SiZce uygarlığın gelişmesinde sanat mı, bilim mi önemli?

Bilimin etkisi
Uygarlık yani diğer adıyla medeniyet geçmişten günümüze var olan her dönemden birtakım iler taşımaktadır. Bu etkileşim gerek sanatsal gerekse bilimsel anlamda olmuştur.

Uygarlık gelişirken bilimin bu gelişeme katkısı oldukça fazladır. Çünkü yapılan bilimsel araştırmalar insan ufkunu sürekli geliştirmekte insanoğlu bu sayede her geçen gün daha önce tahmin bile edemediği bilimsel verilere sahip olabilmektedir. Bugün araba kullanabiliyor, uçağa binip okyanuslar aşabiliyor, telefonla konuşabiliyor hatta uzaya çıkabiliyorsak bunlar tamamen bilim sayesindedir. Bilim her geçen gün insanlık ve medeniyetin gelişmesi adına yenilikler ortaya koymaktadır.
Sanatın etkisi
Uygarlığın gelişmesinde sanatın da etkisi yok değildir. Ancak bu etki bilimin etkisi kadar fazla değildir. Çünkü bilim akla, sanat duygulara hitap eder ve insanoğlu attığı adımları aklıyla attığında daha yükseklere tırmanır. Sanat ruhumuzu, bilim ise aklımızı dolayısıyla yeni icatlarla birlikte medeniyeti besler. Bu nedenle bilimin uygarlığa katkısı sanattan daha fazladır

• Sanat
    A seç
  • Bilim
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
53

En İyi Erkek Görüşü

• birlikte olmak zorunda yoksa gelişemez

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bilimsiz ve sanatsız bir toplum düşünülemez

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• uygarlığın gelişmesinde sanatla bilimi birbirinden ayıramazsınki güzel kardeşim...
    ikisi içiçedir...

0|1
    0|0
  • İkisini ayıramazsın ki arkadaşım. İkisi de iç içe şeyler

0|1
    0|0
    • Münazara konusu ayrılır niya ayrılmasın

• Soru sordun cevabımı verdim dikkat edersen. Eğer sen verdiğim cevapla tatmin olmadıysan bilemem.

• Ya pardon sana yazmış yanlışlıkla ekranımda reklam karartısı var gitmiyor ondan dolayı yanlışlıkla sana atmışım

Kızlar Ne Diyor 4

• Bilim diyorum. biraz zor oldu ama sanat alanı güzelleştirmek için önemli faktör. Ama bilim olmasa çadırları boyamaya ve duvarlara resim yapmaktan öteye gidilemezdi diye düşünüyorum..

1|0
    0|0
  • Bilim daha önemli ama sanat da olmazsa olmaz.

1|1
    0|0
  • bilim

1|0
    0|0
  • 2si de ama sanat daha agir basiyor gibi

0|0
    0|0
Yükleniyor...