Yaşam şifresi filmini izleyen var mı?

biz izledik,lakiiinnn,sonunda beynimiz allak bullak oldu sonunu tam anlayabilenvar mı?acaba?ya da buna benzer bir film önerirmisiniz?

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• Dejavu-geleceğe çağrı

0|0
    0|0
    • geleceğe çağrı saçmaydı,dejavuyuda izledik.teşekkürrler

• Good wine attığı mesaj saçmalıktı. Çünkü o mesajı atması demek birbirine dönük iki aynanın içinde oluşan görüntüler gibi olacaktır sonsuza kadar. Yani filmde ilk gözlerini açtığında goodwin zaten mesajı almış ona göre davranıyo olmalıydı. Bence benim fikrim.

• 8 dakikalığına girdiği kaynak kodunda paralel bir evren açıp Sean'ın bedeninde yaşama devam ediyor işte. Bizim evrende ise hala ölü durumda

0|0
    0|0
    • Daha doğrusu; "paralel evrenleri ayırıyor". Kırılma noktası var, falan filan. Senaryo işte. Inception'dan çok daha iyi

• Trene bombalı saldırı düzenleniyor, adamı da katili bulması için geçmişe gönderiyorlar.Adam her seferinde çuvallıyor.En sonunda buluyor katili, olay bu.

Ne tarz istiyorsun?Bilimkurgu tarzı mı?

0|0
    0|0
    • oralarını bizde anladık ama sonunda goodwin e attığı o mesaj kafaları karıştırıyor,paralel hayatta kalıyo falan diyolar yorumlarda ama

• O kadarını hatırlamıyorum, şimdi terar izleyemem :)

Zaman Makinesi

Zaman Yolcusunun Karısı

Deja-vu bu tarz bilimkurgu filmleri..

• sonunda anlamadığın nokta nedir ?

0|0
    0|0
    • goodwine mesajı atıyo,adam beyninde bunları yaşamış o birimdekiler yaşamamış oluyo gibi,çünkü o tren saldırısı yapılmamış oluyo baya soru var ya

• ama şöyle bişey olması lazım ozaman yüzbaşı hem geçmişi yaşadı hem geleceği,kaç bin kere öldü herif ya :D

• filimdede anlatıldığı gibi beyninin sadece bir bölümü çalışıyor aslında o zaten canlı değil o programı keşfedenin gözünde olayı çözüp tekrar sıfırlayacaklardı olayları hatırlamaması için .

• tv'de mi gösterdi bu filmi?

0|0
    0|0
  • ben izledim hayatımda izlediğim en baba filmlerden biri.

0|0
    0|0
  • Basit bir anlatımla özetlersek; yüzbaşı paralel evrende olay yerinde olan bir başka kişinin yerine geçerek saldırganı belirlemeye çalışır,olayı engelleyemez ama gelecekteki olayların önüne geçer.

0|0
    0|0
    • ama işte en son geri gönderdiklerinde bombayı durduruyor,hatta o gerçekte yaşayanlarda bomba saldırısı olucaktı engellendi diyo işi gerçeğe nası taşıyo

• Orda mantık hatası var aslında,ilk başta; gelecek yazıldı değiştiremeyiz ama sonrasındaki saldırıları engelleyebiliriz demişlerdi, film sonunda adamı etkisiz hale getirdiler.

• mantık hatası yok aslında aynen dediğin gibi söylendi ama yüzbaşı hayır siz çok daha iysini yaptınız ama farkında değilsiniz diyor. ama onlar senin söylediğin şeyler imkansız diyip inanmıyorlar .

• Ona benzer Inception ve dejavu izledim sadece. O kadar da karmaşık değil kafa yormadan anlayabilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• izlemiştim ama hatırlamıyorum sonunu

0|0
    0|0
  • izlemedim :/

0|0
    0|0
  • Zindan Adası sonu gibi mi?

0|0
    0|0
    • bende zindan adasının sonunu hatırlayamadım izlemiştim ama baya oldu

• Inanki geçen gün bende aynı soruyu sorcakdim,sonunu bende çözemedim :/

0|0
    0|0
    • sanırım çözüme ulaşıyorum ben :D

• boşver hiç bulaşma :D

• Ben size anlatayım.
      Yüzbaşı paralel evren dediğimiz başka bir evrende başka bir kişinin bedenine gönderiliyo. Doktor kaynak kodun sadece evrendeki ışık yansıması oldugunu , görüntüden ibaret oldugunu zannediyo. Daha dogrusu kendisi öyle programlamış. Ölüleri beyin ölümü gerçekleşmeden paralel evrene gönderiyor ve son 8 dakikalık hafıza payını orada yaşamasını , gördüklerini anlatmasını istiyolar.

Daha sonra yüzbaşı o dünyanın paralel evren oldugunu ve gerçek oldugunu keşfediyo. Tren kazasından kurtardığı insanların yaşadıgı paralel evrendeki godwine mesaj atıyo.

Yani filmin sonunda gördüğünüz godwin , doktor ve diğerleri filmin başında gördükleriniz değil. onların paralel evrendeki diğer yaşamları

umarım anlatabilmişimdir.

Bu arada paralel evrenlerin gerçek olduğunu savunan hatrı sayılır çok fizikçi olsada , aksini söyleyenlerin sayısı çok daha fazladır ve paralel evrenler deneysel olarak ispatlanmamıştır. Yanı içiniz rahat olsun paralel evren diye birşey yoktur...

Yükleniyor...