Aamir Khan film önerisi?

sultaan
Aamir Khan film önerisi olan ya da kıyıda köşede kalmış filmlerini önerebilir misiniz? Neredeyse Aamir Khan'ın oynadığı tüm filmleri izledim. Aradan kaçırmış olduklarım vardır elbet. Bana Aamir Khan filmi önerir misiniz? Tabi konusunu da söylerseniz sevinirim. :) Onun filmlerini izler misiniz, peki son filmi izlediniz mi?

3 Ahmak

Aamir Khan film önerisi?
Hindistan'ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı.

PK

Aamir Khan film önerisi?
Film, uzak bir gezegenden dünyamıza gelen bir uzaylının Hindistan'daki bir çöle inmesiyle başlıyor. Dünyaya çırılçıplak gelen uzaylının, gezegenindeki insanlarla iletişim kurmasını sağlayan boynuna asılı ufak kontrol kolyesinden başka yanında taşıdığı hiçbir şey ve bırakıldığı yer hakkında hiçbir bilgisi yoktur. İndirildiği çölde kontrol kolyesini (kumandasını) çaldıran PK; kara kara ne yapacağını düşünürken Hindistan'da başına gelen olaylar, dünyamızı tanıma çabaları ve yaşadığı masum aşk filmimizin konusunu oluşturuyor.

Yerdeki Yıldızlar

Aamir Khan film önerisi?
Taare Zameen Par, 2007 yapımı yönetmenliğini Aamir Khan, Amole Gupte ve Ram Madhvani'nin yaptığı bir dram filmidir. Başrollerini Darsheel Safary ve Aamir Khan paylaşmaktadır. Film Internet Movie Database sitesinde 10 üzerinden 8,5 puan almıştır.

Onu Sarıya Boya

Aamir Khan film önerisi?
Sue, İngiliz bir araştırmacıdır ve Hint kültürüne ilgi göstermektedir. Dedesinin yazdığı günlüklerden yola çıkarak Hindistan’a gidip, onların bağımsızlık mücadelesiyle ilgili bir belgesel çekmek ister. Üniversite gruplarından oyuncular toplamaya çalışan Sue için manzara oldukça gariptir; çünkü bu gençlerin hepsi yozlaşmış bir şekilde Batı kültürünün taklitçileri haline gelmiştir…

Lagaan

Aamir Khan film önerisi?
Yağmurların az yağması nedeni ile kurak bir yaz havası içerisine giren Hindistan insanları zor durumda kalacaktır. Bu sebeple vergilerin kısa bir süreliğine durdurulmasını isterken kötü zamanlar geçirdiklerini söyleyeceklerdir. O zamanlar İngiliz sömürgesi altında bulunan bu bölge başka insanlar tarafından yönetilmekteydi. İnsanlar dertlerini anlattıktan sonra yöneticiler halkın önüne bazı şartlar sunacaktır. Köylü insanların bir kriket maçında onları yenmeleri karşısında vergi alınmayacaktır. Ancak bu köyde yaşayan insanlar bu oyunu oynamayı bilmezken içlerinden genç bir delikanlı Bhuvan eline daha önce ahşaptan bir sopa almamış olmasına rağmen İngilizlere karşı meydan okuyacaktır. Genç adamı destekleyen sadece köylü insanları değil İngiliz albayın kız kardeşi Elizabeth'te ona destek vermektedir.

Dangal

Aamir Khan film önerisi?
Güreşte bölgesel olarak birçok başarı kazanmış, hatta Hindistan şampiyonu olmuş Mahavir Singh (Aamir Khan) tecrübelerini aktarıp yetiştireceği, Hindistan için uluslararası alanda bir madalya kazanacak bir erkek çocuk sahibi olmayı her şeyden çok istemektedir. Ancak 4 kızı olmasına rağmen hiç erkek çocuğu olmamıştır. Günün birinde kızları Babita ve Geeta'daki potansiyeli farkedince, onları bir erkek gibi güreş müsabakalarına hazırlamaya başlar. Mahavir'in gerçekleştiremediği hayallerini gerçekleştirmek, artık kızlarının elindedir.

Dil Chahta Hai (Kalbin Arzusu)

Aamir Khan film önerisi?
Samimi üç arkadaş aşka bakış açıları birbirinden farklıdır. Biri her gördüğü kıza aşık olur, diğeri aşka inanmayarak sürekli çapkınlık yapar, en sonuncusu ise aşk hakkında fazla bir konuşmayı tercih etmez. Bir zaman sonra hayat onlara öyle bir oyun oynarki aşk hepsine ders verecektir. Hint filmi olan Aamir Khan imzalı yapım hayata dair bütün duyguları barındıran eski ama her zaman akılda kalıca bir yapıt ortaya çıkarmıştır.

Ghajini

Aamir Khan film önerisi?
Christopher Nolan'ın meşhur filmi Memento'nun Bolywood uyarlaması olan Ghajini, iyi kötü birçok eleştiri alsa da değerli bir film. Her filminde bambaşka tiplemelerle görmeye alıştığımız Aamir Khan ise bu sefer Memento'nun Leonard'ı.

Andaz Apna Apna

Aamir Khan film önerisi?
Akılları hava da hayalperest iki serseri olan Aamir ve Salman, gazetede Raveena isimli ünlü bir zengin kızının bir adamla evlenmek için Hindistan geldiklerini okurlar ve kızı tavlamak için kızın villasına gitmeye karar verirler.

Dhoom 3

Aamir Khan film önerisi?
Kötü insanlar tarafından Babası öldürülen Sahir intikamını almak için kendisini geliştirmektedir. İlk adım olarak Chicago’da bir bankayı soymak için hırsızlık yapmak üzere büyük bir maceraya atılır. Mumbai’den iki polis bu davaya özel olarak görevlendirilir.

Talaash

Aamir Khan film önerisi?
Bir polis (Aamir Khan) , Bir ev kadını (Rani Mukherjee) ve (Kareena Kapoor) beklenmedik bir şekilde hayatlarını bağlayan bir gizem içinde buluşurlar.

Fanaa

Aamir Khan film önerisi?

Delhi Belly

Aamir Khan film önerisi?
Delhi’de yaşayan Sonia adlı kadın, Vladimir Dragunsky adlı adama bir paket ulaştırmak zorundadır ve bunu yapması için nişanlısına ricada bulunur. O da birlikte kaldığı iki oda arkadaşı ile birlikte, biraz da zoraki olarak yola çıkar fakat işler düşündükleri gibi gitmeyecektir. Kendileri bir anda suç örgütü olarak bulacaklar ve kanun kaçağı olarak yola devam edeceklerdir.

Sarfarosh

Aamir Khan film önerisi?
Filmde Pakistan dış güçleri, Hindistan’ı sevmedikleri ve senelerdir papaz oldukları için orayı karıştırmak istemektedirler. Bu yüzden gizli bir şekilde Hindistan’a çeşitli silahlar sokup ayaklanma başlatmak istemektedirler

Mumbai Günlükleri

Aamir Khan film önerisi?
Aamir Khan’ın hayat verdiği Arun, sanatsal kaygıları olan bir ressam. İlham bulmak için geldiği Mumbai’de yolu zengin bir ailenin kızı olan bankacı Shai ile kesişiyor. Aşkı arayan Shai, Arun’u görür görmez ona aşık olsa da Munha’yı da görmezden gelemiyor. Munha, hayali aktör olmak olan, çamaşırcılık yapan bir genç. Arun’la onun çamaşırlarını almaya gelip giderken arkadaş olan Munha, Shai’ye aşık oluyor.
Aamir Khan film önerisi?