Genel kültür seviyesini yükseltmek için neler yapılır ne tür kitaplar okunabilir?

Elimden geldiği kadar internetten gündemi takip ediyorum artı olarak küresel haberlere bakmaya da başladım. Daha bir artı olarak neler yapabilirim? Bir ortamda gündemle ya da vs bir konu konuşulurken (sadece Türkiye degil Dünya ile de ilgili) öyle susmak istemiyorum o konuya benim de artım olsun istiyorum. Neler önerirsiniz?
#Sizce #bence

1|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Tiyatroya git kaliteli filmler izle kitap oku (çok satanlar bölümündeki popülerli değil) sergiye git gündemi takip et Eğer kitap seçmekte kendine güvenmiyosan iyi büyük bir kitapçıya (avm dekiler değil) ya da kütüphaneye git ordaki yetkili birine aradığın okumak istediğin tür kitabın niteliklerini anlat yardım eder

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir tane ise yarayan gorus yapmamislar. Sana tavsiyem haberleri, gundemi falan takip et onedio'da guzel paylasimlar var. Ilgini ceken konulari arastir. Kitapcilari gez okumak istediklerini oku. Senin icin ne yararli olur nasil istedigin konuma gelirsin bunlari dusun. Kisisel gelisim kitaplarina para verme. Istersen nette bir suru e kitap var bunlardan faydalanabilirsin. Kutuphanelere kaydol. Ilgini ceken filmlere git.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Madem Faydalı İlim İstiyorsun, Kur'an İlmi İle Uğraş.. Sünnet İlmi İle Uğraş.. Fakat Bu Yol Biraz Dikenlidir, Ayaklarını Seviyorsan Eğer Hiç Girme.. Dünya Adına Artım Olsun Diyorsun. Bu Gercekten Güzel Bir İlgi.. Fakat Bu Dediğim İlimle Uğraşır vede Bu Öğrendiklerinle Amel Eder İsen Eğer, Alemlerin Rabb'i Olan Allah'a Yemin Ederimki Hem Bu İlleti Dünya Yurdunda, Hemde Özlem Duyduğumuz Ahiret Yurdunda Söz Hakkına Sahib Olursun ve Gerçekten İstediğin Artıyı Alırsın.. ''Allah Kimsenin Emeğini Zayi Etmez'' Elhamdulillah.. :) Banada Dua Edersen Oooh Miss Bal Bal Vallahi Nede Güzel Olur :) Bide Böyle Dene Bakalım. Yanlış Anlama Sadece Fikir Sundum.. İlimsizsin Falan Demedim. Allah Gönlümü Biliyor.. Allah Razı Olsun İnşaAllahuTeala :) #VesseLam

1|0
    0|0
    • Kesinlikle yanlış anlaşılacak bir durum yok ortada gönlünüz ferah olsun. Demek istediğinizi çok iyi anladım Allah razı olsun. Allah yolunuzu açık etsin..

• Amin Ecmain. Allah Sizdende Razı Olsun.

• ne okursan oku ne yaparsan yap insaniyetini kaybetme mazlumun yanında ol.
    ve hiçbirşeye taraflı olarak bakma önyargılı olma araştır daha cok araştır mümkünse kendi izlenımlerinle değerlendir.
    bunlar okumaktan kültürden sanattan cok cok onemlı şeyler
    sonra oku öğren tabıkı buda cok guzel bişey. hayvan barınağına git
    evsizler için maddi olmasada manevi olarak yardım edebiliceğin kurumlarla ınsanlarla buluş... çünkü bazı insanlar okudukları gördükleri şeyi sadece anladığını sanarlar. o insanlar gibi körü körüne okuma. bilgi iyi de olsa kötü de olsa bir gün işine yarar devamlı araştır oku. müzeleri ziyaret edebilirin günlük okuyabilirsin, uzun gezilere çıkabilirsin. tiyatro sinema boş iş diyemem ama amacın yardımcı olmaksa zamane fransız edebiyatçılarına özenen insanlardan olup cıkmak yerıne yapabildiğin şeyleri yap. sosyal yardımlaşma projelerine katıl yardım et.

1|0
    0|0
    • Bu değerli görüşünüz için teşekkür ederim öncelikle. Sonra söyleyeceğim; evet, insanlık kaybedilmemeli. Elimden geldiğince çok şey okuyup, okuduklarımı hayata geçirip insanlara yardım etmeye çalışıyorum. Teşekkür ederim🙌

• Belli bir konu seçip onlardan başlaman lazım önce.

1|0
    0|0
  • KPSS hazırlık kitapları oku koçum

1|0
    0|0
  • Kitap oku

1|0
    0|0
  • merakın olması gerekiyor o kadar

1|0
    0|0
  • Bugüne dek kitap okumuşluğum yok lakin bugüne dek kitap okuyan insanlardan daha zeki olduğum gerçeği var

1|0
    0|0
  • Boş işler onlar yahu

1|0
    0|0
  • her türlü kitap olur okuda

1|0
    0|0
  • kişisel gelişim kitapları

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ben ortamlarda konuşulması için kitap okunmasına sıcak bakmıyorum. neden böyle bakıyorsunuz ki olaya? herkes her konuda fikir sahibi olmak zorunda değil. ne ilgini çekiyorsa o konuda oku.

1|0
    0|0
    • Onu zaten yapıyorum. Sadece ortamlarda konuşmak için değil öncelikle kendime katkısı olacak bu sorunun altındaki ince mesaj da buydu.

• küresel haberlere bak

1|0
    0|0
Yükleniyor...