Kredi Kartı Limiti anlayamadım bir türlü

Merhaba . Yeni Kredi kartı kullanıcısıyım. Limitim dolu görünüyo ama anlayamadığım bişey var. Şimdi atıyorum ben 500 TL lik bir alışveriş yaptım 12 ay taksitli. Benimde limitim 500 TL. Şimdi benim limitim dolmuşmu oluyor, yoksa aylık 46 tl mi görünmesi gerekiyo hesabımda.

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• 12 ay boyunca, her ay 46 lira görünür..

Kalan kısmı da istediğin gibi harcarsın..

0|0
    0|0
    • hacım şimdi birçok alışveriş yaptım. taksitli alışverişler. Alışverişlerimin toplam ücreti kart limitim kadar oluyo. Ama benim limitim dolmuş oluyo nasıl oluyo bu.

• Fazla açılma ha..

Çok pis kaçar..

• abi ben aylık rutin 500 ü gözden çıkardım zaten evleniyorumda :) kalın bir .. kaz...eeee sırtı kalın bir desteğe ihtiyacım vardı :)

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• Evet limitin alışveriş yaptığın tarihten bir sonra ki hesap kesim tarihine kadar taksit yatırmazsan dolu gözüküyor. İlk ay 41 tl yatırdın diyelim, yeni limitin 41 tl'dir. bir sonra ki ay ise ödeme yaparsan 82 tl uzar gider. Umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0
    • Ayrıca limitin dolmamış olsaydı şöyle bir durum ortaya çıkardı; 500 tl limitli bir kart ile 3000 tl değerinde ki bir eşyayı 6 taksit yapıp alabilirdin. Sence bu durum mantıklı mı? :)

• Mesela aklıma gelmişken anlatayım arkadaşım banka hesabı açarken bir sürü evrak imzalamış ki imzalamak zorundasın hesap açmak için, bankada ki parasına el konulmuş yüksek bir mebla değil, şimdi diyor ki benim hesabıma nasıl el konulur yahu? Detaylı incelediğimiz de şuna ulaştık; hesabınız bakiyesine istisnai şartlar da 3. kişiler tarafından el konulabilir :) istisnai şartlar demişler onlara göre istisnalar bitmez dedim bende :) Bana kalırsa işime geliyorsa her şey istisna :)

• telefonda sen alcanmı bunu dediler. Alcam dedim ama bana anlattıklarınız dahilinde ise alıcam dedim.

• 500 lira limitli bir kartınla 100 liralık birşey aldın ve bunu 4 taksit yaptırırsan 400 lira limitin kalır. her ay sana 25 lira kredi kartı ödemesi gelir her yatırmanla limitin artar

400

425

450

475

500 şeklinde

0|0
    0|0
  • limitin dolmuş oluyor senden en az ödemenin 3/1 ini değil taksit tutarını yatırmanı istiyor o kadar ama sen 500 tl yi harcamış olmuş oluyorsun

0|0
    0|0
  • Limit dolmaz 46 aylık ödemen yeniden açarlar..

0|0
    0|0
    • Kredi kartı kullanmayı bilmiyolar.

• Hayali parayı harcamak bizim gibi geliri düşük ülkelere özgü bir şey.

• bilmiyoruz öğreniyoruz kardeşim. o öyle dediğin gibi olmuyo gelir düşüklüğü falan. 1500 lira maaşım var. ama lazım oluyo arada derede taksit falan. kim taksit veriyo öyle kafasına göre?

Yükleniyor...