Sürekli tarihimizle övünmüyor muyuz ?

Sizce de öyle değil mi ? Kendimiz bir şeyler yapamadığımız için sürekli geçmişimizle övünüyoruz elbette onlar atalarımız geleceği için, bizler için bir şeyler yapmışlar ve bizim bu konuma gelmemizi sağlamışlar ama dediğim gibi sürekli tarihimizle övünüp duruyoruz, biz Türkler şöyle ya da böyle yaptık diye bir kereliğine olsa da böyle şeyler yapıyoruz desek ? Haksız mıyım ?

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Tarihiyle her millet övünür bu normal bence

1|0
    0|2
    • normal olabilir ama çaba yok ortada tarihimize yakışacak şeyler yaptığımız yok böylelikle tarihimizi de nötrlemiş oluyoruz bence.

• övünülecek bir tarihimiz olduğu için gurur duyuyorum ama maalesef bu neslin insanları kişisel çaba ve çıkarlar uğruna tarihte yapılan herşeyi hiçe saymış oluyorlar, sadece övünmek yetmiyor, bize bırakılan güzel mirassı gelecek nesillere güzel haliyle bırakmalıyız ama nerdeeeeee?

0|0
    0|0
  • Haklısın da bugün için elimizdeki şeyleri de sattık diye mi övünelim? Doğuda şehitler verdik diye mi övünelim? Askerde vatanı koruyanlar intihar ediyorlar diye mi övünelim?

Övünülecek tarafı mı kaldı bugünün?

0|0
    0|0
  • her konuda sonradan gorme bir millet miyiz acaba

0|1
    0|0
  • gerçke tarihmi bilmiyorum ama övünürüm

0|0
    0|0
  • haklısın ama tarihimiz yeter bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• geçmişe takılıp kalmışız. ağzımıza etseler "ama bizim tarihimiz yeter" diyoruz...dünyada iyi diye anılan tek bir eserimiz yok. teknoloji desen yerlerde, tıp desen eh işte, edebiyat desen nobel alan yazarımıza hain diyoruz, sinemada sıfırın altınsa sıfırız zaten, eğitim desen herşey ortada, üretim yok tarım yok, dini gelişmemizin önündeki en büyük engel gördük ama aslında ne medeni olabildik ne de gerçek bir müslüman olabildik. ordumusun tüm silahları rus amerikan israil yapımıyken kalkıp başkalarına israil amerikan uşağı demekte üstümüze adam tanımadık. norveçte bir insanın bir yılda okuduğu kitap sayısı ülkemizde bir insanın tüm hayatı boyunca okuduğu kitap sayısından çok daha fazla.

2|0
    0|0
  • Geçmişteki yaptıklarımız şuan için bir fayda sağlamıyor.Sadece kendimize gaz veriyoruz .Biraz yavaş giden bir toplumuz.

0|0
    0|0
  • küçükken övünüyordum gururlanıyordum, Farkettim ki eskiden ben övünüyodum ben gururlanıyodum, şimdi onlar övüyo ben gururlanıyorum. Bırakın da onlar övsün bizi , tarihimiz ya da bugünümüzü

0|0
    0|0
  • saçma bir soru şöyle ya da böyle yaptık derken neyi nitelendirmek istiyorsun ?

0|0
    0|0
  • övünüyoruz tamam ama fazla da geçmişe saplanmamak lazım ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...