Nedir bu ıstedıgınız teseddürlülerden?

sahsım adına uc aydır kapalıyım ve onceden sort gıyen mını etek gıyen bı kızdım ama bır muddet sonra yas ılerledıkce hayattan zevk almamaya hersey manasızlasmaya basladı bu arada 26yasndayım bı cocukla tanıstım gulusune asık oldugum sonra benımle cıddı dusundugunu ama bellı kuralları ve hayalerı oldugunu soyledı gıyımıme hep dıkkat etmemı tabı kapan demedı ama esının kapalı olması hayalıymıs ve zaman gectıkce bana dogruyu onun penceresınden gösterdı eskıden anlamsz buldugum seyler artık anlamlı geldı ve kapandım cok mutlu oldu buna vesıle oldugu ıcın toplumda cdden cok zorlanıyorum makyaj yapsam mıllet laf edıyo bı göz kalemıne bıle ya da derı ceket alacam uzun tunıgımın ustune arkadsm dedıkı ama sen kapalısın komsumuz gelip laf vuruyo kapalı kızlarn erkek arkadsı olmamalı ama onun kızlarının olabılırmıs abi nefeste mı alamyalım? bızde ınsanız ve cdden pskolojımızı ypratyorsunuz boyle davranmakla ben kendı nefsımı bu kadar onleyebılmısım ben bu kadarını yapabılıyorum ya sen? sen once kendıne bakacaksın sonra elestıreceksın lutfen bıraz anlays...

0|2
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kendisi her poku yer ama kapali but insanın en küçük hatasına laf yaparlar... Tilsiniyorum bu insan tipinden. Ulan o da insan, Peygamber değil ki, günah işlemekten muaf tutulsun...
    Sen yine dikkat et elinden geldiğince.
    Ama o ne der bu ne der diye değil.
    İnandığın değerler ne der buna hassasiyeti ile yaklaş meseleye..

Bu arada teseTTür olmalı kelimenin doğrusu..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Canım Allah daim etsin inşallah öncelikle, hepimize bu bilinçle yaklaşmayı nasip etsin (Allah inanciyla).. Sonra; sen şu an dar giymedigin, hatlarini belli edecek şekilde giymedigin, aman aman aşırı bir makyaj yapmadigin ve erkeklerle evlenmeden yapılmayacak şeylerin farkında olduğun sürece net söylüyorum; NORMAL BIR INSAN TEK KELIME ETMEZ. Ama çevrendeki insanların bakış acıları farklı gibi. Hani önceden seni hep açık gördüler belki henüz alisamadilar falan. Allah yardimcin olsun. Ben de yeni kapandim arkadaşlığını kesenler oldu fakat cok şükür bundan öte bir sorunla karşılaşmadım. Allah yolunu açık etsin inşallah kimseye kulak asma sen kendini bil doğru yoldan şaşma yeter...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Ne giyersin onu bilemem seni alakadar eder yaptıkların giydiklerin. benim bildiğim kızlar çoğunlukla sadece kapanıyor islama göre kapanamadıkları için açıklardan daha çok dikkat çekiyorlar (cazibe anlamında)

1|3
    0|0
    • acıklardan asla daha fazla dıkkat cekemezler bu sadece uydurma

• Şimdi bunu sana anlatmak zor. Hani demişler ya adama sabaha kadar baklavayı anlatacagina agzina bir dilim baklava ver diye, o misal

• Toplumda şöyle anlayış var.
    Açık olan makyaj yapar sorun yok. Kapalı yapat günah olur.
    Açık istediğini açık giyinir güzel olmuşsun derler. Kapalı biri kapalı ama güzel giysi giyer. One öyle değiştir günah derler.
    Sen onlara bakma.
    Bizim toplum böyle. Sen topluma bakma. Tabi makyajı da abartma

1|0
    0|0
  • bu konuda ona buna pek bakmayacaksın. tabii ki hareketlerin birbiriyle uyuşmalı ama kapanmak demek, hayattan kendini soyutlamak anlamına gelmiyor. dengeli olduğu sürece bence dert değil, kendi doğrularınla devam et, tutarlıysa tabii.

1|0
    0|0
  • Haklisin ama takma milleti.

1|0
    0|0
  • senin adına sevindim. eğer örtünüyosan bu gereği gibi yapcaksın makyaj yaparsan bunu sana yakıştırmazlar ve kötülerler. giyimin vücut hatlarını belli etmicek şekilde olmalı. ve davranışlarında giyimine göre olmalı. kapanıpta makyaj yapanı içki içeni gördüm.
    söylediklerinden sevdiğin çocuğun isteğiyle kapandığın anlaşılıyor. farz olduğu için değil. bunu hep şaşkınlıkla karşılamışımdır.

0|0
    0|0
    • genıs gıyınıyorum makyaj hafıf yapıyorum

• çok göze batmadığı sürece bence sorun yok

• Bunu dinle seveceksin
    http://vocaroo.com/i/s0JgUxctcDtR

0|0
    0|0
  • Tam anlamıyla tesettürü araştır ve kimseyi dinleme zaten Müslümanım diyen yapmaz böyle bir şey o diyenler kişisel zevk nefis için ahiret hayatını satanlar

0|0
    0|0
  • Yobazlarin icinde kalmışsin hangi sehirdeysen orayi terket bence

0|0
    0|0
    • yobaz? ıstanbuldayımm

• İstanbul 7 tepe 77 cesit insanin yasadigi bir sehir hepsi belirli yerlere kumelenmis sanirim simdi anlastik

• Beynim yandi ne anlattin sen 😀

0|0
    0|0
  • Sacin kapanmasiyla ne degisiyor? ahlak sacla giyimle mi saglanir, yurekle beyinle mi? o da sana ustu kapali kapan demis zaten. tesettur Türklukte ya da muslumanlikta olan birsey degil. kultur erezyonu ve siyasi figurdur bence.. Anadoludaki ninelerimiz annelerimiz bas ortusu takar cene altindan baglardi yillar yili. onlar yanlis miydi bugune dek? tesettur yahudi rahibelerinin kapanma seklidir bir arastir. ben degil belgeler, dokumanlar soyluyor.. bu arada herkesin sevgilisiyle el ele tutusmaya, opusmeye hatta sevismeye hakki var.. emin ol sacin acikken daha az goz gelir ustune ya da sortlayken.. ona da saygi duyarim demokrasi budur isteyen kapansin.. ama gordugum tesetturlulerin %90'i dar manto, cirt renklerde tesettur, rengarenk rujlar , abartili kalemlerle makyajlarla geziyorlar. goruyorum hergun. ve yine goruyorum saci acik kisilerden, sortlu kisilerden daha fazla dikkat cekiyorlar. bil istedim.

0|0
    0|0
    • tabı canım mını etek gyıp dapdar tayt gyıp cnsel organı bellı olandan daha cok dıkkat cekerler

• bana cühela dedın bede buna ıstınaden yorum yaptım ama onyargılı bı ınsanla tartısmayacam sadece zaman kaybı olur

• Sen zamanini kaybetmissin zaten. burda gezecegine onu ara

• Tabii ki bir anda olmuyor bu bir gercek. Tesettürün de iyisi var alakasiz olani var. Senin su anki halini bilemem. Ama sunu söyliim. Tunigin altina dar bir pantolon giyinmissen iste bu asiri dikkat cekiyor ve o dakikadan sonra tesettürlü sayilmiyorsun Allah katinda. Tesettür bir bütündür. Ne sadece sac òrtülünce tesettür olur ne de bol giyinip sac acilinca !!!
    Ikisi de olmaz. Hem sac kapanicak hem de olabildigince ekstra ekstra bol giyinilecek. Allah bunu emrediyor kur'anda. Ana amaç dikkat cekmemek. Maalesef günümüzde kizlarimiz öyle bir òrtünüyorlar ki örtünmüs mü acilmis mi anlayamiyoruz. Daha cok dikkat cekiyor. Dün yalovada bir iki tane kiz gòrdüm dizlerinden 1 karis asagida uzun elbise giyinmisler. Bacaklarinda da siyah corap var. Simsiyah yani kalin. Ten rengi belli olmuyor. Uzun elbisenin üst tarafi biraz dar gögüsleri cok belli oluyordu. Abi yemin ediyorum koskoca caddede istisnasiz herkes gözünü onlara dikti. Aciklar mini etekliler taytlilar tınn yani herkes onlara bakti özellikle milletin bakislari dikkatimi cekti. Yani simdi sorsan o o iki kisi biz tesettürlüyüz der. Ama tabi onlarin ne düsündügü degil Allahın onlar hakkinda ne düsündügü önemli. Ve inanirmisin zaten Allah ta böyleleri hakkinda ne düsünecegini nasil düsünecegini hem kuranda he de resulü vasitaysila hadisi seriflerde cok net söylüyor. Yani resmen rabbimizin bu kisiler hakkinda ne düsündügünü hadisi seriflerden anliyorus. Simdi bacım senin giyinisini bilmiyorum. Fakat deri ceket en fazla bel hizasindadir. Yanlis anlama ama cok dikkat cekiyor. Benim de anam bacim cevrem tesettürlü. Gercekten deri ceket cok dikkat cekiyor. Tunigin altinda bacaklarini saran dar pantolon da ayni sekilde . Vücudunda zerre kadar bir yer dar olamaz. Zerre kadar biryer...

0|0
    0|0
  • hakkıyla kapananlara eyvallah. ama kendisi hakkıyla kapanmayıp diğer kızlara laf edenlere de lafımızı esirgemeyiz

0|0
    0|0
  • "Senin namusun olan Çarşafı Şerifi, benim de bu Sarığımı kirletmeye hakkım yok! " Şehid Bayram hoca efendi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sanırım deri tayt giyen kapalıları görmemişler. Profilime bak. Önyargı olmamak lazım. Burda yapman gereken ne biliyor musun. Önemseme. Sen dinine bağlı bir insansın ben değilim fakat senin ağzından konuşcam. Allahına bağlısın ve o seni biliyor. Başkalarının ne dediğini önemseme bacım.

1|0
    0|0
    • ya bence kımse kımsenın kıyafetını yargılamamalı sahsen ben kımseyı yargılamadım

• Herkesi yargilamk cok kolay herkes kendine bkcak sonra millti elestrcek bende aciktim sevgilim var sonra kapandm. olmamasi gerekiyo sewgilimn ama kapalisin. dye degil. islam zina etmyin ewlenin diyo bununla kapnmnn bir ilgisi yok milleti boyle nefret ettryolar herseydn ya

1|0
    0|0
  • Sen konu komşunun lafına bakma hep konuşurlar boş konuşurlar hayat senin istediğin gibi yaşamalısın

0|0
    0|0
  • Insanlar yaşamın her alanında dört dörtlük ya bizden de öyle olmamızı bekliyorlar. Kendilerine bakmiyorlar.

0|0
    0|0
  • Hiçbirşey

0|0
    0|0
Yükleniyor...