Sizce Türkiye'de dünyanın 8. harikası olabilecek bir yer var mı?

Türkiye kültürel miras açısından çok zengin bir ülke.Dünyanın harikalarından sayılabilecek bir yer var mı?Varsa bunun nedenin nedir?

0|0
9|10

En İyi Erkek Görüşü

• Çok ilginç bir soru ve ilginç cevaplar okudum.Bazen inanamıyorum burada kendini entellektüel adledip ahkam kesen insanların cevaplarına.Bir de nasıl bir entellikse bu her şey taşına toprağına kurban olduğum memleketimi aşağılamak hor görmek üzre kurulmuş..

Gelelim sorunuzun cevabına..Öncelikle hiç haberi olmayan arkadaşlarımız için! Dünyanın yedi harikasından 2'si Türkiye'mizdedir zaten.Birisi Artemis tapınağı ki İzmir Efes'te dir...İkincisi Kral Mausollos'un Mezarı ise Bodrum'da..!

Gel gelelim medeniyetler beşiği olan Anadolu'nun neresini kazarsan kaz tarih çıkmaktadır.Pamukkale'mizden tutunda Ürgüp Göreme'de Peri Bacalarına, Ihlara vadilerinden Ağrı Dağı'na kadar Dünyanın Harikaları Listesi'ni tamamen kapatacak kadar insan ve doğa harikaları mevcuttur.

2|2
    2|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Kıymetini bilemediğimiz çok mükemmel yerlerimiz var. Hem doğal olarak hem tarihi örenler miraslar olarak.

1|0
    0|0
  • Sümela Manastırı ? Bnce çok ılgınc bır yapısı var ve mukemmel bir manzarası..

Aspendos ?

Cunda Adası link

İstanbul Boğazı

daha cok vardır mutlaka da aklıma gelmıyor.

0|1
    0|0
  • memleketimiz başlı başlına harikalar diyarı zaten :) ilk 7 harika halt etmiş yanında :)

1|0
    0|0
  • bence Türkiye komple bir harika.sadece değer bilinmiyo.

1|0
    0|0
  • Pamukkala travertenleri .

0|0
    0|0
  • Pamukkale

0|0
    0|0
  • olimpos

0|0
    0|0
  • ben :D

0|0
    0|0
  • ayvalık sarımsaklının temız suyu

0|0
    0|0
    • Sarımsaklı ne güzeldi.Ancak benim zamanımda Komili tüm atığını denize boşaltıyordu.Pek temiz sayılmazdı

• ben bu yıl gttm gaet temızdı:D

Erkekler Ne Diyor 9

• çanakkale şehitliğine ne dersiniz?

kapadokya nasıl peki?

veya pamukkale?

ölüdeniz de girer listeye?

aspendos?

efes-milet-priene?

3|0
    1|0
  • olympos

0|0
    0|0
  • Göbekli tepe link

0|0
    0|0
  • çanakkale şehitliği

Sümela Manastırı

Hasankeyf,

0|0
    0|0
  • varsa Ege'de yer alır. aslında varmış da yurtdışına kaçırmış adiler.

0|0
    0|0
  • Hasankeyf, Mardin, Halki(Heybeliada ruhban okulu)...

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum Türkiyede olan çoğu şeyin benzerleri başka yerlerdede var.O kadar çok ilginç birşey göremiyorum ben Türkiye de.

1|0
    3|2
  • karadenizin tuzu az olan suyu bence :D agıza kacınca igrendirmyo :)

1|0
    1|0
    • Bir de denize çok girilmediği için idrar seviyesi de düşük tabi. Ha hay :D

• :D orasını bilmem ama iyi yuzmesini bilmiyosan o akıntısı var ya cok fena alttan baska ussten baska akıntı var bi acıldım 1 saate geri dondum :D sonrası malum kıp kırmızı omuzlar yanık bi ten ve aksama yogurt :D

• Ülkemiz zaten dünyanın 8.harikası değil mi taşıyla ,toprağıyla.

0|0
    0|0
Yükleniyor...