28 Şubat Oscar Ödül Töreni'ne hazır mısınız? Aday filmlerden hangilerini izlediniz, favorileriniz?

Ödül töreni öncesi filmlerin tamamına yakınını izlemeyi planlıyorum. İzlemediğim film az kaldı diyebilirim.
Şahsi görüşüm bu sene filmler ve oyuncular arası yarışın çok kıyasıya geçeceği yönünde. Adaylar arasındaki pek çok filmin ''gerçeğe dayalı konulardan'' oluşması seyir zevkine ayrı bir anlam katıyor.
Üzerine kafa yorduğum dallarda, adaylarım:
En iyi film : The Revenant
En iyi yönetmen: Alejandro González Iñárritu / The Revenant
En iyi erkek oyuncu: Di Caprio / The Revenant
En iyi kadın oyuncu: Brie Larson / Room
Yabancı dalda en iyi film: Son of Saul
En iyi animasyon filmi: Inside Out
En iyi film müziği: Ennio Morricone / The Hateful Eight
En iyi sinematografi: The Revenant
En iyi uyarlama senarya: The Big Short
En iyi yardımcı erkek oyuncu: Sylvester Stallone / Creed
En iyi yardımcı kadın oyuncu: Kate Winslet / Steve Jobs
En iyi özgün senaryo: Bridge of Spies
En iyi görsel efekt: Star Wars Awakens
En iyi kostüm tasarımı: The Danish Girl
En iyi belgesel film: Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Güncellemeler:
En iyi kurgu ve ses kurgusu filmlerinde adaylar arasında tam bir seçim yapamadım. The Martian, The Hateful Eight ile Star Wars Awakeness'ın da elinin boş dönmeyeceğini bekliyorum; bir ya da bir kaç ödül ile.
Burada tam aday listesi var: www.filmloverss.com/88-oscar-adaylari-aciklandi/

2|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• En iyi film : The Revenant
    En iyi erkek oyuncu : Di Caprio
    En iyi yardımcı erkek oyuncu: Sylvester Stallone
    En iyi görsel efekt: Star Wars Awakens

Bunlar kesinlikle benimde beklediğim.

Marslı ve Casuslar Köprüsü de ödül alır.
    Ödül törenini takip edeceğim.

0|1
    0|0
    • Gerçekten çok heyecan verici bir bekleyiş var bu sene. Eminim sonuçlar pek çok sürprize açık!

Kızlar Ne Diyor 2

• Leo ya sahip çıkalım

0|1
    0|0
    • Di mi ama? Alsın artık şu Oscar heykelciğini!

• En saçma insanlar bile aldı. Leo hayatını adadı alamadı bu sefer de olmazsa büyük adaletsizlik ne diyeyim..

• Adaletsizlik falan değil işin aslına bakarsan. Çünkü Oscar Academy'nin kendine has bir üslubu ve ödülleri dağıtış mekanizması var. Bunu kimi zaman çözmek güç.
      Ama Di Caprio açısından şu var; adam belki her seferinde eli boş döndü ama kendini yenilemesini ve çıtayı yükseltmesini hep bildi. Reklamın iyisi kötüsü olmaz mantalitesi ile de reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek kendini bir şekilde hep gündemde tuttu. Şimdi ise zaman artık bunun meyvelerini alma zamanı O'nun adına. Merakla bekliyoruz!

• Hepsi birbirinden iyi

0|1
    0|0
    • Evet ama işte maksat iyinin de iyisini seçmek Oscar Akademi açısından :)

• Evet bu zor :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Bir Leonardo hayranı olarak bu sene ödülü alacağını düşünüyorum. Çünkü artık onun ödül alamamasi oscar töreninin önüne geçti.

Bana göre yılın en iyi filmi ise Thé Hateful Eight, heralde bir dönemde yaşamak isteseydim, amerikanin o döneminde yaşamak isterdim😊

0|1
    0|0
    • Maalesef o filmi en iyi film dalında aday göstermediler. Ama iyi film olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

• Leo alamazsa artık gönlümüzde taçsız kral olarak yerini alacaktır. Azxxcc

0|1
    0|0
  • amerikan filmlerini sevmiyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...