Bu cümle size ne ifade ediyor?

Nazım Hikmet evlendiği tüm kadınlara şiir yazdı fakat kendisini gerçekten seven Galina'ya tek satır yazmadı.
Size ne ifade ediyor? Neden sizce Galina'ya tek satır yazmadı?

0|0
7|5

En İyi Erkek Görüşü

• Galinaya yazilabilecek tum kelimelerin kifayetsiz oldugunu biliyordu cunku

2|0
    0|0
    • Galinanin onemini ve ehemniyetini herkesin bilmesi icin..

• Bir bazen bazi kisiler adini birsey yapmamakta onlara ne kadar deger verdigini gosterebilir birde boyle dusunmek lazim

En İyi Kız Görüşü

• Yazmadigini nerden biliyiruz belki yazmistir ama digerlerinden daha degerli biri oldugu icin herkesin bilip okumasini istememistir saklamistir olamazmi

1|0
    0|0
    • olabilir ama bilmediğimiz için yazmadığını varsayıyoruz ve yazsa öldükten sonra çıkmaz mıydı?

• Bu lafimi bekliyodun heralde😄

• yok😄😅

Erkekler Ne Diyor 4

• Sevdiği kişilere biriktirdiği duygularla hitap eden şiirlerdi bunlar..
    Tam olmasada duygularına en yakın ifade edecek kelimeleri kullandı
    Aşkını sevgisini kalemiyle nakşetti.

Galinayı sevmediğinden onun içinde büyüttüğü aşka bir ad koyamadı
    Diğerlerine nazaran galinanın hislerindeki muhteşemliği açıklayacak onun aşkına eş duygularla kağıda dökülecek kelimeleri yoktu.

nazım Aşkın ne olduğu biliyordu ewet ama sevmediği birinin kendisine olan aşkına değer biçmeyerek ona karşı olan saygınlığını korumuş oldu..

bukadar..

1|0
    0|0
    • galina ya olan saygısı mıydı yani sadece?
      hiç sevmemiş olmasından mı kaynaklıydı yazmaması?

• diyorum kii bende;galina ya yetemeyeceğinden korktuğu için galina yı sevmeyi hiç denememiş olabilir mi

• bu dediğini ben önceki yazılarımda belittim zaten..

• Yazıyla ifade edilmemek, kelimelerin kifayetsiz kalmasının açık bir göstergesidir, bence. Öyle kadınlara yazılamıyorsa mutlaka gözlerine bakmak lazım gelir, sonra omuzlarından öpüp ensesini koklamalı. Çünki bir kadına aşk en rahat ensesinden hissettirilir. Ve iki elinle iki omuzunu hafifçe kavrayıp kendiine çevirmelisin ve bir kelime dahi etmeden bir tek gözlerine bakmalısın. Daha sonra dimdik durduğun halde karşılıklı ağlanmalı. Sonra sarılmalı ve uzun uzun ne zaman bırakacak kaygısı olmadan sımsıkı sarılmalı ve ağlamalı, kadın ne zaman öperse dudaklarından adamın işte o vakit bir sigara yakmalı. Filtreli iki nefes çekip sönene kadar zamana bırakmalı ortalık nikotin kokarken kadınının kulağına fısıldanmalı, seni seviyorum...

1|0
    0|0
    • en deli onu sevdi diyosun yanii
      anlatımın hoş😌

• Hikmetin derdi bizi mi gerdi adam istediğine yazar istediğine söver

1|0
    0|0
  • Belki ilham gelmemiştir :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Baya okumuştum nazım ın hayatını tek diyebileceğim şairlik böyle bişey sanırım acı çektirenle birlikteler seviyormuş bir dönemin şairleri kendine acı çektirmeyi ondan kendilerine sevene bulaşmamışlar hiç.

1|0
    0|0
    • acıdan doğan şiirin önünü kesmek istememişler yanii

• evet aşk zordur ama seni sevene de bir şans verip hayatı kolaylaştırabilirsin;her acı çektiren hak eder de gerçek seven ufacık bir şansı hak etmez mi?

• Hakeder tabi ama bakış açısı işte 😃

• Onun özel oldugu herkes gibi olmadigi birsey ona olan sevgisini bakislarila anlatiordu sözlere ihtiyac duymuyordu bence

1|0
    0|0
  • Galina kendisi bir şiirdi zaten..<3
    Ölümüne salladim 😂😁

1|0
    0|0
  • Seven sevilmez de ondan

1|0
    0|0
  • Seven bilmemnapilir , bilmemnaapan seviliri animsatiyo.

0|0
    0|0
  • Piraye sevmedi mi Nazım'ı?

0|0
    0|0
Yükleniyor...