Bireysel emeklilik hakkında bilgi verir misiniz

emeklilik derken sadece para mı birikiyor yoksa ömür boyu maaş mı alıosun ?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• 10 yıl ödeme yapıyosun 10 yılın sonunda paranı toplu alabiliyosun şuan 100 tl sen ödüyosun 25 tl devlet ödüyo reklamlarıda dönüyo tv de hatta

10 yılın aonunsa paranı toplu alabiliyosun(annem 24 bin tl aldı hatta daha yeni) 10 yıl daha ödeseymiş(devam etseydi) 76bin olcakmış öyle denmiş istersende maaş şeklindede alabiliyosun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• en az 10 yıl ödeme yapıyorsun 56 yaşına geldiğinde de ister maş alıyorsun ister toplu para.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• basitçe şu demek. ben para biriktiremiyorum. ey banka ben sana para vereyim sen benim yerime biriktir . sonra bana kendi paramı geri ver. içinden kendi işletme ve yönetim giderini kestikten sonra.

0|0
    0|0
    • zarar mı ederim kar mı

• kendin para biriktirmen daha mantıklı. basit olarak yatırdığın her 100 lirayı 93 TL olarak biriktiriyorlar.

• ve kendi paranı da çeşitli şartları sağladıktan sonra alabiliyorsun. uzak durmak lazım bence.

• 10 yıl boyunca bir miktar para ödüyorsun. bu 120 lira idi sanırım.

10 yıl sonra borcun bitiyor ve 56 yaşında emekli oluyorsun.(normalde 65 dir emeklilik yaşı)

ondan sonra da en az asgari ücretli maaşını alıyorsun her ay.

diyelim 56 yaşını görmeden hakkın rahmetine kavuştun. o zaman ödediğin paraları çocukların alıyor. atıyorum 15 bin ödediysen çocukların ya da en yakının o parayı alacaktır.

0|0
    0|0
  • şimdi birşey anlamadım bu bireysel emeklilikte diyelim 10 yıl boyunca 20 bin tl yatırdın emekli oldun banka emekli oldukdan sonra sadece 20 bin tl mi veriyor yoksa ölene kadar maaşmı baglıyor emekli maaşı gibi yani istersen asgari ücret cekersin 20 bin tl öyle alırsın istersen 20 bin tl i toplu cekersin? ee bunun neresi emeklilik ödedigin parayı geri aldıkdan sonra? emeklilik dedigin ömür boyu para verilirse olur..

0|0
    0|0
Yükleniyor...