Kültürlü olmak ya da olmamak önemli mi?

şimdi bana söyler misiniz bu kadar önemli mi? ben mesela kültürlü değilim, belki zamanım yok bunu için, bunun başka çaresi yok mu?

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Hocaya sormuş öğrencisi: Hocam, kültürlü olmak için ne yapmak gerekir?

Hoca demiş ki Üç tane üniversite bitirmek lazım..

Öğrenci üç üniversite bitirip gelmiş..

Hocam, üç üniversite bitirdim, şimdi kültürlü oldum mu?

Hoca Hayırdemiş Hepsini sen bitirmeyecektin. Birini deden,

birini baban, birini sen bitirecektin.

0|0
    0|0
    • yani benim suçum yok mu

• Bir söz vardır ;

Asalet soydan gelir diye Hoca'nın dediği de bu olsa gerek.

• dedimin sadece okuma yazması vardı, babamda ilkokulu zor bitirmiş

Kızlar Ne Diyor 4

• Zaman yaratmalısın , büyük bir eksiklik bence ..

0|0
    0|0
    • evet ama zaman yok işte, bazen işten o kadar geç çıkıyoruz ki, dün akşam 11 di eve vardığımda, pazar günleri dahi çalıştıklarımız oluyor,

• gece yatmadan önce deneyecem, böyle sıkıcı olmayan birşeyler tavsiye edebilir misin

• Ben genelde fantastik , gerilim , polisiye kitaplarını severim .Ama sana şu an okuduğum kitabı önerebilirim ve hep yanımda taşırım her fırsatta okurum ,metroda otobüsde durakta ..

John Verdon -Aklından Bir Sayı Tut

• İstersen kendini geliştirebilirsin.Kültürlü olmak doğuştan gelen birşey değil ki.Kitap okuyabilirsin mesela

0|0
    0|0
    • okuldaki kitaplar o kadar bıktırdı ki, gazete bile okuyamıyorum

• Kültürlü olman sana her zaman her yerde bir artı sağlayacaktır zor birşey değil ufak ufak başla bu sitede bir saat durucaağına internetten birşeyler araştır oku bilgi sahibi ol .

0|0
    0|0
    • bu site stresimi alıyo, zaten işimiz çok stresli

• Paran varsa sorun yok.

0|0
    0|0
    • İki kelimeyi biraraya getiremeyen adamın altına ferrarş koysan ne yazar..gelen de ferrari için gelecektir..bunu bile bile okey diyorsa onun erkekliğinden şüphe etmek lazım..

• Paklamaz.

• kıroyum ama para bende:p

Erkekler Ne Diyor 5

• Etrafında neler olup bitiyor bundan haberin olsun en azından .

0|0
    0|0
  • Tabiki önemli.Aileden gelen birikim varsa bilemem ama insan kendini her alanda her yaşta yetiştirip geliştirmeli.Çok okumalı Beddua hariç her şeyi okumalı ve istekli olmalı.

0|0
    0|0
  • Kültür nedir?

Bir iki skindirik ve ruh bayıcı Rus romanı okuyup, Freud'dan öğretiler bilmek mi? Ya da rakı yerine sıcak kırmızı şarap içmek mi?

Asla..

''Kültürlü olayım, top sakal yapayım hatunların aklını alayım'' diye kasıyorsan onu bilemem. Ama yapma, iticinin allahı olursun..

0|0
    0|0
  • kultur zamanla ya da imkanla değil aslinda :) internetinin basindasin bak, gunde 10 dakikani duzgun bir kac habere ayirsan, zamanla birikimin olacaktir zaten :) kulturu secmemek insanin kendi secimidir ne yazik ki sen de onlardansin.

0|0
    0|0
  • Ağzın laf yapmalı...vahiy mi inecek sana ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...