Kapat

Yeni bir dil öğrenirken kelimeleri nasıl ezberlersiniz?

Yeni bir dil öğrenirken kelimeleri nasıl ezberlersiniz?

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Sevgilim kelimeyi söyler , ben de tekrarlarım başarırsam öpücük kondurur başaramazsam tokat atar..

Ödül-Ceza yöntemi çok zevkli beyler :D

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 11

• günde 2 kelime yaz küçük kağıtlara ezberle akşama kadar cebinde taşı ertesi gün başka bir kelime aynı taktik ;)

0|0
    0|0
  • her gun tekrar etmek okumak onekler vermek kafanda

0|0
    0|0
  • defalarca tekrar tekrar yazarak.sonra hafıza teknikleri vardır..kelimelerin okunuşu önemlidir aklıda tutmayı sağlar..kelimeleri bişeylerle özdeşleştirmek de işe yarar

link şeklinde

link

0|0
    0|0
  • sevgilim yazardı ingilizce yazardı, ben google çeviri ile türkçeye çevrirdim ve öğrenirdim. eğer işin ucunda sevdiğin bir şey varsa, her türlü öğrenirsin.

şimdi iyi derece fransızca ve ingilizce biliyorum.

0|0
    0|0
  • 4 dil konuşabiliyorum diğer yöntemlerin hepsi palavra o dile ait metinleri elinde bir sözlükle sürekli çevireceksin tek ve en etkili yöntem bu..başka yöntemlerle de öğrenirsin ama kısa sürede tekrar unutursun

0|0
    0|0
  • Kağıda kelimeleri yaz, bir gün boyunca yanında taşı.3 kelimeyi geçmesin.Daha sonra 1 hafta içinde öğrendiğin bütün kelimeleri tekrar etmeyi unutma..Çok kalıcı oluyor öyle.

0|0
    0|0
  • Dil dile degmeden dil ogrenilmez, derler..

0|0
    0|0
  • Kağıda yazarım öyle ezberlerim .

0|0
    0|0
  • tekrarla ezberlenir.

0|0
    0|0
  • cümle içinde kullanarak

0|0
    0|0
  • hayatında uygulayarak anlamını düşünerek ezberlersen daha kalıcı olur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hergün, fırsatım oldukça ezberlerim.. Kağıtımı saklar kafam da tekrar ederim..

Uyumadan önce son bir kez okurum..

0|0
    0|0
Yükleniyor...