gider.

Erkekler Ne Diyor 21

• Yakın tarihten Steve Jobs olabilirdi, inancı ve hedefleri etkileyici, ticari başarısı ise tartışılmaz.

Birde Mimar Sinan olurdu, Şu an bile yaptıklarından söz ettirmesi zekası ve sorumluluk bilinci beni etkileyen tarafıdır.

1|0
    0|0
  • Fatih Sulatn Mehmet Han hazretleri ile.

1|0
    0|0
  • Leonardo da Vinci. Çünkü rivayet edilir ki dünya tarihinin en zeki insanıdır ancak iq ölçümü o zamanlar söz konusu olmadigindan resmiyete dökülememistir. Ayrıca eğlenceli alay etmeyi seven bir karakteri varmis

2|0
    0|0
  • Mevlana hazretleri

1|0
    0|0
  • Atatürk ile bu kadar ileri görüşlü bir adamla sohbet etmek isterdim

Sonra barış manço olurdu.. dunyada 7-70 e kendini sevdirebilen ismi gibi barış dolu ve genel. kültürü ile parmak ısırtan bir adamdı onu dinlemekte cok hos olurdu.

1|0
    0|0
  • Tabiki de ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk buyük onderimiz ile ayni yillarda yasayip olmeyi yeğlerdim
    Ayrıca Bilim insanı belkide bir mucit olarak da Nicola Tesla ile tanismayi onun projelerine belkide yakindan bakma firsatı bulabilirdim. :)

1|0
    0|0
  • Hey gidi Galileo. Dunya yuvarlak dedin durdun. Ne oldu? bir geometrik şeklin peşinden gittin de noldu? Sonuç:idam :D
    Galileo ile tanışmak iyi olurdu, yeni maceralara yelken acardik

1|0
    0|0
  • Necip fazilla tanismak isterdim olmese.

1|0
    0|0
  • mehmwet akif necil fazıl

1|0
    0|0
  • Ibnul Arabi.. Onun kitabini okudum cok etkilendim.

1|0
    0|0
  • Hüseyin Nihal Atsız'la

1|0
    0|0
  • aristoteles, mantığı kurduğu için

1|0
    0|0
  • Peygamber efendimiz , Mevlana , Yunus Emre , Lokman Hekim , Fatih Sultan Mehmet , Atatürk... Siz bana zaman makinasını getirin bu liste bitmeyecek

1|0
    0|0
  • osman yüksel serdengeçti

2|0
    0|0
  • nikola tesla

1|0
    0|0
  • tesla , davinci , einstain

1|0
    0|0
  • Atatürke sarılmayı ve elini öpmeyi çok isterdim

1|0
    0|0
  • Peygamberim s. a. s ile tanismak isterim

1|0
    0|0
  • birsürü var ya bana zaman makinesi getirin

1|0
    0|0
  • Fatih sultan Mehmet ile tanışmak isterdim

1|0
    0|0
  • İlk insanla tanışıp onu öldürmek isterdim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• frida kahlo.. yasadıgı acılara ragmen guçlu kalmasını ve savascı ruhunu sevıyorum. kendıyle gayet barısık bır bayan

1|1
    0|0
  • peygamberimiz Sahabe beni etkiliyor

1|0
    0|0
  • Üstad A. Cahit Zarifoğlu ile oturup türk kahvesi eşliğinde o konuşsun ben dinleyeyim türünden bir sohbet isterdim. Anlaması zor şiirlerni ne düşünürken nasıl bir hiss ile yazdığını merak ediyorum. O yalnızlığı kendisine prensip edinerek yaşamış olsada, kadınlara değil hep buzdağının görünmeyen kısmına yazdığı söylenirdi. Onunla tanışmayı çok fazla isterdim...

2|0
    0|0
  • Kesinlikle GAUDİ... O beyni tanımak için Şu an bile veremeyeceğim şey yok.

1|0
    0|0
  • Yûnus Emre olurdu büyük ihtimalle. Hayatını araştırıp okuyunca çok etkilenmiştim. Bizim bildiğimizin çok daha ötesinde, farklı bir yaşamı varmış. Bizzat dinlemek ve görmek isterdim.

Onun dışında yakın zamandan Ümit Yaşar Oğuzcan ile tanışmak, kendi tabiri ile "acılar denizi" diye tanımladığı hayatını kendi ağzından dinlemek ve en sevdiğim şiirini onun sesinden duymak isterdim.

1|0
    0|0
  • Atatürkle tanışmak isterdim

1|1
    0|0
  • Mimar Sinan..

1|1
    0|0
  • AHMET HAŞİM...

Bu adamın ideolojisine, edebiyat hakkındaki görüşlerine hayranım. Şiirlerini de çok severim ama beni en çok düz yazıları etkiliyor. Düz yazılarını okurken, bir insan zekasını sadece kağıt ve kalem kullanarak ancak bu kadar etkileyici bir şekilde aktarabilirdi diyorsunuz. "Şiir Hakkında Bazı Mülahazalar" yazısı ile tanıdım onu. O yazıyı onlarca kez okudum. Birçok satırını ezbere bilirim. Eğer yaşadığı dönemlerde karşılaşma şansım olsaydı ondan duygusal anlamda da çok etkilenirdim diye düşünüyorum :) Böylesine güçlü bir kalemden hangi kadın etkilenmez?
    Hayatı hakkında da uzun araştırmalar yapmıştım. Eğer onunla konuşabilseydim, kendine neden bu kadar haksızlık ettiğini sormak isterdim. O kadar değerli bir insanmış ki...

1|0
    0|0
  • Jane austen bu kadını tanımak isterdim

1|0
    0|0
  • Sezai Karakoçla ve Nazımla tanismak isterdim. O aşklarını, Verayı onlardan dinlemek isterdim.

1|0
    0|0
  • Dostoyevski
    Nazım Hikmet Ran

Eserlerine hayranım çünkü. Böyle güzel şeyler yazabilmiş olan insanlarla oturup iki kelam edebilmeyi isterdim.

1|0
    0|0
  • İlk aklıma dostoyevski geldi çünkü şu an onu okuyorum. Yazdığı kadar deli mi onu görmek için.

Ha bir de cemal süreya. Nedeni gerek var mı?

1|0
    0|0
    • 😊neden olarak asıl merak ettiğim sizlerin hayatındaki yeriydi ancak farklı algılandı..

• Eeh bir şairin yazarın hayatımızdaki yeri bellidir. Öyle çok ekstrem bişey olmaz diye düşünüyorum. Hayranlık, gıpta etme, merak vs

• 😊bazen kişisel etkiler ya ondan demiştim. Yine de teşekkürler. .

• Necip Fazili taniyamasamda en az bir kere olsun sohbet etmek isterdim hayata bakışı nükteleri hayatinda yaptigi değisimler bambaska bir insan

bir de Abdülhamit Hanla tanismak isterdim etrafinda olan onca seye rağmen sağduyusunu nasıl kaybetmedigini falan sorardim heralde hic bise soramasamda bir kerecik görsem bile yeterdi :)

1|0
    0|0
  • Leonardo da Vinci ile ben de sohbet etmek isterim. Çok ilham verici birisi çünkü. Hatta keşke mümkün olsa :D

1|0
    0|0
  • Benim hawking'e sormam gereken çok gizli bir sorum var başka da biri yok

1|0
    0|0
  • Tupac Shakur la tanışmayı hatta evlenmeyi bile isterdim

2|0
    0|0
  • Tolstoy a ayri bir ilgim var

1|0
    0|0
  • alain turing onu kendime çok yakın buluyorum. karakterlerimiz , çocukluğumuzda yaşadıklarımız, düşünce yapımız benziyor. imkanım olsa onunla tanışmayı isterdim

1|0
    0|0
  • da vinci ve marie curie

2|0
    0|0
    • Da vinci yaşamış en zeki ve yaratıcı insanlardan biri, yakın geçmişte ancak hayata geçirilebilmiş bulutların çoğu o zamanında düşünmüştü ama aşırıya kaçan yaratıcılıktan dolayı dikkati dağıldığından hiçbirini tamamlayamadı. Marie Curie ise zamanının en cesur kadınlarından, kendisiyle aynı dönemde yaşamış bilim adamları ile birlikte anılmak için hepsinden yüzlerce kat daha fazla çaba harcadı kadın olduğu için.

• 😊 ne güzel nedenler, görüş için teşekkürler. .

• Wolfgang Amadeus Mozart. Dunyada muzik alaninda ustune gelmedigi icin tanimak isterdim

1|0
    0|0
  • Bob marley ile tanışmak isterdim. Eminim anlatacak öğüt verecek bir çok şeyi vardır.

1|0
    0|0
  • Einstein cunku o adam deliydi oyuzden

1|0
    0|0
Yükleniyor...