Bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmek...

''Bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmek topluma bir bela kazandırmaktır.''

bu söz hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
27

En İyi Kız Görüşü

• bu cümlenin somut örneği var tarihte..nazi dönemimde o muhteşem gaz odalarını yapan mühendisler, insanlardan sabun çivi yapan bilim adamları, doktorlar hepsi iyi öğretim almış kendilerini geliştirmiş insanlardı.ama işin sadece öğretim kısmıyla ilgilenilip, eğitim kısmı önemsenmediği için hepsi birer canavara dönüştü..eğitim ve öğretim bir kuşun iki kanadı gibidir..biri olmazsa kuş uçamaz..bilmem anlatabildim mi;)

2|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• bence bu söz saçmalık. aklı kullanmamayı öğütlemek buna vurgu yapmak doğru değil. her insan aklını zihnini kullanmayı öğrenmeli. ahlak akılla daha kolay kazanılır.

0|0
    0|0
  • Ahlak toplum gelişimi ve verimlilik konusunda hayatın temel kaidelerini oluşturur. Ahlaken eğitilmiş bir kimse zihnen de eğitilmiş olur. Zihnen eğitilmiş bir kimse ise ahlaklı olma şansı çok düşün olur. Ahlak eğitimi her şeyden önce gelir ve oluşumun temelini vücuda getirir...

0|0
    0|0
  • Bi insana yapmaması gereken şeyleri söylediğin için yapmıyo olması zihnen eğitildiği anlamına gelir. Halbuki yanlış olduğunu bilerek yapmamamış olsa toplum ahlaki olarak gelişmiş olur. Anlamına gelir. Bence

0|0
    0|0
    • Ve ahlaken eğitilmemiş bir insan zihnen eğitilebiliyosa birilerinin dayatmalarıyla, yönlendirilmeriyle güdümlenebilir daha kolay kullanılabilir.

• güzel bir söz

doğru

0|0
    0|0
  • Doğrudur çünkü aklını kullanarak kendi çıkarlarına yönelik hareket eder. Bir nevi frenkeştayn yaratmış oluruz

0|0
    0|0
  • ışte o bela bizim yabancı hayranı olmamız da var etken olarak çocukları aile din millet vatan sevgisi üzere yetiştirmek en önemli si bence

0|0
    0|0
  • zor iş insan eğitmek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• robotlar da öyle bir bela olcak işte

0|0
    0|0
Yükleniyor...