Canon mu Nikon mu?

Ben canon kullanıyor ve baya beğeniyorum. Bana nedense lens çeşiti fazla ve maliyeti az geliyor. Size göre Canon mu yoksa Nikon mu? Nedeniyle belirtirmisiniz?

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Nikon kullanıyorum makinem fena değil ama ben pek ilgilenemiyorum ama görüntü kalitesi menü olarak memnunum daha bir sempatik geliyor bana. tabi bütçeye göre marka değişikliği olabilir. mesela Canon 5D mark 💕

0|0
    0|0
    • Full frame olarak tabiki 5d mark 2 yi tek geçerim :) lakin nedense bana Nikon menüsü karmaşık geliyor biraz :)

• Bende pek fazla kullanmadım Nikon. O Yüzden bilmiyorum belki alışkanlıktır :)

• Alışkanlık olmasından kaynak diye düşünüyorum. mesela samsundan başka telefon kullanmayanlar var. onun gibi

En İyi Erkek Görüşü

• Canon da Nikon da son derce kaliteli markalar. Her ikisinin de lens ve her türlü aksesuarları bol.
    Resim üç şeyin beraber çalışması ile ortaya çıkar. Önem sırasıyla söyleyecek olursak:
    1- Fotografçı
    2- Lens
    3- Fotograf makinası
    Buna göre kullandığın markadan ziyade elindeki malzemeyi ne kadar tandığın önemli.

0|0
    0|0
    • Tamamen katılıyorum enstrümanı tanımak önemli :) ama gerek kullanım gerekse çekim modları açısından iki markada birbirinden baya bir farklılık gösteriyor

• Donanım aynı donanım. Her ikisinde de temel olarak ayarlamaya, kontrol etmeye çalıştığın şey aynı. Pozlama süresi ve ışık miktarı. Menüde neyi nereden yaptığın ufak bir ayrıntı...
      Her şeyin başı antrenman. Biraz vakit geçirince insan her şeye kolayca alışabiliyor...

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...