Türkiye'deki Ermenilerle ilgili düşünceleriniz?

evet merak ediyorum ben de bir Ermeni vatandaşı olarak.. sizler nasıl düşünüyorsunuz,nasıl davranıyorsunuz?

0|0
16|38

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlığına bakarım, etnik kimliğine değil. Yok geçmişte şunlar bize şöyle yapmışlar, yok böyle yapmışlar diye geçmişe saplantılı bir şekilde takılan insanında, "insanlığa" dair zihniyetinden şüphe duyarım.Önemli olan dünya vatandaşı olabilmek, bunu başaran sonra bana etnik kimliğinden bahsetsin.

8|8
    6|6
    • hay ağzına sağlık ya

• Ermenistan'da yaşamış ve sonrasında Azerbaycan'a göç etmiş yaşlı bir kadın çocuğunu azarlarken şöyle bir ifade kullanmıştı "Türk oğlu Türk!" niye öyle dediğini sorduğumda, Ermeniler kızdıkları birine Türk oğlu Türk diye hakaret ederler çünkü demişti...

• Irkçılığın her türlüsü kötü, karanlık ve ilkelcedir. Bu kadar basit.

Erkekler Ne Diyor 37

• Derlerki ermeniler çocuklarını türkler geliyor diye korkuturmuş.şimdi duymasamda küçükken şöyle bir yemin duyardım çokça eğer yalan söylüyorsam ermeni olayım veya senin yaptığını ermeni yapmaz diye hakaret vari cümleler kullanırlardı.dedeleriniz türklere ihanet edip hamile kadının karnını deşerken erkekmi kızmı diye iddiaya girselerde bu torunlarıda aynı olacak anlamına gelmez.geçmişte dedesinin yaptıklarından dolayı torununu yargılamamak lazım.alimden zalim zalimden alim doğar derler.insana insan gibi bakmak gerek taaki insanlıktan çıkana kadar.beni seveni bende severim bana sövene bende söverim.ırkçılık tasvip ettiğim bir durum değil.

12|6
    2|0
    • sen önce yazışında ki aşağılamayı düzelt ermeni Türk... nedir bu nedir mutlu mu oluyorsun böyle yapınca

• Anlaşılması için açıkca yazmaya gayret ettim.aşağılama falan yok

• Artıladım.

• avrupadaki ermeniler hiçbirşeyden haberleri olmamasına rağmen,sırf lobi faaliyetleri yüzünden bizi katliamcı olarak niteliyor. benim gözümde işbirlikçi, emperyalistlerin piyonu görünümündeler. heryerde bu yalanı söylüyorsunuz, ama gelin arşivlere beraber bakalım denildiğinde hiç adım yok samimi değilsiniz. hiçbir insana ön yargılı bakmak istemem sonuçta etten kemikteniz, hepimizin kalbi var ermeni bir kızla evlenebilirim de hiç sorun olmaz ama politik olarak konuşursak maşa olmuşsunuz yazık ruslar da ingilizler de kullandı sizi hala da kullanıyor ama hiçbirşey vermiyorlar öyle değilmi? bunun yanında bu durumun farkında olup kurtuluş savaşında bütün mal varlığını veren ermeni tüccarlar bile var, dolayısıyla genellemiyorum ama lobi faaliyetleri ortada ve ermenilerin buna bir tepkisi yok.

10|6
    4|7
  • Ermeniler dediğin şu rusyayla bir olup bizi arkadan bıçaklamaya çalışanlar değil mi ?

Ayrıca asala denilen ermeni terör örgütü değilmiydi Türk diplomatlarına suikastler düzenleyen .

Taşnaksutyun değilmiydi kafkaslarda Türk kanı döken milliyetçi ermeni partisi.

Sevilecek bir yanınız varda biz mi görmedik.

Sevmiyorum ermenileri.

10|5
    5|7
    • geçmişte olanları şu an yaşayanlara yapıştırmak haksızlık değil mi? biz burada neden yaşıyoruz neden sürmediler bizi o halde?

• ben rahat değilim biraz önce yazdım yüz karasıdır.. hocalı ve biçoğu. bunlarla asla övünmedim,aksine üzüldüm. çünkü ortada ölen insanlar varsa onun hangi milletten oldğunun bir önemi yoktur

• Tamam işte bizde bu yüzden ermenileri sevmiyoruz.Ermeniler hiçbir zaman dostumuz olmadı. durduk yerede oluşmadı bu nefret .

• Bizim karşı komşu ermeniydi. Kendi hallerinde insanlar idi. Yani bir kötülüğü yoktu iyiliğide yoktu, ama bir kaç kişi kötü diye tüm ermeni halkı kötü diyemeyiz ama iyi bir tarih araştırmasına dayanaraktan ingilizlerin rusların kışkırtması ile bizlere çok büyük eziyetler yaptılar. O zamanın şartlarına bakarsak herkes kendi çıkarlarını düşünüyordu emin olun şuan azınlıkta olan ermeni değilde Türkler olsaydı aynı şeyleri takrar yaparlardı. Eğer sen burada iyi bir yaşam sürüyorsan Türk milletinin iyi niyetine bağlıdır..

9|1
    4|8
    • şükür iyi bir yaşam sürüyorum .. ama aynı zamanda ırkçı bir çok söylemlede karşılaşıyorum,azımsanmayacak kadar çok

• +1000000000000000 :)

• cevabımda belirttim bir kaç kişi iyi diye bir toplum iyi olamaz bir kaç kişi kötü diye bütün toplum kötü olmaz o onların ayıbı eğer biraz dinlerine düşkün olsalardı zamanında yani Peygamber efendimiz (s.a.v) döneminde ona taş atanlar ile birlikte yaşadığını unutmamalıyız. O yüzden ben hep derim insanlar iyi yaşaması dine bağlıdır Kuran ayetlerini bilirse o ona her zaman yol gösterir. Mesala trafik ısıkları olmasaydı ya da yanlıs olsaydı her sey birbirine girerdi. Ayet hadis de öyledir yol göster

• Benim cevabımı niye sildirdin ki? ben olmayan bir şeyi söylemedim ki olan bir şeyi(Karabağ işgali ve Hocalı Katliamını) sordum senin soruna cevap olarak...

haa senin soruna cevabım da şu olacaktı sen ne cevap verirsen ver: zamanında millet-i sadıka olarak ifade edilirdiniz sonra bizi arkamızdan vurdunuz o yüzden zorla göç ettirildiniz. şimdi de arkamızdan vurmadığınız sürece bir şey demeyiz verginizi verin devletimize bağlı kalın yeter... nötr yani...

4|3
    3|8
    • ben hiç bişey sildirmedim. bu sitede yeniyim neyi nasıl sileceğimide bilmiyorum.. ha ben ermeniyim diye sözümede inanmazsınız ya o ayrı mesele varsın olslun

• kimse kimsenin taraftarı değil. İNSANLARDA SİZDE OLMAYAN BİŞEY VAR O DA İNSAN SEVGİSİDİR

• Taraftarı olsam ne olacak? Sana ne?

• insanları dininne göre ve uyruğuna göre ayırım yapılmamalı .her insan eşit tutulmalı ve eşit davranılmalı .ermeni yakınımda kimse yok ama tanomak ve sık sık görüşmek isterdim .daha yakından bir insan ile oturup uzun uzun kültürlerini öğrenmek ve kendi ağızlarından tanımak isterdim .

3|1
    1|1
    • sağolun, güzel düşüncelerinizden dolayı. umarım tanıma fırsatınız olur

• inşallah .sizde sağolun .

• Bu elemanlardan bir tanesinden bana Ermeni alfabesini öğretmesini istemiştim de çocukcağız saatlerde didinmişti de ezberletememişti bana. O aklıma geldi.

Ne biçim alfabe la o?

4|5
    4|2
  • Borçlarına ve sözlerine sadık, kul hakkını pek yemeyen dürüst insanlardır. Severim onları.

6|9
    9|7
  • ermenileri sevmiyorum . kısa ve net.

10|6
    4|5
  • Normal insan gibi davranıyorum. Yunan, Ermeni, İbrani tanıdıklarımız var. İnsanlar tanımadığı için politikacıların tehditleri sağolsun korkuyor işte, yabancılaştırılmışlar. Türk'ün Türk'ten başka düşmanı yok aslında

3|1
    0|0
  • kım ne derse desın benım tanıdıklarım gercekten cok degerlı hanım efendı bey efendı ınsanlar kımseyı geçmısıyle yargılamıyorum ve senı tebrık edıyorum herseye ragmen sınırlenmeden cevap yazabılıyorsun

5|6
    9|5
    • teşekkür ederim.. ben bu yorumları 23 senelik yaşantımda artık kanıksamış biriyim inan

• bugun geçmişinizin hesabını soruyorsunuz etmedıgınız laf kalmadı ahkam kesıyorsunuz ey turk genclıgı bugunlerınıze bır bakın yıllardır verılen şehitlerın kemıklerı sızlarken bugun terörist başıyla pazarlık yapılıyor neden sesınız cıkmıyor yoksa bı 30 yıl sonramı hesabını soracagız merak ettım sende türk degılsın dıyen olurmu merak ettım

• herşeyden geçmişlerde bizlere düşman olmaya başlamışlar,diş bilemişler

• Hayko gibleri severim.ayrımcılık yapanlardan nefret ederim

4|3
    6|7
  • ermeni dendiğinde uzak dururum

9|5
    4|9
  • çoğu aşağılamış bide bana faşist derler, bizden nefret etmedikleri, vatanımıza göz dikmedikleri,bize zararları dokunmadığı sürece başımızın üstünde yerleri var bunu bir Türk milliyetçisi olarak söylüyorum ayrıca hayko cepkinide çok severim

3|0
    1|0
    • burda söylenenler benim içimi acıttı.. ne çok düşmanımız var dedirtti bana, kimseye zararımız dokunmadığı halde ne de çok düşman birikmiş

• eskiden bazılarınızın yaptıkları zararların cezasını size ödetmenin kimseye bir faydası olmaz, Türkiyedeki ermeniler ermenistandakilerden daha iyi ermenistanda ırkçı ve Türk düşmanı olarak yetiştiriliyor orda Türklerden daha çok nefret ediyorlardır

• ben asla orda yaşayamam,yapamam. ben bu kültüre alışkınım

• Onlarda insan üç günlük dünyada ırkçılığa karşıyım.

4|6
    8|5
  • eğer zamanında atalarının ezildiğini savunuyorsa bildiğin görüntü kirliliği

6|3
    4|6
  • arsine şu ırkçı köpekleri engellesene puan koymadılar anasını stayım -20 oldu herhalde

3|2
    3|3
    • herkes konuştuğunda kalitesini belli eder boşverr.. ahkam kesmek,küfretmek,klavye delikanlılığı onların kalitesidir

• yazık..

• o cahillere yazık düşünemeden ölecekler ya

• benimde arkadaşlarım var onlarla alakalı hiç bir kötü izlenimim olmadı

3|6
    6|5
  • insan gibi davranıyorum

3|7
    8|5
  • istanbuldakileri az çok tanıyorum memlekete bağlı insanlar

3|6
    9|7
    • severim bu vatanı, yollasalar yaşayamam başka yerde

• var var kesın var

• cesaretinizden dolayı tebrikler :)

• heberlerde falan cıkmasa benım aklıma bile gelmiyor böyle şeyler kimseyi ayırt etmıyorum

3|6
    7|4
  • hepimiz kardeşiz

4|6
    10|5
  • insanı severim yaradandan ötürü

3|6
    7|4
    • ne olmuş burda böyle

• yazık ya ben sadece ermeni olduğun için yazmadım insan olduğun için yazdım ama benimle aynı görüşte olmayanlar varmış

• aslında çoğu seninle aynı görüşte değil.. dicek bişey yok Allah büyüktür

• hepimiz gibi insanlar. farkımız yok

4|5
    8|6
  • en az bir kürt birt türk kadar gözümde değerliler

4|5
    10|9
  • dusuncem yok

0|0
    0|0
  • -Nerelisin?

-İstanbul

-Yok, aslen nerelisin?

-İstanbul

-Ermeniler filan bitek öyledir yahu

-Ermeniyim ben

-Estafrullah abi olur mu öyle şey

0|0
    0|0
  • Hicccc

0|0
    0|0
  • hacım hıc bır ermenıyle tanısmıslıgım yok daha dogrusu Eskişehir'de hıc gormedım.ama ermenılere kanım kaynıyor desem yalan soylerım amabu ulkede yasayıp bu ulkenın cıkarlarını koruyan ermenılere de saygım sonsuz

0|0
    9|1
  • hayko cepkını severımm

3|0
    8|9
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 16

• Türklere düşman olmayan Ermenileri seviyorum ki sana yazmıştım bir soruda gayet yakın ve çok sevdiğim Ermeniler var. Onlarla ilgili çok anım var. Hatta bir ailenin oğlu ermeni bir örgüte üye olunca günlerce eve gelmeyince yine Türk komşularnı kollarında aglayışını ve insaların onları avutmaya çalışmalarını unutamıyorum..

5|5
    6|3
    • mesele insan olmak anlayana işte.. sen bunu görebilmişsin ne mutlu

• tanıdığım bir ermeni arkadaşım var. gayet beyefendi. saygılı sohbetide güzel. ister türkleşsin ister türkleşmesin hiç umrumda değil. türkiyede yaşıyor diye sen artık türksün diyede diretmedim hiç kendisine. ermeni diye niye hemen ters davranayım ki . ne kadar anlmasız böyle şeyler ve hala uğraşıyoruz.

3|5
    4|2
    • küfürler hakaretler edilirken.. hasret kaldık böyle düşüncelere.sağolun

• Tarih kitaplarından okuduğum kadarıyla çok sevmem ama tabiki empati yapmak lazım ben de Ermeni olabilirdim o yuzden yorum yok diyorum.

7|1
    2|8
  • Ermeni olarak değil birey olarak değerlendirmek lazım..Saygılı, insani duyguları olan her kişiyi severim, kökeni farketmez.

5|7
    7|4
  • hic iyi dusuncelerde degilim...

7|6
    5|8
    • neden

• ülkenin geçmişi? ben şu andan bahsediyorum.. her devletin her milletin geçmişinde kötü zamanlar vardır, bunlar şu anda yaşayan insanlara malolmamalıdır

• şu zamanada bakarsak hic ic acici degil. Karabakh, khocali azerilerle durumlari ortada hala şehirlerini vermiyosunuz insanlarin . Ermeni insanlarinida hic sevmiyorum .

• Her insanı severim ben.Ermenileride.Ama hiç ermeni tanıdığım yok :)

6|6
    8|4
    • işte ben olabilirim bundan sonra :))

• gidelimde rahat etsinler o halde

• Bunları her şey rahasız ediyor zaten.

• severim.

1|1
    1|0
  • ırk ayrımı yapmak bize düşmez. bende türkiyeliyim ama türk değilim..

3|1
    0|2
  • Burda yazmışlar geçmişde olanları günümüze taşımamak gerekir. Vatanının geçmişini unutan insanın içinde vatan sevgisi olamaz ben vatanımın geçmişini unutamam hocalıda yaptığınız iğrencliyi insanları diri diri yakmanızı kızlara tecavüz etmenizi sonra derilerini yüzmenizi çocukları kesmenizi çocukların gözü önünde ane babalrının katl etmenizi hamile kadınların karınlarını kesmenizi korku filmlerinde olur ya insanları binbir fanteziyle öldürürler bak sizin bin türlü fanteziyle öldürdüğünüz insanları böyle sapıkların ellerinde kurtulmak için o karda kıyametde kaçmaya çalışan sonunda donrak ölen insanları sonra bir çocuğun diri diri derisini soyup 7 dakika can vermesini izleyen manyağı tüm yaptığı sapıklıklarla qurur duyup bunu kitaplara döken şahsiyetsiz şerefsiz namussuz alçak piçleri nasıl unuturum? şimdi diyorsunuz ya geçmişde olanlar için bizi suçlamayın bizim günahımız ne? Peki o zaman o hiç bir şeyden habersiz gece tatlı uykuda uyurken katl edilen insanların suçu neydi? Yokdu değil mi? Şimdi sizim suçunuz olsa ne yazar olmasa ne yazar bir yerde ödeşmek gerekir bizde şimdi size geçmişde olanlarla ilginiz olmasa bile her gördüğümüz yerde nefret etdiğimizi bildirerek sizi seçerek ödetiyoruz bu da doğal hakkımız bu arada unutmadan ERMENİLERE NEFRET EDİYORUM ve yaşamım boyunca bu daha çok artacak!

0|0
    0|0
  • kimsenin ırkı umrumda değil.

2|1
    0|0
  • Bende yarı azeriyim,çoğu ayrım yaptığından sevmem.oysa ben nefret etmeliyim size

4|2
    2|5
  • türkiyede yaşamıyorum ama ermini bir arkadaşım var çok çok yakın değiliz ama oturup konuşuruz rahatça ben bir fark göremedim türklerden.

2|2
    2|5
    • sizlerle aynı dili konuşuyoruz,aynı kültürdeyiz.. tek fark din farkı

• dinde bir farklılık değildir bence ama farklılık yaratılmak istenirse heryerden ortaya çıkar.

• Yurdum insanlari.

Bir ayrim gozetmiyorum.

1|2
    0|2
  • Normal bir insan onlarda. Irk ayrımı yapmam.

4|7
    7|5
  • ermeni biriyle hiç karşılaşmadım ama insan olduğu sürece sırf ırkı ermeni diye niye kötü davranayım ki?

5|8
    8|4
    • eksileyenler.. siz de ermeni doğmuş olabilirdiniz. ama eğer içinizde kötülük yoksa siz de insansınız

• iğrençsin diyorlar,midem bulanıyor diyorlar daha ne desinler ki .. sağolsunlar

• nefret ediyorum bu millete.

9|6
    6|9
    • bi sebebi var mı?

• eminim bılmıyordur kendı bıle bılmıyordur haberlerde duymustur sadece

• yinede sormak lazım tabii.. saygı duymalıyız

Yükleniyor...