Bestelediğimi düşündüğüm müziğe denk gelmek?

Müzik tarzım batı tarz müziktir. Genelde Crambarries slow tarz metalika (metal tarzı değil örnek nothing else matters gibi) veya Daft Punk tarzı şarkılar dinlerim ve çalarım. Gitarda beste çıkartıp üstüne arkadaşıma söz çıkarttırdığımda oldu ama en çok ne dinliyorsam o tarza yakın şeyler çıkarabiliyorum günün birinde yaptığım besteyi Dezeer da duyunca üzüldüm demekki önceden dinledim kulakta kalmış çıkarttığım müzikte o şekilde çıkmış ben yeni besteledim sanıyorum :D farklı birşey ortaya çıkarmak için ne yapmak lazım? hafızamı silemem ama müzikçiler var mı? illa bir yöntemi vardır. Yardımcı olun

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Tabii ki vardır. Biliyorsun ki ilham diyen nitelendirdiğimiz duygu patlaması olmadan asla yaratıcı bir müzik çıkaramayacaksın. Mesela bir kitaptan okuduğum bir alıntıyı seninle paylaşmak isterim. "Eskinin yok edilmesi yeninin doğumunu sağlar. Yaratıcılık her şeyden önce yok etme hareketidir." Bir nevi çok farklı müzik tarzlarına yönelip ufkunu genişletmen gerekiyor ilk süreçte. Aynı tarzda sıkışıp kalmak yerine çok farklı tarzlarda yeni deneyimler ve duygular hissetmen lazım. "Mesela oyun arkadaşlarıyla yeni bir oyun icat eden çocuğu hareketi, Einstein'ın izafiyet teorisini formüle etmesi, evin hanımının et için yeni bir sos hazırlaması, genç bir yazarın ilk romanını yazması, tüm bunlar bizim tanımlamamızla yaratıcılıktır. Ve tüm bunları daha az ya da çok yaratıcılık olarak düzenlenmeye gerek yoktur."
    Bu işte en önemli şey ego'nun içerisinde sıkışıp kalmaman gerekiyor, eğer ki burada çelişkide kalırsan yaratıcılığını kaybedersin.
    Kendine bir alan yarat, eğer su dolu bir bardağın varsa üzerine başka bir şey ekleyemezsin.. Birazını dökmelisin ki daha fazlası için yerin olsun. Zihinde aynı şekilde. Yer açmak, yaratıcı zihnin yeni fikirler oluşturmasına olanak verir.

Farklı şeyler yap, varsayımları zorlamaya çalış.

0|1
    0|0
    • güzel cevap değerlendiricem kardeşim :)

Yükleniyor...