Sanatı savunan biri olarak aşağıdaki iki soruya nasıl cevap verebilirim?

Yarın münazara var konu toplumların gelişmesi için sanat veya bilim daha önemlidir. ben sanatı savunuyorum. karşı takımın vereceği cevapları biliyorum hatta eminim
1) " Monalisa olmasaydı bişey olmazdı ama antibiyotik olmasaydı çoğu insan ölürdü"
2) Geçmişte bilim ateşi bulmuş ayriyaten gelişmeler gün geçtilçe artmış sanatın geçmişte insanlara ne faydası var"
Bunları sorucaklarını biliyorum. Ufak bir konuşma yaptık direk bu konulardan giriş yaptılar fakat bunlara cevap veremiyorum ikisinide cevaplarsanız sevinirim şimdiden cevaplayan herkese çok teşekkür ederim

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• geçmişte ateş bulunduğunda aynı mağara adamları yaşadıkları mağaraların duvarlarını boyamışlardır. resim yaparak ile kendilerini ve çevrelerini anlamaya çalışmışlardır. bugün biz o resimlere bakarak onların günlük yaşantısı şöyle idi diyebiliyoruz. sanat aynı zamanda duyguları ve düşünceleri de iletir bize. gelecek nesil o sanat ile geçmişi anlayabilir, o zamandaki insanların duygularını anlayabilir.

geliştirebilirsen biraz belki sağlam bir dayanak noktası çıkar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Şu hayatta yaşamak için evet su gerekir, ama keyfini çıkarmak için de tatlı... de :)

1|0
    0|0
    • Çok ponçik bir cevap :)

• Sanat insanın ruhen gelişmesini sağlar. Çok çok sinirli olursun mutsuz olursun, bunu film izlediğinde geçirebilirsin, katarsis denir psikolojide. Toplum ise sağlıklı bireylerden oluşur ise gelişir, bilim ile insanın sadece bedenini tamir edebilirsin, ruhunu değil... munazaralardan hiç anlamam beceremem de zaten, bana biri sanat ve gelişmeyi sorsa bunları söylerdim sadece 🙈

• Yinede iyi çok teşekkür ederim

Yükleniyor...