Turk ogrencileri neden yurt disina cok merak?

Evet turk ogrencileri yurt disina cikmak icin neden bu kadar cirpiniyor?

0|0
12|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşam standartları yüksek insana değer var yurtdışına hiç çıkmadıysan ya da 1-2 yıl yaşamadıysan demek istediğimi görmeden anlayamazsın...

0|0
    0|0
    • Ben yurtdisinda dogum ve buyudum o yuzden benden daha iyi bilebilcgni zannetmiyorum burada turkiyeden gelenlere 0 deger viliyor doktorlar bile doktorluk yapamiyorlar.Turkiyede tip okuyup burada saglik gorevlisi oluyorlar.

• 3 ay sonra gidince daha dikkatli bakarım bunca yıl boş görmüşüm herhalde...

• Aynen oyle onlarin icinde egitim gormeden anlayamazsin

Erkekler Ne Diyor 6

• çünkü türkiyede hakkımızı vermiyorlar. yıllardır okumanı geçtim. kaliteli bir üniversitede 4 yıl mühendislik okumuşsun 2bin lira teklif ediyorlar. tabi gidecem yurt dışına

0|0
    0|0
    • Sana yurt dsinda hayatta deger vermezler. Bunun sebebi turkiyeyi begenmiyorlar ve universitelerini begenmiyorlar. Sen daha yeni ise basliyorsun 4 yildan sonra sana hemen 5 milyar verecek degillder deglmi once bir basla kendini ispatla.

• merak etme ablacığım yurtdışında işe girmeme aracı olacak gerekli çevre var :)

• Haha bu cok komikti :). Neyse geldiginde gorursun , ise girebilirsin elbet ama kendi mesleginde asla. Burada torpil sokmez.

• mesele yur dışı değl o yurdun bayanı

0|0
    0|2
  • üniversiteyi yurt dışında okumayı düşünüyorum.avusturya da.daha iyi eğitim kalitesi ve yaşam şartları beni çeken şeyler.sence de gitmem mantıklı değil mi ?

0|0
    0|0
    • Gidemezsin seker onundeki en buyuk engel maddiyat ve inglizce.

• Hayir oyle olmadgindan emin olabilirsin. Gittgnde anlarsin. Illaka inglizcede ders alacaksin.

• ben şu an avusturyada konservatuvarda okuyorum. ingilizcem var ancak dersler almanca olduğu için almanca kurs alıyorum. lisans eğitimi avusturyada almanca. master ve doktora programları ingilizceymiş ama.

• ülkede yaşam şartları kötü

0|1
    0|0
  • Türkler mal oldukça yurt dışında da sömürülür

0|0
    0|0
  • Egitim sartlari ve uluslararasi gecerlilikler.

Bi' TUM'den MIT'den mezun olmak var, bir Karacabey Meslek Yuksek Okulu'ndan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• salaklıklarından bence ben hollandadan kacıp turkıyeye geldımm hayat yok orda ve yurt dısına kalmk ıcın degıl gezmk ıcın bı ıkı gunlugune gıder öbur turlu turkıyeden asla ayrılmamm türkiye gıbısi var mı yaa tasına toprgına kurban olayım Türkiyemin

1|1
    1|1
  • Çünkü turkiyede esek gibi calissan da bir b.k oldugun yok ayni cukurun icinde senelerce debelenip duruyorsun resmen. Yurtdışında insana verilen deger yasam standardi cok cok daha yüksek. . Çocuğumu burda degl de ydisinda yetiştirmek isterim.

0|0
    0|0
  • merak heves heyecen yeni ufuklar vs...

0|0
    0|0
  • koreli erkekler yüzünden . uufff uuff onlari görünce çalışıp % 100 bursla koreye gidesi geliyo insanın.

bu abazalikla Türkiye de derece yapar tuttururum orayı ben :D

0|0
    0|1
  • Herkesin nedeni farklı..

0|0
    0|0
  • egitim sarti filan cok iyi diyolarda yurtdisina gittilermi tanidiklarimdan biliyorum tuvalet temizliyolar hangi okulu bitirirsen bitir burda gecerli degil

0|0
    0|0
  • imkanları daha geniş ve daha iyi:)

0|0
    0|0
  • çünkü türkiyede yükselmeye başlayınca ayağını kaydırıyolar yurdışında öyle bir sorun yok

0|0
    0|0
    • nerden biliyorsun olmadigini elbette var muhim olan bunlara gogus gerip gozu acik olmak

• valla pek bir işe yaramamış tatlım :)

• Sende onu anlayacak zeka yok seker :) bende beklemiyorum zaten osmanli zamaninda muslumanlar arasinda kolelik olmazdi. yani hareme kole olarak alinamazdi. benim gouzmde koskoca bir padisahin bir koleyle evlenmeside uygund egil. Bir don bak baska imparatorluklarda vardi fransada, ingilterede, hollandada. onlarin hic biri bir koleyle evlenmedi her zamen kendi soylarindan asil biriyle evlendi. ve aska metresleri olsadi soy herzamn o asil kadindan yurudu. Bizim yaptigimiz hataya onlar dusmedi.

• Benim açımdan bölüm imkanları daha geniş ve field study lere önem veriyorlar.

0|0
    0|0
  • Evet neden cok merak siz?

0|0
    1|0
  • yurtdışında öğretim daha ii . mevzun olduktan sonra da iş imkanları daha iyi oluyor.

0|0
    0|0
  • Burada imkanlar kısıtlı çünkü.

0|0
    0|0
Yükleniyor...